Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

námaha a zrak?

Datum: 09.04.2015 | Vložil: DoubleR

Ahoj všichni,
doufám, že si užíváte jarní počasí, které snad konečně přichází. Mám jednu otázku ohledně vlivu fyzické námahy na zrak. Letos by mě měla čekat implantace krycí protézky přes poraněné již nenávratně nevidoucí oko, je to rok a půl starý úraz, takže už jsem si zvyknul. Je možné, aby na zrak obecně měla vliv vyšší fyzická námaha? Čerstvě mám poměrně fyzicky namáhavou práci (o tu původní jsem kvůli tomuto úrazu přišel..) a bojím se, aby přitom nedostávalo to dobré oko zabrat a nevedlo to k nějakému negativnímu vývoji zraku.
Díky za odpověď(i) :)

dotaz

Datum: 02.04.2015 | Vložil: Pavel

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda z Vás má někdo na slepotu jednoho oka částečná či úplná invalidní důchod? Přeci jen je to ztížení pracovni schopnosti. Děkuji

Re: dotaz

Datum: 04.04.2015 | Vložil: :)

Dobrý den,
o invalidní důchod jsem žádala 2x. Bylo mi řečeno, že nemám nárok, že mám ještě jedno oko, přístup byl zcela neprofesionální, ale to je vedlejší. Nesplňuji procentuální hodnotu, musela bych mít k tomu ještě další choroby, abych měla nárok.

Re: Re: dotaz

Datum: 30.04.2015 | Vložil: Kryštof_83

tak nevím, mne posudková lékařka důchod (invalidita prvního stupně) přiznala, prý to je ale na hraně schválení. Přišel sem o levé oko a jelikož trpim keratoconusem (ztenčování rohovky) mám v pravém oku keraring..takový prstenec, co tomuto procesu má zabránit. Vše schvalují lidé a je to jen na nich :( bohužel

Re: dotaz

Datum: 30.04.2015 | Vložil: Marek

Já jsem na jedno oko slepý a důchod jsem dostal. Musíte tam taky ještě říci, jak vám dané postižení občas zhoršuje rovnováhu a přehled v obtížných situacích. Prostě to tam trošku ještě podpořit.

Re: Re: dotaz

Datum: 02.05.2015 | Vložil: Martin

Ahoj, jaký stupeň máš uznaný? Díky.

Re: dotaz

Datum: 06.05.2015 | Vložil: Peter

Na slovensku ak vidíte na jedno oko tak dostanete minimálne 50% invalidný dôchodok....ak vám ten dôchodok schvália tak vám vrátia ešte peniaze dozadu až do vašej 18-tky...čiže ak máte 30 a oslepli ste na jedno oko napr ked vám bolo 5 rokov tak vám ten dôchodok schvália a vrátia za tie mesiace od 18-tky až do 30-tky

Re: dotaz

Datum: 23.05.2015 | Vložil: Jana48

Mám invalidní důchod 2. stupně, ale proto, že mám i psychickou újmu, jinak by mi dali 1. stupeň a o ten už bych neměla přijít. Jana

Úraz

Datum: 02.04.2015 | Vložil: Skury

Ahoj. Ve 23 letech jsem přišel o oko. Pracoval jsem jako prodavač a opravář kol a při jednom jednoduchém servisu, se mi otočilo řidítko a oko to bohužel nevydrželo. Přišel jsem o Zaměstnání, auto, řidičák, přitelkyni, zbrojní průkaz a o byt z důvodu nedostatku financí. Druhé oko mám postižené od dětství s -7,75 dioprií. Takže jsem závislý na kontaktní čočce. Líbí se mi pozitivní nálada na Vaší stránce. Chtěl bych Vám jen říct, aby jste to nikdy nevzdali a život si užívali naplno dál. Žijeme přeci na Zemi jen jednou =)

Re: Úraz

Datum: 30.04.2015 | Vložil: Kryštof_83

moc Vám držim palce, i všem ostatním s podobným osudem. Máte můj obdiv jak všechny ty pády, alespoň jak píšete, zládáte. :) Tu práci, že ste o ní přišel nechápu. Ono krom profi řízení, létání, policie a hasičů, se snad dá dělat cokoliv...Mějte se fajn a užívejte života :)

Rada prosím.

Datum: 11.03.2015 | Vložil: Xena

Ahoj všichni, obracím se na Vás, protože jistě máte zkušenosti. Je mi 21, ve dvou letech se mi stal úraz , nabodla jsem se pravým okem na ostrý předmět a nevidím, ale jakoby ,,moje oko,, (i když hodně poškozené) mi zůstalo a teď nosím protézu. Problém je v tom, že jeden očař mi radí úplnou enukleaci oka a druhý v žádném případě. Co si o tom myslíte Vy? Mockrát děkuji!!! :)

Re: Rada prosím.

Datum: 11.03.2015 | Vložil: Xena

Ještě bych se chtěla zeptat jestli někdo z Vás dělá profesi zdravotní sestry a zda-li se to dá zvládnout? Studuji všeobecnou sestru a zbývá mi rok, ale každý z okolí mi říká, že si akorát touto profesí pokazím zrak úplně.

Re: Re: Rada prosím.

Datum: 13.04.2015 | Vložil: Katka

Ahoj, mam podobny problem, jen mi doporucuji evisceraci, tak snad nam nekdo poradi :) jinak moje mama pracovala v domove duchodcu s pani, ktera vidi jen na jedno oko, a zna i dalsi takovou zdravotni sestricku, takze to by prekazka byt nemela

Dotaz

Datum: 05.03.2015 | Vložil: Lukáš

Ahoj, pred dvema lety jsem bohuzel pri nehode dostal velkou ranu do leveho oka nasledkem mam nezvratne poskozenou sítnici, byl jsem uz i na operaci v Mlade Boleslavi ale rekli mi ze uz to lepsi nebude a ze na leve oko uvidim max na 10%. Chtel jsem se zeptat pokud tedy naplno vyuzivam jen jedno oko opotrebovava se vice nez normalne? Mam do budoucna pocitat s tim ze se mi bude me zdrave oko zhorsovat ? Dekuji moc za odpoved a diky za tyhle stranky jsou super.

Re: Dotaz

Datum: 07.03.2015 | Vložil: Jirka65

ahoj Lukáši, po úrazu koukám na jedno oko již 38 roků a zatím je to v pohodě, jen jsem asi po 25ti letech začal nosit slabé dioptrické brýle. Doporučuji Ti nosit kvalitní brýle s nerozbitnými skly i nedioptrické, to zdravé oko si opravdu chraň, jiné už mít nebudeš. :D

brachyterapie

Datum: 23.01.2015 | Vložil: johana

Dobrý den všem, úplně náhodou jsem narazila na tyto stránky, něco pročetla moc Vás obdivuji, jak to všechno zvládáte.

Mojí mamince (73 let) zjistili maligní melanom v oku o objednali ji za 2 měsíce do Prahy na kliniku na brachyterapii. (Dr.Glézgová)
Má s tím, prosím, někdo zkušenosti?
Jsme trochu vyplašené a hlavně se mi zdá, že čekací doba 2 měsíce u nádoru je docela dost.

Děkuji za každou odpověď a přeji hezký den, Johana

Re: brachyterapie

Datum: 21.03.2015 | Vložil: evilmind

Ještě bych dodal, že zpětně jsem rozhodnutí podstoupit brachyterapii a ne rovnou enukleaci litoval. Po operaci a následných laserových úpravách už jsem na oko stejně neviděl, a jen jsem zbytečně další 4 roky riskoval...

Re: Re: brachyterapie

Datum: 26.03.2015 | Vložil: johana

Děkuji moc za informaci. Jedeme s maminkou na brachyterapii teď v neděli...to čekání je hrozné (od prvního diagnostikování nádoru uběhlo celkem 3 a půl měsíce), prý vážně nebylo dříve místo.Celou dobu tiše doufám, že to tímhle skončí, i když mám samozřejmě strach, jestli to tak bude doopravdy.
Řekli mi, že na návštěvy můžu, což mi k té "opancéřované" místnosti nesedí.
A můžu se ještě zeptat, je ten zákrok potom bolestivý a má to nějaké vedljší účinky?
Moc se s náma nikdo nebavil, tak sháním informace, kde se dá. Zatím se mi přístup personálu u vyšetření vůbec nelíbil.

Díky moc, přeji pevné zdraví a zdravím, Johana

Re: brachyterapie

Datum: 21.03.2015 | Vložil: evilmind

Dva měsíce mi přijde dost, když mě našli stejnou diagnozu, tak jsem šel prakticky okamžitě. Ale samozřejmě neutuším, jak moc mají vytížené oddělení aktuálně - jde o to, že s tím zářičem v nemocnici je člověk zavřený ve speciální olovem chráněné místnosti, tj. je to místo jen pro 1-2 maximálně, a tuším je to na týden. Takže pokud mají nějakou frontu, tak se to prostě nedá nijak uspíšit, protože víc těch chráněných oddělení nemají...

Re: brachyterapie

Datum: 24.02.2021 | Vložil: Eva

Dobry den, je tezke nekoho hledat s melanomem v oku moje maminka ma trd tuto dg ma 64 roku, vim ze toto je starší prispevek, ale chtela bych se zeptat jak je na tom maminka?mljea nadpr 1 cm a nechali ho v oku a sla do ostravy na ciberknife dekuji zabjakekolov info

<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>

Přidat nový příspěvek