Líbí se Vám tyto stránky? Našli jste zde, co Vás zajímá? Pomohli Vám? Nebo naopak máte nějaký tip, co by zde ještě mohlo být? Napiště to prosím do knihy návštěv. Jakékoliv podněty uvítám :-)

Kniha návštěv

Re: SRAZ

Datum: 19.04.2015 | Vložil: JednoOčka

Jíŕo, to mě moc mrzí, snad bude další ročník, na kterej se už dostaneš.... :-)

Re: Re: SRAZ

Datum: 22.04.2015 | Vložil: Jirka

nooóó...jestli nebudu do té doby mrtvej.... :-)

Varování před nekvalitními páskami od MedicalVision

Datum: 03.04.2015 | Vložil: Jarmila

Ahoj všem, kteří shánějí pásku přes oko. Já ji sháněla po internetu a našla jen jedinou firmu se zdravotními pomůckani pro zrakově postižené i oční lékaře (MediaVision Brno), která pásky dodává. Při telefonické objednávce mi bylo sděleno, že pásky jsou od německého výrobce, certifikované, textilní s výstuží a v barvě černé a tělové. Cena za kus 83,- Kč + poštovné. Dodání hned druhý den, ale s otevřením balíčku nastal šok! Klapka je z rovného tvrdého kartonu, na něm je přišita entlem tenká látka a trčí z toho nítě. Klapka je obrovská, zařezává se do tváře a je na ní 0,5cm široká gumka, která je našita tak, že páska sjíždí z hlavy. Naprosto nevhodný šmejd!!! a za nekřesťanský peníz. Takže si dejte pozor a raději si kupte za pár kaček pásku karnevalovou nebo si vyrobte sami. Já je ušiju ze starších podprsenek, půjdou prát, budou měkké a pro ženskou i slušivým doplňkem k oblečení. :)

Překvapuje me

Datum: 22.02.2015 | Vložil: Nikol

Ahoj, překvapuje me ze se někdo rozvede jen proto ze partnerovi se stal úraz! Ja naopak mam přítele bez oka a naopak po úrazu jsem si ho začala mnohem více vážit a když se me někdo ptá co se mi něm nejvíce líbí (s pousmanim řeknu ze oči, ma je proste krásný) absolutně vůbec ho nevnímám jinak! Takže vam všem tady hrozné fandím :-)))

Re: Překvapuje me

Datum: 07.03.2015 | Vložil: Jirka65

....šťastný to muž !!!

Re: Překvapuje me

Datum: 30.05.2015 | Vložil: Zdenka

Rozumím ti, taky to nechápu, můj manžel přišel o oko před dvaceti lety, tehdy jsme byli ještě hodně mladí, a taky mě nenapadlo, že bych kvůli tomu měla od něj odejít. Asi máme jiné hodnoty. :-)

překvapení

Datum: 23.09.2014 | Vložil: Jan Hyn

Už dnes píši druhý příspěvek,protože jsem četl dál,a narazil jsem na příspěvek kde si stěžují nato,že jim to v běžném životě dělá problémy u opačných pohlaví.Ano mám ,nebo jsem měl jen malý problém,a to u mé vlastní ženy,kdy se mi to stal úraz po 33 letém partnerském vztahu,a to vlastí mou vinou. Nikomu to v okolí ,ani v zaměstnání nevadilo,dokonce jak už jsem psal,jsem vykonával povolání řidiče nákladních vozidel,než jsem se po po destei letech vrátil do kanceláře,a ani tam jsem s tím problém neměl. Jen u mé ženy.A tak jsem to vyřešil.Odešel jsem od ní,a ženami randím ,miluji se ,a to o hodně víc ,než toho kdy byla schopna mé zákonitá manželka. Neříkám že mít oči obě by nebylo lepší,ale i s protézkou se dá krásně žít. Mám akryl,a to už čtvrý,z Prahy od pana Szarvase.,který má milý přístup,a protézka od něj,sedí vždy jako ulitá. Dnes jsdewm tady ,protože jsem se chtěl podívat jak je to ted s doplatkem na protézku,protože letos jsem poprvé doplácel.Ale takový je život,co dnes máte zadarmo.NIC.

Re: překvapení

Datum: 11.10.2014 | Vložil: Jirka63

Honzo, tak to samé jsem prožil já. Manželka prohlásila, že s mrzákem žít nebude a bylo..... To mi dalo úplný jiný Život. Mám spoustu kamarádek a žiji bájo život !
Jirka

Re: Re: překvapení

Datum: 21.10.2014 | Vložil: Jarmila

Ahoj Honzo a Jirko. Mě enukleace čeká v lednu, mám manžela a 2 dcerky. Mám ohromné "štěstí" , protože každému z nás osud nadělil nějaké to trápení. Manžel má Crohnovu chorobu, starší dcera potíže se štítnou žlázou a anorexii, mladší holka lysiny - alopecii. Vzájemně se musíme podporovat, bojovat a držet jeden druhého. Podle nás není mrzákem ten, kdo má nějakou nemoc, postižení či vadu na kráse, ale ten, kdo má tvrdé srdce a předsudky. Takže přeju bájo život, který vidíme krásný a smysluplný, byť jen jedním živým očkem :) !

Re: Re: překvapení

Datum: 30.05.2015 | Vložil: Olča

Jirko63 a Honzo, duševní mrzák je asi Vaše manželka, která se takto vyjádřila. Stane se, že se žije s jedním okem, ano je to složité. Na druhou stranu třeba Lada byl na jedno oko slepý a jak krásně maloval. Kolik černošských zpěváků nevidí a okouzlují svým zpěvem. Herec Boris Rözner přišel o oko a jaký to byl pan herec. Přeji do života vše dobré, spoustu prima kamarádek a jak říkáte "bájo život"

profesní průkaz

Datum: 07.05.2014 | Vložil: Petr Man

Dobrý den,
lze získat profesní průkaz řidiče a být řidič z povolání sd zrakem na jednom oku ?
Děkuji za info:-)

Re: profesní průkaz

Datum: 19.07.2014 | Vložil: Pavel.T

Legální cestou to nejde.
Bez prostorového vidění, nelze, dle platných zákonů č.r., pracovat jako řidič z povolání, ani jako řidič vzv a ani jako obsluha manipulačních vozíků, pokud jsou tyto vozíky motorové nebo elektrické.

Re: Re: profesní průkaz

Datum: 12.08.2014 | Vložil: JednoOčka

Prosím o upřesnění, z jakého zákona, vyhlášky apod. jste čerpal? Ráda bych o tomto zpracovala článek do sekce Důležité informace. Děkuji J.

Re: Re: Re: profesní průkaz

Datum: 25.09.2014 | Vložil: Pavel.T

Zdravím Tě "Jednoočko" , tohle je kniha návštěv a najednou je z toho diskuse.
Mou odpověď tedy přenesu na diskusní stránku a bude to můj poslední příspěvek.

Re: Re: profesní průkaz

Datum: 04.02.2015 | Vložil: Tomáš

To je absolutní blbost. Na jedno oko nevidím 25 let a mám místo něj protézu a mám ŘP na vše, včetně profesního průkazu a měl jsem i 15 let zkoušky na ADR včetně výbušnin. Jezdil jsem 22 let z toho 12 na MKD, než mě "usadily" zcela jiné zdravotní problémy - chodím o francouzských holích.

Re: Re: profesní průkaz

Datum: 03.08.2016 | Vložil: Pavel ze Zlína

Vážený pane...nevím,kde jste četl Vámi zminované platné zákony č.r. ale já má protézu od dětsví,ted je mně 60.let,mám řidičský průkaz,průkaz na VZV..a toto jsem získal zcela legálně bey jakých koliv protekcí......Přeji hezký den,a pozorně si prostudujte ony platné zákony!

Re: profesní průkaz

Datum: 23.09.2014 | Vložil: Jan Hynčík

Úplnou náhodou jsem se dostal na tuto stránku,protože jsem se díval na protézy. Myslím oční protézu.Nosím ji už 15 let,a jsem řidičem z povolání. Takže potřebuji i profesní průkaz. Čtady jsem si přečetl že Vám někdo odpověděl že řidičem z povolání být nemůžete.Opak je pravdou. Nechal jsem si udělat neurologické vyšetření,psychologické testy,a oční prohlídku.Na všech třech kontrolách jsem prošel bez jakýchkoliv problémů,a závěr je že MOHU POVOLÁNÍ ŘIDIČE NÁKLADNÍCH VOZIDEL SKUPINY C,D ,T, I NÁVĚSY PROVOZOVAT. vYŠETŘENÍ JSEM SI HRADIL,A ČÁSTKA NEPŘESÁHLA DVA TISÍCE. JH.

Re: Re: profesní průkaz

Datum: 11.10.2014 | Vložil: Jirka63

ahoj Honzo, problém s odhadem vzdálenosti a periferním viděním určo máš. Na jedno oko koukám už 37 roků a vím o čem píši. Také vím, že se to časem nesrovná, pouze se s tím musí počítat.
Jirka

Re: Re: profesní průkaz

Datum: 25.03.2015 | Vložil: Luboš Cibulka

Tak to já jsem v Dopravním podniku města Brna dostal výpověď ze zdravotních důvodů a taky mám řidičský průkaz na všechny skupiny, psychotesty a 14 let praxe s autobusem v MHD Brno.

par slov...

Datum: 11.04.2014 | Vložil: Petra

Děkuji moc za tyto stranky a předevšim pani jednoočce za jeji i osobni přistup,kterym my dala energii začatky zvladnout.Syn 14let,je po enukleaci leveho oka,čekame na protezku.Až to bude cele za nami napiši vam naš přiběh.S pozdravem Petra

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek