Anna - Rychlá operace (oční protéza)

19.08.2013 17:42

 

Milí přátelé,

všechny vás moc zdravím. Letos v dubnu jsem se připojila k vám jednookým po enukleaci pravého oka.Tyto stránky jsem objevila nějak přes stránky pí Kličnikové, od které mám protézku,už ani nevím přesně jak. Ale s úžasem jsem přečetla vaše příběhy, už několikrát, a vždy jsem si říkala, že musím taky napsat, ať je nás víc.
Můj příběh je v něčem podobný s některými vašimi. V tom, že jsem se na počátku potíží praštila dveřmi mezi oči, s paní Libuší. A také jsem měla stejnou diagnózu jak ona. Ale jak jsem později vydedukovala, nemyslím si, že to byla příčina vzniku nádoru, nýbrž že to rozbujelo už existující, který tam mohl růst, jak mi řekl docent Kuběna rok, i dva. Spíš by mě zajímalo, jestli jste, paní Libuše, neměla nějaké velké zubní operace. Já ano, v horní čelisti, přední zuby - implantáty,tvorba zánětů, řezání a šití, pak hodně nateklá celá pravá půlka obličeje až k oku. V oku jsem měla pigmentové névy, které nebyly sledované, myslím si, že to mohlo způsobit jejich rozbujení. Ale to už mi teď nikdo stopro neřekne. No a druhá podobnost s tím, že jsem (teď pro mě nepochopitelně) dlouho, až tři měsíce odkládala návštěvu oční lékařky, je s příběhem Jany. Jano,je šokující, co jste všechno zažila, moc vám přeju zdraví a zasloužený klid a už jen šťastný život. Tu návštěvu na očním u mě též oddálilo to, že mě oko ani trochu celou dobu nebolelo (což je právě zákeřné u nádor.onemocnění), jen se zhoršovalo vidění, zužoval se obraz, a taky to, že jsem naletěla na reklamu v nějakém časopise na tablety Ocutein, výživa pro oči, a pak jsem je měsíc a půl
užívala a čekala, že se mi oko spraví. Jenže tohle je dobré možná pro oči, kterým v podstatě nic není, ale ne pro takové případy jako byl můj. Když jsem se dověděla diagnózu, byla jsem v šoku, do té doby mě vůbec nikdy nenapadlo, že existuje nádor i v oku a že mohu přijít o oko. Zrak byl vždy mým snad nejlepším smyslem, ani brýle na čtení jsem nepotřebovala, měla jsem do dálky, na televizi, ale ani ty jsem skoro nepoužívala.Také jsem byla dost pyšná na to, jak dobře na svůj věk vypadám, aspoň mi to hodně lidí říkalo, a tak jsem byla zasažena na nejcitlivějším místě. Hrůzou jsem byla tak ochromená, že jsem ani s doktory nediskutovala, nesnažila se je přemlouvat, aby mi oko zachránili, ve všem jsem se jim podřídila a do týdne od první návštěvy na očním jsem byla operovaná. Popisuju vám tu pocity, které asi zná hodně z vás. Taky jsem si říkala víckrát, že jsem na tom oproti mnohým z vás moc dobře. Vůbec nic mě totiž ani po operaci nebolelo, jen snad trošku první dva dny při otáčení hlavy, a nepříjemné průvodní jevy po narkóze - zvracení, protézka mi celkem sedí, komplikace žádné zatím a doufám, že ani nebudou, což přeju i všem vám. Jen s tím omezením a vzhledem se těžko vyrovnávám, snad si zvyknu a budu se i tak radovat ze života. A to vám všem upřímně přeju a děkuju moc za vaše povzbuzení a dobrou mysl, které všem dodáváte.

Diskusní téma: Anna - Rychlá operace (oční protéza)

bez oka

Datum: 18.05.2016 | Vložil: Pavel o

jsem 3 mesice po enukleaci leveho oka je mi 56 let porad se stim nemuzu smirit prisel sem o RP a nevim co bude v praci jsem ridič vzv tak nevim na druhe oko špatne vidim

Anna - Rychlá operace

Datum: 18.12.2013 | Vložil: Anna

Milá paní Libuško, jsem moc ráda, že jste se mi ozvala. A také za Vaše
zkušenosti a zážitky s protézkou.Já mám též akrylátovou od pí Klíčníkové
z Brna, nemám s ní problém, doufám že to vydrží, ale stále si též zvykám a psychicky se stále srovnávám s tím, co mě potkalo.Tak jako Vy a další, pomáhají mi mj.i tyto stránky, když čtu, že druzí jsou na tom i hůř a nevzdávají to a žijí skoro jak před tím. Paní Libuško, já žasnu, že i jezdíte autem, to bych si netroufala, ale asi je to tím, že jsem nikdy nejezdila, i když mám řidičák. Moc Vás zdravím a přeju dobré zdraví. Anna

Re: Anna - Rychlá operace

Datum: 13.01.2014 | Vložil: Regie

dobrý den,
jsem slepá na jedno oko po dost hrozném zánětu. Řidičák jsem sice měla, ale neřídila jsem a pak jsem oslepla, ale kvůli práci jsem musela začít jezdit a tak prostě nezbylo nic víc než se rozjezdit a musím říct, že dnes řídím naprosto bez potíží již několik let a bez nehody!!! :) je to jen o tom se nebát a více se otáčet a dívat do zrcátek :) Nebojte se toho...

Re: Re: Anna - Rychlá operace

Datum: 19.01.2014 | Vložil: Anna

Milá Regie, moc děkuju za Vaše povzbuzení k ježdění, no uvidím,ale
zatím o tom vůbec nepřemýšlím, leda jako o snu. Je mi už hodně přes 50 a tak nemám tolik odvahy, ani auto a práce mě k tomu taky nenutí, takže se do toho nehrnu. Ale člověk nikdy neví, co ho čeká a co se ještě bude muset naučit nebo bude chtít naučit. Ale cením si moc Vašeho přispěvku a zkušenosti a ještě jednou děkuju.

Anna - rychlá operace

Datum: 07.12.2013 | Vložil: Libuše

Milá Anno,
ptáte se, zda jsem neměla nějaké velké zubní operace - ne, jenom běžná "údržba", chodím pravidelně každých půl roku zubaři.
Jsem na 100% přesvědčená, že jsem si vše nešťastně způsobila sama.
Ještě pořád se učím žít s protézkou. V létě jsem si nechala udělat protézku akrylátovou v Praze a jsem velmi spokojená. Skleněná protézka mě v zmrazech velmi chladila a ve vedrech zase byla nepříjemně horká. Dokonce mám jednu úsměvnou historku s akrylátovou protézkou: potřebovala jsem si nechat udělat nový pas a tak jsem navštívila příslušné oddělení Městského úřadu. Paní vyplnila příslušné formuláře a pak došlo na focení. Udělala snímek, otočila ho ke mě, já jsem ho schválila (proč také ne, lepší to nebude) a paní říká: "dobré ne, jenom se nám to levé oko trošičku blýská". Tak jsem vyndala kapesníček, oko otřela, paní udělala nový snímek a prohlásila, že teď už je to perfektní. Ani si neumíte představit, jak jsem byla poprve od operace šťastná, že nebylo poznat, že tam je protézka.
To, co píše pan Jirka je odhad vzdáleností, nejhorší pro mě jsou schody (už jsem několikrát spadla) a někdy se mně špatně zajíždí na parkoviště, chvíli trvá, než se trefím do té správné pozice.
Přeji hodně sil do dalšího zvykání na protézku.

BRNKAČKA

Datum: 27.08.2013 | Vložil: Jirka63

ufffff....milá Anno, je to ze začátku určo šok, ale chce to rozhlásit v okolí, aby nečuměli a pak je to OK. Zkrátka máš skleněné oko a basta. Žiji s ním již dlouhé roky a jediný problém je vidění ve 2D. Už jsem párkrát spadl v lese, z kola a pod. Odhad vzdáleností je můj největší problém. Špatně odhadnutá hloubka došlapu a šup...už padám. :-) Zatím to je bez úhony.
Anno, přeji pohodové dny příští.
Jirka

Držím palce!!

Datum: 21.08.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Milá Anno,
Váš příběh je smutný, jako příběhy jiných lidí zde. Je vidět, že se člověku může změnit život prakticky ve chvilce. Po přečtení Vašich řádků přemýšlím, co je vlastně "lepší". Zda vědět diagnozu dřív, delší dobu čekat na zákrok a mít tak čas si vše v hlavě srovnat a zvyknout si na myšlenku, že přijdu o oko a nebo "léčba šokem" - oznámení doktorů, rychlá operace...... Těžko soudit.
Každopádně jste velice statečná!!! A je strašně moc dobře, že nemáte žádné komplikace ani problémy. Jen si dávejte pozor na infekce, ale to jste již na stránkách asi četla. Přijde mi, že se s ní potýká každý, kdo protézku nosí.
A vzhled? Na ten si Aničko zvyknete. Nějakou dobu to trvá, než vnitřně přijmete, co se stalo, teď Vám to totiž připadá strašně "jiné". ale věřte mi, že se po nějakém čase budete cítit mnohem lépe!
Strašně moc Vám držím palce!

Re: Držím palce!!

Datum: 03.09.2013 | Vložil: Anna

Miá JednoOčko, i Jirko,
díky moc za slova povzbuzení, která potěší a nastartují chuť do života.
Čtu si i ostatní příběhy a diskuze a je úžasné JednoOčko, jak všem s
opravdovým zájmem odpovídáš a povzbuzuješ. Uvítala bych, a jistě i další, když se ozvete Vy, kteří jste sem někdy napsali svůj příběh, a
napíšete, jak se Vám daří. An.

Re: Re: Držím palce!!

Datum: 16.09.2013 | Vložil: Mirka

Ahoj Anno. Nevím jestli Ti můj příběh pomůže nebo ne,ale vez že vím jakti je. Před 14 měsíci jsem na tyto stránky psala svůj příběh a byla ve stejné situaci jako ty.Brýle jsem nenosila,nic mne nebolelo a stejně mne byl diagnostikován melanom ciliárního tělíska.Také jsem měla léčbu šokem,sice jako zdravotní sestra jsem diskutovala,volila alternativy psala na specializovaná odd.,ale nic platné oko muselo ven dokud bylo opouzdřené a nádor neprostoupil k mozku. Jezdím každý půl rok na kontroly a sžívám se s životem s jedním okem. Jak mne řekla naše primářka ,když se mne ptala jak se cítím,tak já jí řekla ,že už jsem si zvykla a že mne ani nepřijde,že jedno oko nemám a ona nato krásnou větu. ČLOVĚK JE TVOR PŘIZPŮSOBYVEJ A I KDYŽ PŘIJDETE O RUKU NEBO NOHU TAK SI ZVYKNETE A PAK VÁM TO ANI NEPŘIJDE A POKUD SE NA VÁS NĚKDO DÍVÁ JINAK TAK AŤ SI TRHNE,ZÁLEŽÍ NA TOM JAK VY SAMA SE S TÍM POPERETE A JAK SE CÍTÍTE. no a já si tato slova vzala k srdci a peru se.Oko není u mého onemocnění takový problém člověk si zvykne,ale že se nádor může objevit jinde jelikož byl zhoubný je druhá věc a s tím musím žít a nepodat se. Tak také bojuj a nepodávej se. Pokud by jsi chtěla kontakt,zde je můj e-mail podzim.jaro@seznam.cz MIrka

Re: Re: Re: Držím palce!!

Datum: 26.09.2013 | Vložil: Anna

Mirko, moc děkuju za slova povzbuzení. Beru si je k srdci. Připadá mně, že jsme na tom stejně.Tak se POMALU sžívám s životem s jedním okem a taky s brýlemi, které se teď staly mým nutným "módním doplňkem". Dřív jsem je nenosila a nebyla na ně zvyklá a teď bez nich ani nevylezu ven, jen je střídám - na čtení nutné, na ven mám jedny staré s jednou dioptrií a taky jsem si čerstvě pořídila nové bez dioptrie a s tmavšími skly a teď když svítí slunko nejraděj nosím sluneční. A taky ty brýle často hledám, proto jich musím mít víc.
Ale je pravda, jak píšeš, že horší je, že se nádor může objevit jinde,
taky u mě byl zhoubný, dokonce napsali silně pozitivní. Na to ale běžně nemyslím a nepřipouštím si to. Na kontroly teď jezdím co čtyři
měsíce, začátkem listop.mě čeká další. Mně hodně pomáhá i víra v Boha a dobří věřící přátelé. A také samozřejmě příběhy a zkušenosti na těchto stránkách. Až teď mě napadlo, že jsem to raděj měla napsat na Tvůj e-mail, tak časem přepíšu. Měj se moc hezky, zdraví Tě Anna.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek