Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: Důlek bez implantátu

Datum: 13.08.2015 | Vložil: Anna

Ahoj Jarmilko, čtu s nelibostí o tvých přetrvávajících problémech. Já nejsem ten případ, že bych neměla implantát, ale hned jsem si vzpomněla, že mi má ošetřující lékařka ve Zlíně nedávno řekla, že v Olomouci implantáty vůbec nedávají, prý je podle nich hybnost stejná jak s implantátem, což si prý ve Zlíně nemyslí. Tak tohle jen pro zajímavost, snad Ti někdo odpoví z vlastní zkušenosti. Zdraví Tě moc Anna

Re: Důlek bez implantátu

Datum: 14.08.2015 | Vložil: Anna

Ještě P.S. k mé včerejší odpovědi. Měla jsem zrovna, když jsem ji dopisovala, telefonát, snad proto mě nenapadlo napsat Ti, že by ses mohla v Olomoucké nemocnici na očním na to přímo sama zeptat, snad by Ti podali informace. Ale to Tě asi taky napadlo. Moc zdravím a přeju, ať se to konečně zlepší a máš klid od těchto problémů. A.

Re: Re: Důlek bez implantátu

Datum: 20.08.2015 | Vložil: Jarmila

Ahoj Aničko, děkuji za odpověď. Dnes se rozhodlo, že implantát půjde ven, protože už díru nejde stáhnout a sešít. Takže svou první a novotou svítící protézu můžu hodit do popelnice a zase čekat, jestli se to pak zhojí a půjde mi dát nějaká jiná protéza. Bohužel ani ve VFN v Praze mi neporadili nic jiného. Asi už to na situaci nic nezmění, víčka jsou tak obrácená, zapadlá a atrofovaná, vypadám děsně už i teď bez ohledu na to, jestli se oko hýbne nebo ne. A jak pročítám příspěvky, plastické operace v tomto směru asi neexistují.

Re: Důlek bez implantátu

Datum: 04.09.2015 | Vložil: C

Zdravím Jarmilo! napište mi prosím emailovou adresu, podělím se o svůj příběh :)

Re: Re: Důlek bez implantátu

Datum: 20.09.2015 | Vložil: Jarmila

Zdravím a děkuji za reakci. Budu ráda za každý názor či příběh, který mi vrátí naději nebo usnadní moje rozhodování, protože na operaci k odstranění implantátu čekám. kratochvilova.ja@seznam.cz

42 let bez oka

Datum: 21.07.2015 | Vložil: Marťan

Na 1 oko jsem prestala videt ve svych asi 3 letech a zvykla jsem si ale cim jsem starsi tim je ma orientace horsi a horsi v praci.doma,na ulici nejradeji bych si vyridila invalidni duchod ale ten by mi asi nedali hm....kdo vi

Re: 42 let bez oka

Datum: 22.07.2015 | Vložil: Pavel ze zlina

Ahoj Marto,nevím,jestli by Ti ho dali,já jsem si o něj žádal před několika lety a byl jsem s ůsměvem vykázán od doktorky s tím že jsem naprosto zdraví....tadz pomůže jedině vzít havu pod paždí a snad potom se smilují a dají Ti ho.....Já mám protézu od ůtlého dětství,jsem v důchodu,stále chodím do práce, a jsem v pohodě....tak neklesej na mysli..myslím že to dáš!!! Přeji Ti hodně štěstí a elánu!!! Pavel.

Re: Re: 42 let bez oka

Datum: 11.08.2015 | Vložil: Jarmila

Já jsem důchod nedostala, ani přes další neurologické nálezy a komplikovaný vleklý stav po enukleaci. Dokonce nepomohla ani zpráva od psychiatra o psychickém traumatu. Podle tabulek jsem s jedním okem, byť je i to se 7 dioptriema, úplně zdravá a veškeré práce schopná. To člověka potěší ! :( Zvlášť, když má za sebou 7 operací a je na tom stále hůř. Ale můžeš žádat o statut osoby trvale zdravotně znevýhodněné. Zaručí ti to ochranu před výpovědí ze zaměstnání a zaměstnavatel má na tebe příspěvek od úřadu práce. A pokud práci hledáš, měla by jsi mít přednost a více nabídek.

Spodní víčko

Datum: 12.05.2015 | Vložil: johnny

Ahoj, mám dlohodobě problém s málo místem na protézu u spodního víčka. Nemáte někdo zkušenosti s chirurgickým prohloubením prostoru u spodního víčka? Děkuji.

Re: Spodní víčko

Datum: 28.07.2015 | Vložil: Ivča

Ahoj, taky mám velmi málo místa pod spodním víčkem, můj optik to řeší tak, že začal pracovat na vylepšení a změně tvaru mé protézky. Příští týden tam jedu na "zkoušku" tak uvidíme.. A u Tebe se to, že máš málo místa nějak projevuje? Myslím, jestli Ti protézka v důlku nedrží, nebo nějak vypadává?

Okuliare

Datum: 09.05.2015 | Vložil: Peter

Nosíte okuliare aby na vás ľudia nespoznali že máte protézu?...ja ešte protézu nemám tento mesiac mi budú vyberať oko...mám glaukom na pravom oku je červené a tak nosím okuliare so zrkadlovými sklíčkami aby mi ľudia nevideli to červené oko a rád by som sa ich zbavil no ak bude tá protéza moc vidieť tak budem si ich musieť nechať

Re: Okuliare

Datum: 14.05.2015 | Vložil: Jana

Ahoj Peter, myslím, že když ti všechno dopadne, jak má, tak budeš velmi příjemně překvapený a brýle se zrcadlovými skly brzo s klidem zahodíš. Jasně, že je to velká změna ve tvé tváři, takže si sám na svou novou image budeš chvilku zvykat, ale bude to pro tebe 100% úleva ve vzhledu i v bolestivosti :)) držím palce ;)

Re: Re: Okuliare

Datum: 14.05.2015 | Vložil: Jana

Já třeba brýle mám, ale kvůli dioptriím a ne kvůli protézce. A neměj starost, drtivá většina lidí ví akorát to, že nějaká protézka sice existuje, ale netuší, jak by to mělo vypadat, jak se s tím zachází a tak. A když neví, jak to vypadá, tak je obvykle ani nenapadne, že bys nějakou mohl nosit. Z mé zkušenosti okolní lidi nejvíc znepokojí, když si nedáš pozor a naschne ti zvenku na protezce nějaký ten hlen, to bývá pak vidět a oni jsou z toho zmatení a neví, co si o tom mají myslet nebo jak tě na to upozornit. Nicméně to, že na protézce něco máš, většinou zjistíš sám, takže k takové dituaci ideálně ani moc docházet nemusí :-)

Re: Re: Re: Okuliare

Datum: 15.05.2015 | Vložil: Peter

Tak to si ma upokojila ...dúfam že ich fakt nebudem potrebovať ale pre istotu si idem jedne objednať len za pár eur také troška zatmavené...ináč tie zrkadlové okuliare sú otras -stály ma 125€ a myslel som si že to bude ten najlepší výber no strašne priťahujú pozornosť na diaľku sa od nich odráža svetlo

Re: Re: Re: Re: Okuliare

Datum: 12.06.2015 | Vložil: Jarmila

Ahojky Peter, já jsem nosila dioptrické brýle s postupným zabarvením, tzv. gradal (nahoře tmavší a směrem dolů světlé). Maskovalo to šilhání a jinou barvu nemocného oka. Po enukleaci v lednu mám nové a opět takové, už jsem na ně zvyklá. Ale spoustě lidí stačí jen skla samozabarvovací nebo s antireflexní vrstvou. Je to spíš o psychice a tvém dobrém pocitu. Na léto určitě doporučuji sluneční nebo tmavší skla kvůli ochraně druhého oka a aby se neměnila barva protézy. Měj se a drž se

Re: Re: Re: Re: Re: Okuliare

Datum: 15.06.2015 | Vložil: Peter

AHJ....okuliare som si už objednal nové ale i tak by som ich najradšej úplne vynechal vadia mi...ak by si mala čas alebo sem ešte prišla tak ma prosím kontaktuj na peter.ihnacak@gmail.com ...operáciu mám až 28.júla

Re: Okuliare

Datum: 10.07.2015 | Vložil: Dida 24

Peter mne vybrali oko pred 9-timi mesiaci tiez bolo cervene a tiez mam glaukom.Ani neuvazuj nad tym ze to bude vidiet naopak bude to este lepsie :) mne sa aj hybe mam 24 rokov pracujem zijem ako zdrava.Chod do Rakuska ASPRION ram ti vyrobia nove oko na nerozoznanie.Uz len drzim prsty aby ta dobre zoperovali drz sa :)

Čištění skleněné protézky

Datum: 15.04.2015 | Vložil: Pavel

Je možné čistit vyndanou skleněnou protézku roztokem co prodávají v lékárnách na odložení-čištění-dezinfekci na kontaktní čočky a jak dlouho jí v tom !koupat". Děkuji Pavel

Re: Čištění skleněné protézky

Datum: 27.04.2015 | Vložil: JednoOčka

Možné to sice je, protéze to nijak neuškodí, ale také nepomůže. Je zbytečné platit za různé roztoky, když tu samou službu udělá obyčejná tekoucí voda.

Re: Re: Čištění skleněné protézky

Datum: 18.06.2015 | Vložil: Marcela

je to tak!

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

Přidat nový příspěvek