Vítejte na webu Život bez oka

 

Již delší dobu jsem přemýšlela o nutnosti zřídit web o očních protézách a o všem, co s nimi souvisí, který na českém internetu chybí.

Zrak je pro náš život potřebný a většinou až když se něco stane, tak si teprve potom naplno uvědomíme, jak obrovskou váhu v našem životě má. Zrak můžeme ztratit tím, že prostě oslepneme (a oko jako takové nám zůstává) a nebo zrak ztratíme nějakým úrazem (či operací, nemocí apod.) a o celé oko přijdeme. Život bez oka není jednoduchý. I tak může být při špetce pozitivního myšlení skoro stejně plnohodnotný jako u jiných - zdravých lidí. Přesto nás - kteří jsme o oko přišli a nosíme oční protézy - mohou postihnout různé peripetie života, ať už veselé či smutné.

Cílem tohoto projektu a zároveň webu je sdružit zde lidi, kteří (ať už jakýmkoliv způsobem) přišli o oko nebo oči a nosí oční protézy. Moc dobře si totiž vzpomínám na dobu, kdy jsem měla já sama před operací (enukleací) a marně jsem se snažila něco k tématu najít na internetu. Všechno bylo odborné, z pohledu lékařů a všude jen samá teorie. Ale ty rady, ten lidský přístup k věci jsem zde nenašla. Zoufale jsem si přála poznat někoho, kdo by mi poradil, řekl, jaké to je, co mě čeká, na co si dát pozor, kdo by mě možná i tak trošku utěšil, že žít s protézkou není tak zlé....

 

A právě proto vznikl tento web. Abyste vy, které vás to čeká, v tom nebyli sami... abyste vy, kteří to máte čerstvě za sebou mohli čerpat třeba i rady...abyste vy, kteří už takhle několik let žijete, mohli podat pomocnou ruku jiným a nebo si jen přečetli to, jak s tím jiní zápasí. 

Důležité je vědět, že v tom člověk není sám!

 

Uvědomuji si, jak citlivé je to téma. Ne každý má tu odvahu, sílu nebo jen ten exhibicionismus s tímto veřejně vystoupit. Na druhou stranu internet je do jisté míry anonymní a nikdo tu po vás nebude chtít uvádět ani vaše jméno, když sami nebudete chtít.

Je to web o nás, ale taky pro vás... a tak si pomáhejme!