Re: Re: Odpoveď pre Juraja

Datum: 21.08.2013 | Vložil: Lenka

Ahoj, iba dnes som našla túto stránku a chcela by som reagovať na Jurajov príspevok. Vopred sa ospravedlňujem ak nenapíšem to čo si chcem vedieť.....Očnú protézu mám už 20 rokov. V piatich mi diagnostikovali retinoblastom, nasledovali onkologicke proceduri a nakoniec uplne odstranenie oka v B.B.. Máš strach z toho ako si zvykneš na protézu a všetko čo je s tým spojené. Čo sa týka fyzickej stránky, určite to zvládneš. Podstúpiš operáciu a nasledne ti protézu urobia na mieru. Prvá može byť strašná a aj tvoj pocit bude rovnaký ale ked si na to tvoje telo zvykne tak budeš v poriadku. A hlavne dnes ich robia o dosť lepšie. A áno bude to poznať. Počula som už aj o inplantátoch Bio Eye ale kým sa to bude robiť na Slovensku, budeme už na dôchodku ak vôbec. Plus by to bolo velmi nákladné. Porozprávaj sa s lekármi čo bude pre teba spravnou voľbou. Nejdem ta tu ale chlácholiť aké to bude všetko krásne, pretože také to nebude. Problémom je tvoja psychika a máš veľkú výhodu, že pubertu máš už za sebou. Mňa toto obdobie skoro položilo, depresie som pred rodinou skrývala a nemala som sa s kým o tom porozprávať. Preto ti odporúčam aby si po operácii vyhľadal aj odbornú pomoc ak budeš mať pocit, že to nezvládaš. Mne v tých rokoch nikto toto neporadil a viem, že by to bolo o dosť lahšie. Chcem aby si vedel, že to nie je koniec sveta iba veľká zmena. Musíš sa naučiť byť silnejší ako ostatní a mať na tvári úsmev aj keď je to skoro nemožné. Všetko bude časom ľahšie, zvykneš si ty aj tvoje okolie. Prajem ti veľa šťastia aby si to všetko zvládol a bol spokojný. Ak by si mal náhodou otazky alebo hockto z tohto chatu napíšte mi foxylady@azet.sk S pozdravom Lenka :)

Přidat nový příspěvek