Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Jirka68

Tome, já jsem z Krupky a akryl. protézku jsem u paní Klíčníkové z Brna řešil přes poštu. Osobně bych to taky nedal. Zaslal jsem po domluvě vzorek a fakt odvedli skvělou práci.
ahoj Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Zdar Jirko,
takže téměř soused :-) To můžeme dát někdy kafe či pivko.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Když budeš chtít, najdeš mě pod tímto jménem na Facebooku, či se můžeš ozvat na mail tom.slab@seznam.cz a můžeme se domluvit již tam.
Zatím čágos
Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 10.03.2018 | Vložil: LENKA

Také jezdí k měnu je suprovej.

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 29.03.2018 | Vložil: Jirka68

ahoj Tome, tak jsem konečnš dostal odpověď z VZP ohledně proplácení.

VZP: posílám Vám informace platné od 1. 1. 2018 dosud

Oční protéza skleněná je hrazena max. 2 ks za rok, po předepsání očním lékařem, hrazeno 100% do max. výše 800 Kč/ks.

Oční protéza akrylátová – individuálně zhotovená, max. 2 ks za 3 roky, předepisuje oční lékař, nutné schválení revizním lékařem pojišťovny, úhrada 100 %, max. výše 2000 Kč za 1 ks.

Aby mohlo dojít k úhradě z veřejného zdravotního pojištění, je potřeba, aby odborný lékař (oční) vystavil poukaz na brýle a optické pomůcky.

Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 23.05.2018 | Vložil: Jarda

Zdravím, mně z VZP napsali, že se nic nezměnilo. Nárok mám teď po třech letech, ale Ronald neustále tvrdí, že už s VZP nemá smlouvu a mám tedy smůlu. Na webovkách už skutečně VZP uvedenou nemá. Ta paní Klíčníková v Brně smlouvu s VZP má, nevíte?

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Datum: 07.11.2018 | Vložil: Jarmila

Ahoj všem, právě jedu z Prahy s novým očkem. Skutečně jsem doplácela 4500,-! :( Bez poukazu by to bylo o 2000 víc. Budiž nám útěchou, že akrylka chvíli vydrží. V Brně je doplatek stejný, pouze má paní protetička smlouvu s více pojišťovnami. Já mám VOZP vojenskou, ta schvaluje poukaz rychle, bez problémů a v případě nutnosti i dřív jak po 1,5roce. No, vzhledem k tomu, že mám ještě brýle popelníky a odlehčené multifokály jsou min za 15táců, tak mi manžel neřekne jinak, než DRAHOUŠKU nebo má DRAHÀ ženo. :D

protéza Vídeň

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Předloni v létě jsem si nechala vyrobit protézu ve Vídni. Bohužel mi vůbec mi neseděla a nakonec jsem ji vůbec nenosila. Domlouvala jsem se s pojištovnou, že mi proplatí částku, která je běžná pro výrobu v ČR až dodám doklad o zaplacení v Rakousku (bylo to hodně, asi okolo 4000 Kč). A ve výsledku mi pojišťovna poslala neuvěřitelných 80 Kč. Nechala jsem to být, neměla jsem kapacitu to řešit, narodila se mi dcera atd, ale vkládala jsem do Vídeňského výrobce velké naděje a potom tohle. Tak snad info pro ostatní.

Nemáte náhodou zkušenost s výrobcem skleněných protéz v Mnichově, prosím.

3D tisk protéz

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Prosím nemáte někdo zkušenost s 3D tiskem protéz? V zahraničí například?

pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Dobrý den, chci se jenom optat. Nevím jestli jsem jediná divná, ale mám hrůzu z pana Adamovského jakožto člověka. Protézy nejsou to co bývala, ještě za pana Pivrnce, ale jde to.
Ale pan Adamovský stihne během deseti minut ponadávat na uprchlíky, geye, neočkující rodiče a dát vám dost najevo, že vlastně nesnáší lidi. Každý rok, když se mám vypravit do Jablonce, tak je to stejné. Nulová etika.
Jak na to prosím pohlížíte, jak se u něj cítíte? Je paní Hykmanová v Jablonci lepší varianta? (přichází u mě v úvahu jen sklo). Předem děkuji.

Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Datum: 13.12.2017 | Vložil: Jirka68

ahojky Bonpary,
je fakt, že je pan Adamovský docela nepříjemný chlap, ale "sklo" umí dobře. Také chci příště vyzkoušet paní Hykmanovou.
Jirka

Re: Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Datum: 09.03.2018 | Vložil: Tomáš Slabihoudek

Dobrý den Bonpary.
zkuste pana Šťovíčka v Ústí nad Labem, je to žák již zesnulého mitra v oboru a skvělého člověka pana Pokorného z Jablonce nad Ninou, ke kterému jsem jezdil přes 20 let.
S pozdravem
Tomáš

Re: Re: Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Datum: 23.05.2018 | Vložil: Martin

Dobrý den, Tomáši, prosím, nepohřbívejte pana Pokorného, je stále živ a na svůj věk i zdráv. Moje přítelkyně paní Hykmanová, které je pan Pokorný mentorem, je s ním stále ve spojení.

S pozdravem

Martin
www.ocni-proteza.cz

Strach z operace.............poraďte

Datum: 21.06.2017 | Vložil: Světluška

Zdravím všechny lidičky na těchto stránkách.
Chci se optat. Asi budu muset jít na zákrok vyjmutí LO z důvodu glaukomových záchavtů, následného vypuštění silikonového oleje z oka a zmenšení. Větší problém ale je, že oko je stále červené, pokud nekapu mám nízký tlak a vypadam jak po bitvě..............a hlavně už neví co by mi nasadili za léky.
Neumím se rozhodnout co je lepší a kam na tuto operaci jít, aby se povedla co nejlépe, poradíte mi?


Děkuji Světla

Re: Strach z operace.............poraďte

Datum: 30.06.2017 | Vložil: Jirka68

Ahojky Světlo,
to je těžké poradit. Já měl kdysi podobný problém. Styděl jsem se za to jak vypadám se zdeformovaným okem po úrazu. Nakonec mě očařka přesvědčila a já si nechal oko odebrat. Dobře jsem udělal. Cítím se daleko sebevědoměji, než s tím "masakrem."
Myslím, že v dnešní době není s enukleací oka problém. To zvládnou asi všude. Hlavně pak vybrat dobrého výrobce protézky. Mám dobré zkušenosti s paní Klíčníkovou z Brna. Ale i jinde jsou dobří.
Držím palce !
pa Jirka

Re: Strach z operace.............poraďte

Datum: 08.09.2017 | Vložil: LENKA

Zdaví já byla v Praze na Bulovce o parada personál velmi pozorní a ochotní.Jinak já měla taky glaukom a musel minuly rok ven tlakem my začaly praskat cevky.Vlastně to ted 22.9. 2017 bude rok od operace a jsme spokojená vypadam hezky nikdo se už neposmívá protože nic nepoznáááá.Držím palečky .Jooo a protézak praha našla jsme ho na těchto strankach ten je taky supr a mladej kluk

Re: Strach z operace.............poraďte

Datum: 14.09.2017 | Vložil: Rastislav

Mal som ten istý problém silikón vytekal , slzilo mi to , tak som sa rozhodol isť na operáciu a vybrať to von....a urobil som dobre sú to bolesti a tak mam teraz protezku v pravom oku a život pohoda...nič neboli nič neslzí....akurát je to cudzí predmet a tak sa musí telo s tým vysporiadať...preto ak máš mať bolesti tak radšej si to daj vybrať....teda ak tam nie je šanca že na to niekedy ešte budeš vidieť....

dotaz?

Datum: 09.03.2017 | Vložil: LENKA

Můžu se zeptat mají tyto stánky facebook.Děkuji moc myslim,že by to bylo fajn.Děkuji

Re: dotaz?

Datum: 06.04.2017 | Vložil: JednoOčka

Hezký den Leni, FB zatím Život bez oka nemá. Jsem ráda, že aspoň trochu stíhám web a hromady mejlíků, který mi posíláte :-) Snad se třeba někdy do budoucna zadaří, že k webu založím i FB :-)
Přeji prima den. J.

Re: Re: dotaz?

Datum: 07.04.2017 | Vložil: LENKA

Ou tak to je škoda tam by ,alespon člověk věděl kdo je online a poradil rychleji a lidi by si byli ještě blíž a mohlo nás být i vice.No nic je my jasný že toho máte hodně.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek