Re: ztrata zraku po agresivnim utoku

Datum: 27.08.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Milá Katko,
procházíte si tou nejtěžší fází, která Vás vůbec může potkat. Každý, kdo přišel o oko, v této fázi byl. Přestaňte se obviňovat, že jste měla udělat něco jinak. Přemýšlela jste třeba na tím, že kdybyste měla brýle, mohly se Vám o tu sklenici rozbít a pořezat oko? To je bohužel osud a danou situaci už nevrátíte. Vím i o jedné mladé holčině. která zase pro změnu čistila wc a chtěla se podívat do přípravku, proč jí to neleze ven a on jí vystříkl do oka a ona o něj přišla. To jsou životní náhody, se kterýma nic neuděláte. Vím, že je to těžké, ale zkuste se podívat na věc tak, jak skutečně je. Žijeme v 21. století a medicína už dokáže zázraky. I když o očičko přijdete, nezůstane Vám díra v obličeji, jako by tomu bylo někde před stovkou let. Dnes už umí vyrobit krásné protézky, které jsou od pravého oka k nerozeznání. Znám spousty lidí, na kterých byste to nepoznala, že nosí protézu. Zkuste myslet pozitivně! :-) Co třeba takoví vozíčkáři? Myslím, že ti to mají v životě daleko složitější. Nebo nevidomí lidé... Přesto znám úžasnou ženu, který sice nevidí, ale žije sama v bytě, dokáže se o sebe postarat, umí dokonce i plést, vařit, prát, je úspěšná.... Ztrátou oka přeci život nekončí! A je rozhodně lepší, když nemocné očičko půjde ven, než aby Vám ohrozilo to zdravé. To byl přesně můj případ (viz můj příběh). Nechci se tu sáhodlouze rozepisovat, ale když budete mít potřebu si popovídat, rozebrat své obavy, napište mi mejlík.... něco s tím provedem :-)

Přidat nový příspěvek