Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: Líčenie

Datum: 06.04.2021 | Vložil: Zuzka

Zdravím,
já mám v obou očích akrilátové protézky. Oči si nelíčím, hrozně mi pak hnisají. Mám je docela náchylné k zánětům.
Hezký den.
Zuzka

Slováci - ENUKLEÁCIA, PROTÉZA

Datum: 05.07.2020 | Vložil: Andrea

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, kde na Slovensku ste podstúpili enukleáciu?
Kde si dávate vyrábať protézku?

Ďakujem

Re: Slováci - ENUKLEÁCIA, PROTÉZA

Datum: 16.04.2021 | Vložil: Silvia

Enukleáciu mi robila prof.Furdová v Bratislave- Ružinov. Neodporúčam.Vyhľadajte očnú kliniku na Antolskej v BA Petržalke.Výborné pracovisko.Protézu mi 3 krát sfušovala pani Ivana Kazíková Prieložná. Strašné!Som rozhodnutá ísť do Viedne.

Re: Re: Slováci - ENUKLEÁCIA, PROTÉZA

Datum: 06.02.2023 | Vložil: Mika

Dobrý deň Silvia, ja by som sa Vás rada opýtala, či ste si boli dať vyrobiť očnú protézku do Viedne. Dakujem krásne za odpoveď.

Re: Slováci - ENUKLEÁCIA, PROTÉZA

Datum: 06.02.2023 | Vložil: Mika

Dobrý deň Andrea. Na Slovenku vyrábajú len akrylátové protézy a to v Košisiach, Prešove a Bratislave. Máte prosím, aj orbitálny implantát?

Páska přes oko

Datum: 02.11.2019 | Vložil: Eliška

Dobrý den,
potřebovala bych od vás radu/ pomoc/ zamyšlení nad tématem oční pásky.

Můj manžel v 8 letech po úraze oslepl na jedno oko. Dlouhá léta nosil oční protézu, ale způsobovala mu záněty a bylo vidět, že pokud ji má od rána, je již odpoledně nervozní z toho, jak ho tlačila a byl velmi podrážděný.
Na oku je ale vidět, že je poškozené a tak bez protézy nechtěl vycházet mezi lidi. Takže začarovaný kruh. Možná to znáte...
Začala jsem shánět pásku přes oko a zjistila jsem, že na českém trhu (možná i zahraničním) nic takového neexistuje, kromě těch z lékarny a pirátských :-)
Podařilo se mi sehnat koženou oční pásku se skvělým tvarem z e-bay a nedávno jsem ji nechala "zkopírovat" v jedné zakázkové dílně.
Kožená páska je ale v létě nepraktická a tak jsem se rozhodla, že budu psát Bakalářskou práci (obor Textilní marketing)na téma Ergonomické oční pásky a pokusím se vyrobit i příjemně nositelnou pásku z textilu.
A nyní moje otázky :-)
Je tu ještě někdo, komu by páska přes oko pomohla?
Máte s oční páskou zkušenosti?
Byli byste ochotni ji se mnou testovat?

Za jakékoli reakce budu velmi ráda!
Krásný den.
Eliška, milující manželka jednookého muže :-)

Re: Páska přes oko

Datum: 12.11.2019 | Vložil: JednoOčka

Eliško, super téma. Pokud by ti to nevadilo, zveřejním tvůj příspěvek na hlavní stránce. Tak to aspoň nezapadne. Jen prosím dodej kontakt (ideálně e-mail), přihodím ho k tomu :-)

Re: Re: Páska přes oko

Datum: 21.11.2019 | Vložil: Eliška

Moc děkuji :-) Prosím o kontakt na e-mail: mk.eliskahabrova@gmail.com

Re: Páska přes oko

Datum: 18.11.2019 | Vložil: Ivana

Ahoj Eliško,
po úraze oka jsem zažila několik fází s velkou citlivostí na světlo a to by se mi ergonomická páska přes oko hodila. Teď zrovna bych ocenila "falešné" sluneční brýle - jedno sklo neprůhledné, druhé průhledné co nejvíce, a přitom zvenku stejný vzhled :-)
Nevím co přesně znamená testovat, ale snad pomůžu. Můj e-mail napíšu JednoOčce, může Ti ho předat.
Přijde mi důležité, aby páska přes oko byla vyboulená - aby pod ní mohlo být oko otevřené a mrkat.

Re: Re: Páska přes oko

Datum: 21.11.2019 | Vložil: Eliška

Ivanko, moc děkuji za příspěvěk. Každý názor či zkušenost je pro mě velmi důležitá. Zatím jsme ve fázi testování kožených očních pásek, kde samotný materiál zvládne i "vyboulení", pak chci pokročit k textilním materiálům a tam budu muset ještě vymyslet/ otestovat možnsti, aby nošení bylo co nejpohodlnější.
Děkuji, určitě budu dávat "updaty" a až budu mít hotový výrobek, budu ráda, pokud bych tady našla i testery :-)

Re: Páska přes oko

Datum: 22.11.2019 | Vložil: Dan

Dobry den,

Mohli by ste tu dat ten link s eBay na tu pasku na oko. Mam presne ten isty problem ako vas manzel....

Re: Re: Páska přes oko

Datum: 25.11.2019 | Vložil: Eliška

Dobrý den,
nejideálnější tvar jsem našla na tomto odkazu:
https://www.ebay.com/itm/Leather-Smooth-Black-Eye-Patch-Left-Eye/252501327686?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Budu ráda, pokud mi na sebe necháte kontakt a můžeme pak otestovat novou pásku z textilního materiálu, která bude ještě příjemnější na nošení, zvláště v létě :-) (e-mail výše)

Krásný den. Eliška

Sluneční brýle na výměnu

Datum: 30.10.2019 | Vložil: Ivana

Ráda nosím sluneční brýle a jednou mi spadly na zem a poškrábaly se zrovna na pravém skle, přičemž moje skoro nevidomé oko je to levé. Tak jsem si řekla - není tu někdo, kdo má podobný problém? Pojďme si ty brýle vyměnit!

A něco pro povzbuzení:
"... a budou ti říkat: Slečno, vy máte jedno oko hezčí než druhé!" :-)

kam?

Datum: 09.10.2019 | Vložil: Michal

Zdravim, mate nejake spatne nebo dobre zkusenosti s mistem, kde vam provadeli enukleaci, popripade muzete nejake doporucit? V nejblizsi dobe me to ceka, jsem ze srednich cech, okoli Mlade Boleslavi

Re: kam?

Datum: 10.10.2019 | Vložil: Arelis

Ahoj Michale, také mě to čeká. Jsem ze západních čech. Zvažuji nemocnici Motol Praha. Jestli chceš můžeme se o tom pobavit :)

Re: Re: kam?

Datum: 17.10.2019 | Vložil: Michal

kdyztak napis wirgie zavinac seznam

Re: Re: Re: kam?

Datum: 17.10.2019 | Vložil: Michal

tady to nestiham cist :)

Re: kam?

Datum: 08.04.2020 | Vložil: Arelis

Ahoj mě to čeká teď v dubnu v Plzni. Napis mi sem email a ja se ti ozvu.

Oko

Datum: 21.09.2019 | Vložil: Jiří

Dobrý den, chci se zeptat zda se oční protéza hýbe současně se zdravým okem tak, že je to k nepoznání či jenom stojí na místě a jak to psychicky snažíte? A jak se na vás dívá okolí, nepozná to a nebo se raději dívá jinam? Děkuji

Re: Oko

Datum: 25.09.2019 | Vložil: Martin

Ahoj, mám oční protezu, ale foukanou, jelikož mám zbytky oka tak je plně pohyblivá a vůbec nikdo to nepozná.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek