Když si s protézkou hledám ideální protějšek

Seznamování není lehká věc. Samo o sobě je hledání ideálního partnera velice komplikované. A co teprve potom, když nosíte oční protézu. Mnoho z nás se může s protézou při seznamování cítit handicapovaně. Možná se ptáte: Pozná to na mě? Jak zareaguje nový protějšek, když se dozví, že mám umělé oko? Kdy mu/ji to mám říct? A tak se možná před schůzkou ale i při ní necítíte ve své kůži a otázky se vyrojují jak houby po dešti. A nebo jste otrlejší a naopak si říkáte, že to k Vám prostě patří a že s tím protějšek holt musí smířit. Nebo to neřešíte vůbec, což je nejideálnější přístup. Jak jste na tom Vy? Brání Vám protéza v seznamování či komunikaci s jinými lidmi? Jak se s tím srovnal Váš partner/partnerka a Vaše okolí? 

Diskusní téma: Protézy a hledání partnera

Re: Re: Pohľad do očí

Datum: 03.03.2015 | Vložil: Jirka66

ahojky Iveto, jsem se pobavil...spolubydlící si ani nevšimli :-)
Taky občas vyjdu úmyslně ven bez oka a skoro žádná reakce okolí. Jen občas nějakej kámoš: "hele vole, zapomněls doma voko" a maj z toho docela srandu. Fakt se to musí brát s nadhledem.
pa Jirka

Re: Re: Re: Pohľad do očí

Datum: 06.03.2015 | Vložil: Iveta

Jo, opravdu upřímně me zahřála konverzace 'kdy se nám ukážes bez oka? ' 'vždyť jsem tu běhala celou minulou neděli bez oka!' 'Fakt jo? No tak aspoň vidíš, ze si nevsimame, jak to máš s očima a máme te radi tak jako tak :))))))

Re: Re: Re: Re: Pohľad do očí

Datum: 06.03.2015 | Vložil: Jirka66

....jen jestli nám nekecaj... :D :D :D

Re: Re: Re: Re: Re: Pohľad do očí

Datum: 06.03.2015 | Vložil: Iveta

Ale houby, nekecaj ;))) :D

Re: Re: Re: Re: Re: Pohľad do očí

Datum: 06.03.2015 | Vložil: Jirka66

tak néééé........... :-)
Měj se bájo Iveto

Sraz

Datum: 27.07.2014 | Vložil: Silvik

Ahojky.. byl už ten sraz nebo teprve bude? Hlásím se :-)

Re: Sraz

Datum: 12.08.2014 | Vložil: JednoOčka

Sraz ještě nebyl, čekalo se na to, kolik osob má o sraz předběžně zájem a jak je vidět, opravdu o něj stojíte, takže sraz s největší pravděpodobností bude příští rok možná někdy na jaře. Každopádně bude na těchto stránkách nepřehlédnutelná informace o konání :-)

Re: Re: Sraz

Datum: 21.10.2014 | Vložil: Jarmila

Sraz je skvělý nápad, jen doufám, že jej stihnu. Operaci mám naplánovanou na leden a myslím že do března budu nepoužitelná. Moje pubertální dcera si dělá legraci, že to bude Kykloppárty. :) Takže se těším a snad už s očkem zářícím novotou "NAVIDĚNOU" !

Re: Re: Re: Sraz

Datum: 29.10.2014 | Vložil: Jirka65

si z nás dělají mlaďasové prdelky,ale "Kyklopárty" ...to nemá chybu :-)
pa Jirka

Zraz je super nápad :-)

Datum: 28.06.2014 | Vložil: Lenny

Zdravím, mám 26 a nosím protézu už od 6 rokov.... túto stránku som našla len nedávno a nápad so zrazom sa mi zdá parádny. Len tomu prosím nedajte názov "zraz jednookých" ... strašná predstava :D Bolo by to neskutočne oslobodzujúce byť v spolčnosti rovnakých ludí.... môcť sa s takou ľahkosťou baviť o tom čo je pre mňa prirodzené. Čo sa týka toho zoznamovania tak to niekedy naozaj nie je ľahké ale ja som sa ešte nestretla s priamim odmietnutím. Mojím partnerom to neprekážalo... skôr som to v puberte pokazila ja keď som mávala ešte sebaľútostné stavy. Podľa mňa je to o uvedomení si vlastnej hodnoty a toho či sa má človek rád... ja už dnes môžem naozaj povedať, že sa milujem :D ..nie ako Narcis ale užívam si život a svet taký aký je... a to aj s polovičným zorným poľom :-)

Re: Zraz je super nápad :-)

Datum: 29.06.2014 | Vložil: Jirka

To je správný přístup:) Mně je 23 a o oko jsem přišel v 17-ti při hokeji, vyrovnat se s tím bylo dost těžké, snad se mi to již povedlo, ale pochopitelně občas jsou chvíle, kdy si člověk řekne "proč zrovna já?"... Přesně jak říkáš, někdy to se seznamováním není lehké, po nějakých špatných zkušenostech jsem byl i ve fázi, že jsem svou "vadu" před slečnami tajil (i díky velmi věrohodné protézce se mi to dařilo), ale pak se člověk pere sám se sebou a svým svědomím. Nechce mít nějaké tajnosti před tím druhým, na druhou stranu se obává, co ta dotyčná na to řekne a jestli ho kvůli tomu neopustí (a že se našly i takové, zejména nepříjemné chvíle byly večer/v noci, kdy jsem chtě nechtě musel protézku vyndat, protože už to nešlo vydržet)... Dnes jsem již konečně někde "jinde" než v 17, 18-ti a dospěl jsem k názoru, že ta, která ten můj "problém" nepřijme, tak si mě nezaslouží :D Bylo by moc fajn se sejít s lidmi, kteří jsou na tom stejně, mají podobné zkušenosti a problémy a bez nějakých předsudků se dobře pobavit:)

seznamka :)

Datum: 30.11.2013 | Vložil: Peťule88

Ahoj přátelé, líbí se mi váš nápad se seznamkou. I názory vás všech, svým způsobem je v každém trocha pravdy.
Já bych nemusela ani seznamku, ale prostě udělat nějaký veliký sraz jednookých. Já bych přijela kamkoliv, třeba někam na víkend. Posedět, seznámit se, pobavit se o našich starostech, vyměnit si rady a tak ...
A někdo se nám tak třeba i zamiluje :)
Bez jakýchkoliv komplexů :)

Re: seznamka :)

Datum: 02.12.2013 | Vložil: Jirka63

ahojky Peťule, jistě jsi ve Střepinách postřehla, že je nás, jednookých, v ČR asi 5 000. To by byl docela dobrej srazík. Jinak jako nápad skvělééé !!!!!

Re: Re: seznamka :)

Datum: 03.12.2013 | Vložil: Pavel

Taky jsem se díval na Střepiny,a tento nápad není špatný,otázkou je,kdo by tohle setkání zorganizoval...a kde?

Re: Re: Re: seznamka :)

Datum: 07.12.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka webu)

No kdo by sraz zorganizoval? :-) Já to mám v plánu od samého začátku tohoto projektu :-) Jen se musí přihlásit lidi, že o to stojí a teprve potom můžem přemýšlet, že se sejdem. Záleží, odkud kdo bude, podle toho se vybere místo srazu a zamluví se patřičné prostory. Jen se musíte přátelé nahlásit :-) Sraz bez lidí fakt nejde :-)

Re: Re: Re: Re: seznamka :)

Datum: 19.12.2013 | Vložil: Pavel

A hojte všichni,docela by mně zajímalo,kolik se nás přihlásilo na ten sraz? Jinak všem přeji do Nového roku vše nej!!!!

Re: Re: Re: Re: Re: seznamka :)

Datum: 20.12.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Zdravím Pavle,
to ti mohu říct zcela přesně. Zatím se mi ozvali jen čtyři lidé a z toho jeden velice váhá :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: seznamka :)

Datum: 22.12.2013 | Vložil: Pavel

Tak na to,že je nás tolik,je to pro mně dosti překvapivé....tak nevím,co si mám o tom myslet,snad by to chtělo větší propagaci...jinak Ti a všem ostatním,kdo sem zavítá,přeji krásné svátky Vánoční a štastný Nový rok 2014!!!!! Pavel ze Zlína.....:-)))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: seznamka :)

Datum: 27.12.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka webu)

Milý Pavle, nemyslím si, že by takováto akce měla mít propagaci. Myslím, že ztráta oka je spojená většinou s velkým traumatem a lidé, kteří sem zavítají, jsou převážně v situaci, kdy mají těsně před operací nebo právě po ní. A to není zrovna stav, ve kterém by se chtěl člověk seznamovat s dalšími. Příspěvky zde na webu nejsou totiž všechny. Hodně velká část lidí mi píše jen na e-mail a myslím si, že kdyby jsi četl jen polovinu z toho, co čtu já, pochopil by jsi, že se okolo webu točí 80% lidí, kteří jsou nešťastní a jsou v psychické nepohodě. Takový člověk o sraz nemá zájem. Ta hrstka lidí, která přispívá na web (a za kterou jsem nesmírně ráda!) jsou většinou lidé už v pohodě a nebo nějak víceméně srovnaní se svým osudem. To potom chápu, že by si rádi i na živo vyměnili nějaké zkušenosti. Nejsem proti, jsem ochotná sraz udělat i za cenu, že tam přijde do deseti lidí. Ostatně jsem s tím také počítala že se mi nebudou hlásit hromady lidí. Každopádně teď před Vánoci proběhla vlna distribuce propagačních materiálů do všech nemocnic a očních ambulancí (cca 800 míst v ČR). Předpokládám, že se povědomí o webu začne zvyšovat a bude se hlásit i více lidí, kteří by měli případně zájem i o sraz. Mít více času, věnuju se i FB :-) Ale vážně to už teď nestíhám (nehledě na to, že FB moc nerozumím:-))
Přeji prima pohodové dny.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: seznamka :)

Datum: 27.12.2013 | Vložil: Pavel

Milá ...ani nevím jak Tě mám oslovovat...JednoOčka se mně zdá poněkud nesolidní,...předpokládal jsem že se na již zminovaný zraz se nebudou hlásit hordy lidí,myslel jsem,že by se mohla sejít skupina těch,kteří máme tuto vadu zraku již delší dobu,a nemají pocit nějaké méněcenosti..no,ale co naděláme,snad se to podaří v příštím roce,rok 2014 je rokem koně,a to by měl být rok pozitiva.Jinak Tobě a všem kdo sem chodí,přeji vše nejkrásnější do Nového roku!!!! Pavel.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek