Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

eviscerace

Datum: 20.05.2022 | Vložil: Jana

Dobrý den, po operaci mám plégii pravé strany obličeje, včetně okohybných svalů. Oko se stočilo do koutku, přes poškozenou rohovku skoro nevidí, bolest necítím na celé polovině obličeje. Již několik let zvažuji jeho odstranění, důvodem jsou opakující se záněty a samozřejmě jeho neestetičnost. Jaké je riziko zánětů s protézou? Díky Jana

Silikonovy olej v oku

Datum: 21.01.2022 | Vložil: Paulína

Dobrý deň,

Chcela by som Vás poprosiť o zazdielanie Vašich skúseností so životom so silikónovým olejom. Už 12 rokov mám v pravom oku silikónový olej, ktorý nahrádza vybraný sklovec. Bol mi tam nasadený po odlúpení sietnice, tá sa avšak nepodarila zachrániť. Oko je dlhodobo nevidiace, a ani sa nepredpokladá možnosť, že by som naňho niekedy opäť videla. Poslednú dobu avšak olej robí problémy, a preto sa uvažuje nad jeho vybraním. Dalšieho zákroku sa ale bojím, a samozrejme by oko vyzeralo opäť inak (pripadne neskoršie by bola nutná protéza). Aké sú Vaše skúsenosti, prosím? Ako sa takéto oko správa, keby ho už olej nevypĺňal? Je možné mať olej v oku celý život?

Re: Silikonovy olej v oku

Datum: 06.04.2022 | Vložil: Dan

Ahoj,

Ja mam to iste , mam 10 rok olej v oku. A rozmyslam nad protezou , lebo toto je o nicom ako to vyzera. Kludne napis na dharcar@centrum.sk a pokecame.

slzenie a svetloplachosť

Datum: 27.10.2021 | Vložil: Ema

Dobrý deň,
potrebovali by sme pomoc, alebo radu pre dcérku.
Má 10 rokov a vrodenú vadu od narodenia/protézka na pravom očku/
Problém má od piatich rokov, rok po operácií.

Každý mesiac začnú očká vodnato slzieť, páliť, ale najhoršia je silná svetloplachosť.
Pravidelne sa to opakuje, už sme z toho na nervy.
Lekári zatiaľ nič nezistili/alergológ, očný.../
Trvá to asi 5 dní, leží s mokrým obkladom, zatemnená miestnosť.
Najhoršia je tá svetloplachosť.
Nevieme, ako ďalej, ako to vyriešiť, aké vyšetrenie ešte absolvovať?
Mal prosím niekto podobnú skúsenosť?
Ďakujeme a budeme vďační za každú radu.

Potřebuji povzbudit :-)

Datum: 24.07.2021 | Vložil: Jirka

Ahoj všem,

tento týden jsem se dozvěděl, že už neuvidím na levé oko. Důsledkem silné krátkozrakosti a dalších vrozených vad oka se mi odchlípla sítnice a nejde to spravit.

Od lékařů jsem se ale moc nedozvěděl, co mě čeká při životě s jedním okem. Jaká mě čekají omezení? Dá se na to časem zvyknout a žít si svůj život dál?

Druhé oko je sice také krátkozraké, ovšem výrazně zdravější. Zrak mi vždy táhlo dolů to oko, o jehož zrak nyní přicházím.

Já to zatím nedávám psychicky. Dnes jsem si třeba volal sanitku, protože jsem myslel, že mám infarkt. Ne, byl to jen těžký záchvat úzkosti.

Ztráta oka (resp. zraku z něj) mi zní úplně hororově. Potřeboval bych trochu povzbudit, jestli je to vůbec možné.

Re: Potřebuji povzbudit :-)

Datum: 07.08.2021 | Vložil: Jířa

Ahoj, jsem si jistá, že si člověk časem zvykne. Držím palce ať je vám líp :)

Re: Potřebuji povzbudit :-)

Datum: 10.10.2021 | Vložil: Barbora

Ahoj Jirko. Nemusíš se bát, žádné omezení vlastně není, nebo jsem zatím na žádné nepřišla. Můžeš řídit auto, můžeš dělat vše. Může chvíli trvat než si na to zvykneš. Psychicky je to horší. Já na levé oko nevidím asi dva roky a pořád jsem se s tím nesmířila. Není den, abych na to nemyslela. Kdekoliv, kdykoliv je jen zmínka o zraku nebo očích, hned se mi zvedne žaludek. Ale pracuju na tom a věřím, že to bude lepší. Doufám, že i tobě už je trochu lépe :-)

Zánět nervu a RS

Datum: 23.07.2021 | Vložil: Radka

Dobrý den, po zánětu očního nervu a následné diagnóze RS téměř nevidím na jedno oko jako bych koukala přes šedou folii. Kazí mi to díváni oběma ocima vidím šedé fleky. Kdy si zvyknou a jde to vůbec. Nyni myslím že ne a šilim nic totz nezaostrim. Díky Radka

Re: Zánět nervu a RS

Datum: 10.10.2021 | Vložil: Bára

Ahoj, jo zvykneš si, ale bude to nějakou dobu trvat. Kdy jsi měla ten zánět? Kortikoidy nepomohly?

Dotaz na zkušenosti s výrobcem očních protéz v Brně

Datum: 06.04.2021 | Vložil: Zuzka

Zdravím,
web sleduji dlouho, ale neměla jsem odvahu napsat. Mám mikroftalmus obou očí, takže protézky už jsou mou součástí krátkou dobu po narození, zhruba od roku a půl. Protože si pro nové protézky chodím do Opavy k panu Grueberovi, který už nejspíš brzy skončí, budu si muset časem hledat na protézy někoho jiného. Na sklo si zvykat nechci, když už jsem zvyklá na akrilát, proto se chci zeptat, jaké máte zkušenosti s výrobcem protézek v Brně? Vypadají ty protézky dobře a přirozeně?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Zuzka

Re: Dotaz na zkušenosti s výrobcem očních protéz v Brně

Datum: 30.05.2021 | Vložil: Jirka

ahoj Zuzanko,
Brno je bájo. Paní Klíčníková je velmi vstřícná a tak nemusíš mít obavy.
pa

Prosim o radu.

Datum: 04.11.2020 | Vložil: Monika

Dobry den. Mam partnera (34). V jeho 19ti letech se mu stal uraz oka (ruptura bulbu) Nosi tedy protezku, to mi samozřejmě nevadí, ale mám dotaz, jak je to s tim zdravým okem? Nemuze to zdrave oko ohrozit to, ze na to zranene nevidi? Muzete mi dat nekdo prosim odpoved? Pritel se na tohle tema nerad bavi. Ja ho chapu. Ono v 19ti prijit o oko neni asi uplne vec se kterou se clovek jen tak smiri. Dekuji za odpoved

Re: Prosim o radu.

Datum: 14.11.2020 | Vložil: Roman Novotný

Dobrý den Moniko. Já přišel o oko v 6 letech. Na Váš dotaz odpovím tedy takle. Do 45 let jsem aktivně hrál fotbal. Dělal absolutně cokoli. Je pravda, že poslední rok se mi zrak zhoršil a používám teď brýle na čtení. Ale to bych spíš přisuzoval věku

Kolko trva liecba

Datum: 01.11.2020 | Vložil: Linda

Ahojte :) prosim vas,priatel je momentalne v rakuskej nemocnici a vyzera ze ho caka cele odstranenie oka.Chcela som sa opytat,kolko trva taka rekonvalescencia kym bude moct soferovat (oko mal slepe cely zivot cize je zvyknuty bez neho fungovat) ale nechce prist o pracu a zaujima nas kolko mu bude trvat aby sa zaradil naspat do prace atd..Dakujem moc za kazdu skusenost :)

Re: Kolko trva liecba

Datum: 03.12.2020 | Vložil: Andrea

Ahoj, ja som tiež už niekoľko rokov nevidela na ľavé oko a nedávno (30.9.) mi ho tiež enukleovali. Podľa mňa po 6tich týždňoch by mal byť ok.

Těhotenství a porod - zkušenosti maminek

Datum: 12.07.2020 | Vložil: Oksana

Ahoj všem! Chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti. Ve 2letech se mi stal úraz a od té doby nevidím na pravé oko a již několik let nosím akrylátovou protézku. Momentálně jsem těhotná a zajímali by mě Vaše zkušenosti s porodem, zda-li ten tlak nepůsobí nějak na zdravé očko, jestli jste rodili přirozeně nebo jste podstupovali císaře? Děkuji za Vaše odezvy, mějte se krásně. :)

Re: Těhotenství a porod - zkušenosti maminek

Datum: 12.07.2020 | Vložil: Andrea

Dobrý večer, záleží asi na tom, či to vidiace oko máte úplne v poriadku alebo máte problémy s vnútroočným tlakom alebo sietnicou. Ja som kvôli glaukómu rodila cisárskym.

Líčenie

Datum: 05.07.2020 | Vložil: Andrea

Dobrý deň želám.

Milé žienky, chcem sa vás opýtať - líčite si oči, keď máte protézku?
Nespôsobuje to nejaké problémy?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Re: Líčenie

Datum: 12.07.2020 | Vložil: Oksana

Dobrý den, líčím si oči normálně a bez obav. :) Občas po celém dni vidíte jak se nějaký oční stín na protézku přichytne, ale není to tak hrozné a líčím se s protézku několik let a zatím mi to nic neudělalo.

Re: Re: Líčenie

Datum: 12.07.2020 | Vložil: Andrea

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek