Žloutenka

Datum: 22.01.2013 | Vložil: Katka

Zdravím všechny lidičky, je mi 35 let a akrylátovou protézku nosím co jsem na světě. Můj příběh je prostý. V 8 měsících rodiče zjistili, že špatně reaguju na jednu stranu. Po vyšetření mi byl zjištěn retinoblastom pravého oka a byla provedena enukleace. Musím přiznat, že jako matka dvou dětí si vůbec nedokážu představit co zažívali moji rodiče. Absolvovala jsem i chemoterapii. Bylo mi řečeno, že nejpravděpodobnější důvod vzniku tohoto nádoru byla žlouteka, kterou prodělala má matka v těhotenství. Bohužel má matka zemřela, když jsem byla malá. Tatínek ovšem říkal, že tenkrát mu bylo řečeno, že pokud se dožiju 12ti let, měla bych vést plnohodnotný život vedu. Musím přiznat, že velkou zásluhu na tom všem má asi doc. Karel Kuběna, který mně měl ve své péči velmi dlouho a který mne i operoval.
Trošku mně trápí v dnešní době plné nádorů, zda je možné, že můžu mít nádor i jinde, ale moc si to nepřipouštím.
Dalším člověkem, který mne provázel tímto mým životem, byl oční protetik Kličník z Brna. Velmi zkušený pán, který vždy vyrobil protézku jen pro mne a vždy seděla. Na výlety do Brna co by dítě vzpomínám dodnes. Momentálně navštěvuji jeho snachu paní Klíčnikouvou v Brně a jsem též spokojená. Letos mám konečně po 3 letech nárok na novou protézku a už teď se na ni moc těším.
Všem vzkazuji, protézka není žádná trágédie, já se s ní i vdala a mám i děti. Tímto život rozhodně nekončí, je třeba to vzít s nadhledem. Taky jsem si užila přezdívek v pubertě a velmi krutých dětí, ale vždy jsem to brala tak jak to bylo a s humorem.
Přeju Vám vše hodně štěstí.
Katka ze Zlína

PS: Webík se mi moc líbí, děkuji za něj. Jen jsem se chtěla zeptat, nepřemýšlela jste oslovit nějakého očního lékaře, který by občas přispěl něčím z medicímy pro nás zajímavého. Děkuji.

Přidat nový příspěvek