Re: Můj příběh - vložil 17.07.2012

Datum: 15.10.2012 | Vložil: JIRKA

ahojky Libuše,
Jmenuji se Jirka a je mi 63 let. V r. 1977 jsem měl pracovní úraz a po mnoha zákrocích, nadějích - nenadějích mi lékaři oznámili, že na levé oko již nikdy neuvidím. Na očním odd. teplické nemocnice byla moc příjemná sestřička Táňa, která se mi hodně věnovala. Díky ní jsem začal svůj "problém" brát s nadhledem. Nikdy nezapomenu na její slova při mém propouštění z nemocnice. Pravila: " pane Jiří, stejně vám to oko jednoho dne vyndají a budete mít skleněnou náhradu."
Po 5ti měsících jsem se opět zařadil do pracovního procesu, nosil jsem tmavé nedioptrické brýle. On totiž nebyl na mé znetvořené oko moc příjemný pohled. O něco později jsem začal objíždět oční specialisty a věřil, že se s tím něco dá dělat.....nedalo. V r.1994 mě poraněné oko začalo stále intenzivněji bolet, docela dost mě bolela levá strana hlavy, někdy jsem bušil hlavou do zdi, jak to bylo nesnesitelné. Nakonec jsem navštívil svojí oční lékařku, ta se zhrozila a okamžitě jsem šel na operaci, při které mi oko vyoperovali. Prý jsem měl štěstí, dostal se mi jakýsi zánět do oka zdravého a hrozilo oslepnutí !!! A tak od dubna 1994 žiji s oční náhradou. Jelikož jsem optimisticky laděný, docela jsem to rozdýchal. Ovšem ne moje manželka. Asi po 3 letech prohlásila, že s mrzákem žít nebude a zmizela z mého Života. To byl pro mne docela šok, ale po čase jsem pochopil, že to tak mělo být. Začal jsem vyhledávat společnost optimisticky laděných lidí, věnoval se sportu, zkrátka nastala mi nová etapa života. Bylo to prima. Vlastně je pořád.
V prac. procesu jsem vydržel až do svého odchodu do důchodu. Nyní si užívám volných dní, jak jen to je možné. Žádné další problémy s okem zatím, Bohu dík, nemám.
Měj prima dny a ahojky !!!
Jirka

Přidat nový příspěvek