Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně - diskutujte o tom, co vás zajímá:

Re: sklo, nebo akrylát?

Datum: 17.07.2012 | Vložil: JednoOčka

Já mám celý život jen skleněnou, takže asi nedokážu rozdíl řádně porovnat. Ale sklo vypadá asi daleko věrohodněji a přirozeněji než akrylát, lépe se po něm rozprostřou slzy, nejsou na něj alergie jako na akrylát Také se nechá vyrobit jako tenká supka. Někomu (jako mě) nemusí vyhovovat síla akrylátu a pak mi to deformuje víčko. Více o rozdílnosti typů protéz v sekci Oční protézy.
Ostatně, pokud chcete vyzkoušet akrylát, nic Vám nebrání. Pokud nebude vyhovovat, není nic jednoduššího, než si tam zase zpátky vrazit sklo :-)) Mohu se zeptat na důvod, proč chcete místo skla zkusit akryl?

Re: sklo, nebo akrylát?

Datum: 17.07.2012 | Vložil: Jirka 63

tak jsem teď změřil celkovou výšku skla a akrylátu....asi 12 mm. Akrylát je na vnitřní straně asi o 2,5 mm silnější. 12 roků jsem měl skleněnku, teď již 4 roky akrylát. Akryl jsem vyzloušel proto že se držím hesla : Změna je Život !!! Akryl mi nedělá problémy, je příjemný a hlavně nerozbitný. Skleněnky jsem 2 rozbil,jednu utopil na Mácháči... :-))) .... vyzkoušel jsem - akryl taky neplave ! Má i větší odolnost vůči naleptávání, bez problému mám akryl. protézku 3,5 roku a dokonce jde přeleštit !!!
Toť vše.

Protézky a zima

Datum: 10.03.2012 | Vložil: Vendy

Dobrý den,je mi 42let a oční protézu mám již od 5let.Ze začátku to bylo hodně těžké,protože děti dokážou být hodně zlí,ale nakonec jsem se s tím naučila žít a ten kdo mne nezná,tak ani nepozná,že mám oční protézu:-).Ale k tématu,mám oční protézu ze skla a je pravda,že v zimně je to nepříjemné,protože dost studí,až mám někdy pocit,že mi oční protéza zmrzne:-).Chtěla bych vyzkoušet protézu akrylátovou,ale trošku mám strach.Tak jestli má někdo zkušenost ze sklem i akrylátem,tak by mi to zajímalo.Láká mi ta akrylátová,protože ,má delší životnost.Přeji hezké dny:)

Re: Protézky a zima

Datum: 11.03.2012 | Vložil: Jednoočka

Dobrý den, Vendy, moc děkuji za příspěvek! I já mám skleněnou a je pravda, že v extra krutých mrazech radši oči mhouřím, aby mi protézka nepřimrzla. Občas je to nepříjemný. Mám kamarádku, která nosí akryl a myslím, že tenhle problém nemá. Určitě máte zjištěné, jaké jsou rozdíly mezi sklem a akrylem. Jinak toto už je zpracované v sekci Protézky - Typy protéz. Spíš by mě ale v souvislosti s Vámi zajímalo, jak to bylo dříve, když jste si začala uvědomovat, že tu protézu máte. Dělaly se také tak hezké, jako to umí dnes? Nemáte třeba problémy s vytahaným víčkem, když protézku nosíte už tak dlouho? Mám z toho docela strach. Pokud nechcete tyto věci psát sem, můžete využít i mejlík. Děkuji Jednoočka.

Re: Re: Protézky a zima

Datum: 21.03.2012 | Vložil: A.

Dobrý den,
já naštěstí v zimě žádné potíže z protézkou nemám a to mám skleněnou. Ani mě nestudí.
Ohledně víček - také máte nad horním víčkem větší prohlubeň než u zdravého oka ?
A stává se vám, že když si malujete oči, tak na oku z protézkou líčení déle vydrží právě kvůli té prohlubni, čímž pak během dne je každé oku jinak namalované:)

Re: Re: Re: Protézky a zima

Datum: 23.03.2012 | Vložil: JednoOčka

K víčkům - Větší prohlubeň tam mám také. Je to dáno tím, že se při operaci tuk z víčka vstřebal a i díky tomu, že při otevřeném oku nedoléhá víčko na horní kůži (právě díky té absenci tuku), tak mi i na tom druhé oku zůstává malování déle než na druhém :-)) Jojo, chce to prostě několikrát za den na sebe mrknout do zrcadla :-) Když jsme u těch šminek. Líčíte si řasy? Nemáte pak problém s jejich odmalováním? Pro jistotu na oko s protézkou při odličování moc netlačím, takže si neumím představit, jak bych si ty řasy pak odlíčila. Co např. permanentní linka nad okem? Každodenní problémy by tím odpadly. Má někdo zkušenost?

Re: Re: Re: Re: Protézky a zima

Datum: 05.06.2014 | Vložil: estera

Dobrý deň,
prečítala som si všetky príspevky na tejto stránke. Som rada, že som ju objavila. Ja mám už druhý rok akrylátovú, mám presne tie isté skúsenosti ako píšete na stránke - vybledne, čo je pre ženu dosť nepríjemné. Niekedy sa mi stáva, že mi oko slzí ba dokonca sa mi na protézke robí povlak, ktorý potom vatovou tyčinkou odstránim. Rozmýšľam o sklenenej, ale zo SR do Jablonca je pekná diaľka.Maľujem sa každý deň, okrem víkendov, nemám problém s odličovaním.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Přidat nový příspěvek