Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Ústí a Jablonec

Datum: 22.09.2016 | Vložil: Standa

Zákaznicky je dle mého názoru méně příznivý Jablonec, produkt (barevně) je však lepší. Rozdíl v tech. zpracování je zřejmě nastaven v původní pracovní orientaci obou sklářů.

Kolo

Datum: 14.06.2016 | Vložil: Broskas

Dobrý den lidičky,
chtěl jsem se zeptat těch, kteří nevidí na jedno oko již od útlého dětsví, zda se naučili jezdt na kole. Já přišel o oko v 6-ti letech a jizdu na kole jsem nikdy nezvládl. V dětsví jsem to zkoušel mnohokrát ale prostě neudržím rovnováhu a v dospělosti jsem to už nějak nezkoušel ale pořád mě to láká ale dost se bojím, ono když už mám jen jedno, jsem na sebe velmi opatrný. Jak jste na tom vy? Děkuji za odpovědi.

Re: Kolo

Datum: 21.06.2016 | Vložil: Lenny

Ahoj Broskas, prišla som o oko v rovnakom veku a jazda na bicykli pre mňa nebol problém. Dnes sa venujem aj horskej cyklistike a jediné pri čom si dávam väčší pozor sú náročné zjazdy v úzkom teréne. Samozrejme na cestách som opatrná a radšej sa dva krát obzriem kým zmením smer. Tvoj problém je možno viac v hlave, máš obavy z toho či neurobíš chybu. Jediný spôsob ako na to prídeš je ten, že to vyskúšaš. Začni v tebe známom prostredí aby si mal istotu a uvidíš či ti to pôjde.... držím palce Lenny ;-)

Re: Kolo

Datum: 23.06.2016 | Vložil: Jirka66

Ahojky chlape,
to kolo není určitě kvůli oku. To je v Tvé hlavě. Hoď to za hlavu a koukej začít šlapat. Taky jezdím jen s jedním a problém jen ve složitějším prostředí, špatný odhad a pod. Hlavně jsem na kole poznal hafo milých lidí, kteří náš problém vůbec neřeší.
Nasedni a šlapej !!!
čauky Jirka

Re: Re: Kolo

Datum: 23.06.2016 | Vložil: any

No, já nevím, do toho kola bych ho tak nehnala, každý máme něco, a pro něho to třeba může být hodně riskantní. Já na kole sice též jezdím, ale o oko jsem přišla až v dospělosti, když už jsem jezdit na kole uměla. Netroufám si říct, že bych se to naučila bez oka, spíš ne. Vnímám teď to omezení vidění dost, napravo vlastně nevím, co se děje, a to je ještě lepší varianta než nevidět nalevo. Je to často trochu na hraně v dnešním provozu.

Re: Re: Re: Kolo

Datum: 25.06.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Any,
s tou levou stranou máš pravdu. Já kvůli tomu přestal před x roky jezdit autem. Mrtvým úhlem vlevo jsem dostal sebe i pár nevinných řidičů do prekérních situací a tak jsem to raději zabalil a ani si řidičák neobnovil.
pa Jirka

Re: Kolo

Datum: 02.10.2016 | Vložil: Katka

Dobry den. Ja tiez nevidim v pravo cca od svojich dvoch rokov a jazda na bicykli mi nerobi ziaden problem. Priznam sa, kym som si to tu neprecitala, ani mi nenapadlo, ze by to neslo prave preto, ze clovek nema jedno oko. Myslim, ze je to vo vasej hlave. Dokonca som sa teraz dala na vidicak, myslela som, ze ho preto nemozem mat a strasne ma to zozieralo. Ked som sa dozvedela, ze mozem tak som to musela vyskusat. Mam pred poslednou jazdou, instruktorovi som nepovedala o svojom minuse a velmi chvali. Aj ked, zasa sa musim priznat, ze ten "wau" efekt z toho, ze mozem mat vodicak sa nedostavil. Som si vedoma rizik, ktore to so sebou nesie, ale proste som potrebovala vediet, ci na to mam a nezit v neistote. Mozno si fakt poviem, ze to nepojde a jednoducho to hodim za hlavu a do konca zivota sa s tym vysporiadam. Ale aspon som to skusila. Takze vam drzim palce, aby da to podarilo, hlavu hore. A len skusat a skusat a ak potom pridete na to, ze to naozaj nejde, tak to radsej vzdat.l, ale urcite sa nevzdavat bez boja.

Re: Re: Kolo

Datum: 15.10.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Katko,
po úrazu mám levou protézku. Řidičák jsem měl už před tím. Zkoušel jsem auto i s tou mrtvou levou stranou, ale nějak jsem nezvládal. Problémy při předjíždění, lekal jsem se, když jsem byl předjížděn. Díky špatnému odhadu vzdálenosti jsem dělal chyby. Párkrát jsem vlastní chybou málem způsobil havárii. Nastala doba výměny řidičáku a již jsem si ho neobnovil. Zjistil jsem , že se dá báječně žít i bez auta.
pa Jirka

Re: Kolo

Datum: 13.12.2018 | Vložil: Jířa

Dobrý den, já jsem slepá na jedno oko už od narození a jízda na kole pro mě nikdy nepředstavovala problém, myslím, že to bude spíše v hlavě než v oku :)

informace o výrobci

Datum: 06.05.2016 | Vložil: Marcela

Zdravím všechny, chci se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s výrobcem protéz panem Jaroslavem Holubem v Praze. Dostala jsem poukaz na první akrylátovou protézu a a kontakt na pana Holuba a ráda bych se o něm dozvěděla víc informací .Děkuji na info Marcela

protézka v Rakousku

Datum: 25.04.2016 | Vložil: Anna

Zdravím všechny a především Nany se chci zeptat, jestli už ses objednala na protézku do Rakouska. Taky o tom uvažuju, prosím napiš mně na e-mail annagabikova@seznam.cz, děkuji.

čeká mě enukleace

Datum: 25.04.2016 | Vložil: romana2

Dobry den,chtela jsem se zeptat jak dlouho trva rekonvalescence po zakroku? Jake byly pocity po operaci a celkove jak rychle je clovek schopen normalne fungovat? Na leve oko uz nevidim 15 let. Dekuji

Re: čeká mě enukleace

Datum: 10.05.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Romčo, já byl po enukleacii asi 2 měsíce doma a pak se zapojil do procesu. Měl jsem trochu obavy, jak mě přijme okolí a známí, ale vše bylo a je OK.
pa Jirka

OZZ

Datum: 02.02.2016 | Vložil: Biafra

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli nekdo z Vas byl uznan jako OZZ (Osoba zdravotně znevýhodněna) pokud nevidite na jedno oko.

Re: OZZ

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Ne, neuznávají to.

Re: Re: OZZ

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

Re: Re: Re: OZZ

Datum: 08.11.2016 | Vložil: Jirka

Já jsem zkoušel žádat v roce 2007 a bylo mi sděleno, že má schopnost soustavné výdělečné činnosti poklesla pouze o 20% a proto se má žádost zamítá. Znamená to tedy, že za současných podmínek bych měl na invalidní důchod nárok? Děkuji za odpověď.

Re: Re: OZZ

Datum: 26.10.2016 | Vložil: Pavel

Já taky nevidím na jedno oko,posudkový lékař mě uznal jako osobu zdravotně znevýhodněnou mám to doživotně.Pavel

Re: OZZ

Datum: 14.02.2016 | Vložil: Jarmila

Ahoj. Já jsem si žádala o posouzení invalidity, protože i na druhém oku mám 7 dioptrií. Invalidní důchod jsem nedostala, ale posudková lékařka mi sama navrhla podat žádost o statut osoby trvale zdravotně znevýhodněné. Žádá se také na správě soc. zabezpečení. Do 2 týdnů jsem měla rozhodnutí doma. Nejsou z toho žádné finanční příspěvky, ale je to spíš pro zaměstnavatele, který dostane nějakou korunu např. na úpravu pracovního prostředí atd. A navíc mě pak nemůže jen tak propustit z práce. I při hledání nového zaměstnání mají tito lidé přednost.

Re: OZZ

Datum: 16.03.2016 | Vložil: Zdeněk

Přišel jsem o levé oko...od komise mne vždy vyhodili, ale dle posudků "očařů" nesmím dělat nic...jsem v důchodu, zadlužen, musím makat dál jak čert, syn studuje, atd...ale za totáče jsem zažil i to, že měl někdo prach v oku, jezdil do lázní ap.? No, však to známe...o stejném metru to u nás asi nikdy nebude, ale to se doví jen někdo a málokdy...

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Přidat nový příspěvek