Problémy se zdravým okem

Datum: 23.05.2019 | Vložil: Klára

Zdravím všechny, jsem strašně ráda, že jsem objevila tyto stránky a tedy někoho, kdo pochopí.
28.5.2011 jsem následkem úrazu oslepla na jedno oko, proletěla mi skrz něj kovová střepina, která je dosud uložena v levé očnici, je zapouzdřená, takže je zbytečné znovu zasahovat a vyndavat. Nicméně v září to budou dva roky, kdy mě začalo zlobit to zdravé oko. (zrovna jsem pracovala v excelu a najednou začaly mizet řádky) Od té doby mám pocit, jak kdybych na část oka viděla zamlženě nebo jako přes kapku vody, občas se na periferiích obraz "tetelí" někdy vidím lehké stíny tam, kde ve skutečnosti nejsou. Dioptrický problém není, peritest v naprostém pořádku, CT hlavy v pořádku, evokované potenciály v pořádku, oční pozadí v pořádku... vidělo mě za tu dobu už sedm lékařů na různých pracovištích, včetně pana Diblíka a nikdo neshledal, kromě drobné drůzy papily, která toto ale nezpůsobuje, žádný problém. Můj dotaz tedy zní, zda někdo z vás zažil něco podobného.. zda je to normální při vidění na jedno oko a je to třeba pouze únava. Někdy je to lepší, někdy horší, ale je to tam stále. Tato situace nastala dva měsíce po tom, co byl můj přítel napaden, já jsem byla u toho a bylo mi vyhrožováno, ať se do toho nepletu nebo přestanu vidět i na to druhé oko... všichni mi teda říkají, že je to psychosomatika. Myslíte si, že je to skutečně možné.
Děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji krásné dny, Klára

Přidat nový příspěvek