Vaše příběhy

Zde je prostor pro Vás, pro Vaše příběhy, vaše životní situace veselé i smutné. Pokud máte chuť, podělte se s ostatními, jak na tom jste... terpve vás operace čeká? Nebo už máte čerstvě po ní? Nebo jste v nošení protézky už několikatelý mazák? Jak se Vám přihodilo, že jste o oko přišli? Pomožte ostatním už tím, že o sobě dáte vědět, že existujete a že prožíváte to samé... 

 

Pokud chcete svůj příběh rozepsat podrobněji, zašlete mi jej na mejl, umístím ho pak do dlouhých příběhů, které by jinak svou délkou narušovaly příběhy vkládané přímo do diskuze. Děkuji.

Příspěvky obsahující nad 2500 znaků budou automaticky přesunuty do článků Vaše příběhy. I u těchto příspěvků zůstane zachována funkce diskuzí.

Autorka kresby:

A.K.

Kresbu zaslala čtenářka stránek Život bez oka. Za krásnou a tématickou kresbu ji patří veliké poděkování!      

Vaše příběhy

Ivča - Krvácení do sítnice (oční protéza)

21.08.2013 10:58
  Zdravím všechny návštěvníky těchto stránek a děkuji za ně. Včera jsem je úplnou náhodou objevila a jak jsem slíbila, napíšu zde i já svůj...

Lucie 38 let - Stačila vteřina (oční protéza)

05.02.2013 15:47
  Všechny vás tu na stránkách zdravím a děkuji za ně. Objevila jsem je úplnou náhodou, ale docela se mi ulevilo. Můj příběh je prostý. Před...

Anetka 3 roky (oční protézka)

17.10.2012 16:06
vložila: Martina H. V červnu 2009 se mi Narodila dcerka Anetka Po porodu neotevíra jedno očíčko . Den po porodu ji odnesli na vyšetření , kde...

I. - Dlouhá historie (oční protéza)

28.09.2012 12:36
Zdravím všechny! Nejprve děkuji za zřízení těchto skvělých stránek, kde jsem konečně zjistila, že nejsem sama, komu „trable“ s očima začaly (jak se...

Jana, 48 let (epitéza oka)

22.07.2012 22:53
V květnu 2008 jsem začala pozorovat, že při poloze vleže u televizoru vidím dvojitě - dva obrazy nad sebou. V práci jsem si dělala legraci, že ani...

Libuše, 65 let - Můj příběh (oční protéza)

01.07.2012 12:02
Je mi 65 let a do svých 45 let jsem dobře viděla. Pracovala jsem v kanceláři a zrak začal trochu slábnout a tak jsem začala nosit brýle na...

Daniela, 34 let (oční protéza)

03.06.2012 20:13
Ráda bych se s Vámi podělila o svůj příběh. Třeba Vám v něčem pomůže, nebo alespoň nebudete mít ten pocit, že jste v tom...

Monika - Jsem čerstvě po operaci (oční protéza)

23.04.2012 19:33
Podrobný příběh Moniky, která je čerstvě po operaci (evisceraci) oka, by mohl pomoci těm, kteří potřebují znát detaily toho, co je čeká... Za to,...

Diskusní fórum: Vaše příběhy

Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 02.12.2017 | Vložil: jihočeška

Věřím, že je to stresující pro Vás a hlavně pro Anetku. A co Vám radí lékař, není lepší ten implantát nechat vyndat? Já jsem po enukleaci třetí rok, dělali mi to v Č.Budějovicích a tam implantát vůbec nedávají. Vůbec jsem o ničem takovém nevěděla, až na těchto stránkách jsem se dozvěděla, že něco takového existuje, ale převážně je to popisováno jako problém. Oko se mi sice nehýbe, ale s oční protézou nemám žádný problém.

Zdravím

Re: Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 03.12.2017 | Vložil: Martina

Jezdíme do Prahy do motola . V roce 2014 podstoupila i odebrání štěpu z patra . Tam kde je štěp to drží a okolo se ji to protrhava .Čím víc operací tim min mista v důlku má . Pan doktor toho moc nenamluví , řekne jen tak se na to na sále podíváme a něco s tim provedeme . Už se i několikrar stalo že po operaci sám nepride a neřekne jak to dopadlo ani při propoušněni minule neviděl . V ponděli jsme byli na kontrole a bylo vše v pořádku . V uterý jsme jeli pro protézku , říkám mu že nesmí být moc velka aby netlačila podle pana doktora . Vyrobce protézky ji tam zkoušel zrovna nakou takovou obrovskou že chudinka to měla tak celi napnutý. Ve středu se zbudila a zalepene očko . V pátek už i bolest a pak jsem si všimla toho implantátu . O vyndáni implantátu nebyla řeč. Vůbec ani nevím co by to pro Anetku znamenalo. V ponděli budu volat , tak jsem uvidím co pan doktor řekne . Je to nekonečnej kolotoč , pořád dokola .

Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 24.09.2018 | Vložil: Oko L

Dobrý den, jak na tom malá je? Já mám stejný problém :( už jednou jsem byla na lokální anestezii a znovu mi to sešívali. Ale znovu se mi to rozjelo :( dnes jedu opět do nemocnice :/už si nevím rady co mám dál delat.

Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 10.01.2019 | Vložil: Eva

Dobrý den,
Moc mě Váš příběh mrzí a dojímá. Jsem těhotná a právě mému nenarozenemu miminku diagnostikovali malé oko na které neuvidí. Mám v hlavě asi milion otázek. Pokud byste mě mohla kontaktovat na email bendova_4@hotmail.com byla bych moc ráda.
Děkuji.

Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 21.02.2019 | Vložil: Jiřina

Milá Martino, netrapte Anetku zbytečnými operacemi,. Mám stejný problém, v 7 letech mi bratranec vyrazil oko kamenem, absolvovala jsem též 8 operací. Inplantát mé tělo odmítal. Lékaři mi řekli, že až budu dospělá, at to zkusím znovu. Ve 22 letech jsem šla opět na operaci, situace se opakovala, akorát se mi zvětšil oční důlek. Nosím oční protézu již 64 let. Mám postižené oko trochu propadlé, což jsem do 22 let neměla. Poslední operace to jen zhoršila. Jsou lidé kteří jejichž tělo odmítá jakékoliv cizí těleso. Musela jsem se s tím smířit.

Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 10.03.2019 | Vložil: Evik

Dobrý den,
Jak se máte s Anetkou?
Mívala jsem podobný problém. V půl roce mi odebrali oko a dali implantát. Začal kolotoč, kdy se implantát otevíral, následovalo několik operaci. Až v 7mi letech jsem byla na poslední, kdy implantát vyjmuli. Od té doby nemám žádné problémy.
Rozdíl je podle mě hlavně estetický, to už musíte zvážit vy, zda to za to trápení stojí.

Re: Opakované obnažováni implantátu .

Datum: 12.04.2021 | Vložil: Iva

Ja som po operacii tretí mesiac a už tretí krát mi znova zašivali obnažený implantát. Dúfam že vaša dcérka je už v poriadku. Zaujímalo by má, ako ste to zvládli a čo mám robiť aby sa mi to zahojilo. Ďakujem za odpoveď.

Život s oční protézou

Datum: 14.05.2017 | Vložil: Operace

Zdravím,
nevím kde mám začít, ale začnu tak že v mých 7 letech jsem začala špatně vidět trvalo to 3 roky než mi přišli na to že mám odchlípnutou sítnici. V 10 letech jsem šla na první operaci, na přišití sítnice a pak na operaci s tím že mi tam dali olej a musela jsem 2 týdny ležet hlavou dolů... Na operaci jsem byla 7x. Po 7 operaci mi řekli že už to nemá cenu, že je to ztracené. Měla jsem problémy ze školní docházkou učila jsem se sama doma, bylo to těžké ale zvládla jsem to. Ve 14 letech mi dali poukázku na oční protézu. Byl to na jednu stranu zázrak protože pohled na mé oko byl neskutečný. Nechtěla jsme chodit do školy lidi se mi smáli. Nechci se tu litovat, ale zažila jsem si trauma. Teď mi bude 19 let jsem s tím docela smířená, ale stejně se s tím nikdy úplně nevyrovnám. Nedokážu člověku pohledět do očí a dívat se na něj. Poslední dobou je to horší a horší. Přijde mi, že mě nikdo nechápe.. Najde se tu třeba někdo ve stejném nebo podobném věku?

Re: Život s oční protézou

Datum: 22.10.2018 | Vložil: Žanča

Ahojky, to je příběh jako bych ho psala já, taky od dětství. 7 operací. Škola ani nemluvím. Šikana. Sebevědomí nula. Bohužel se s tím nedokážu smířit. První operace sítnice kolem 10let, pak olej, umělá čočka a pořád padala sitnice. Jsem od Domažlic a je mi 28 když bys měla zájem pokecat.

jen přispěji svou kapkou ....

Datum: 24.04.2017 | Vložil: roman

Není důležité jak se na nás svět dívá, důležité je , jak se na svět díváme mi :-)

Taky budu jednoočko

Datum: 14.03.2017 | Vložil: Janča

Ahoj všem. Je mi 38 let a je to jen týden, co vím, že přijdu o levé oko, ve kterém mám nádor. Nevím, jak to mám vše zvládnout, protože krom této diagnozy jsem ve 13 týdnu těhotenství. S jistotou nevím vlastně nic, ani to, jestli o dítě nepřijdu. Nelámu nad sebou hůl a snažím se být silná, ikdyž je to moc těžké, protože oko i hlava bolí jako čert a já žádné tabletky neberu, abych neohrozila děťátko, které je zdravé. Ve své podstatě se už těším na to, až mi to oko vyndají, protože počítám s částečnou úlevou. Teď jen většinu dní prospím, když mám větší bolesti, tak zvracím. Když tu čtu vaše příběhy, posiluje mi to mysl, vím, že nejsem jediná komu se to přihodilo a budu doufat, že všechno dobře dopadne. Jsem bojovnice a nevzdám se!!!

Re: Taky budu jednoočko

Datum: 19.04.2017 | Vložil: jana35

Ahoj jmenovkyně- jsem tady vlastně náhodou...mám chronické problémy s pravým okem a pravděpodobně se jednou přidám do party:)
Koukám, že tvůj příspěvek je čerstvý... doufám, že jsi operaci zvládla dobře a je lépe. Držím palce a přeji hodně sil:)

Re: Taky budu jednoočko

Datum: 23.04.2017 | Vložil: Tatiana

Ahoj Janka. Stretol ma podobny pribeh, melanom za sietnicou nakolko niesom tehulka podstupila som ozarovanie s nadejou ze nador zmizne nic nemeni na fakte ze o zrak prichadzam na prave oko aj cez to. Chcela by som Ti ale dodat odhodlanie. Moja lekarka mi rozpravala o holke ktora mala tiez melanom a bola tehotna. Ocko jej sice zobrali ake dnes ma uz piate dietatko,!

Re: Taky budu jednoočko

Datum: 02.05.2017 | Vložil: LENKA

Ahoj Jani,doufám,že jsi operaci zvládla se všim všudy dobře a vše dobře dopadlo.Já ji podstoupila v září na pravém oku je my 40r. kdyby něco kdlidně se ozvy na můj email:lenda.mll@seznam.cz

Re: Taky budu jednoočko

Datum: 07.10.2017 | Vložil: bubula

Ahoj, som ten isty pripad ako ty - v 11 tyzdni tehotenstva z nicoho nic,zo dna na den kruty verdikt - maligny melanom oka. O mesiac som uz bola po enukleacii...dietatko som donosila zdrave,krasne. Drzalo ma cely cas,nebyt jeho tak sa asi zrutim...dnes som 2 roky po enukleacii a mam za sebou druhy porod...ak chces viac info, kludne mi napis....vlasulka@gmail.com.....ja hladam tiez ludi co si tym presli, chcem vediet ci sa im to vratilo a kolko ziju po odstraneni oka..

Rozrezane oko

Datum: 14.07.2016 | Vložil: Dan

Zdravim vas so Slovenska.

Som rad ze som nasiel po dlhej dobe web ktory sa venuje ludom ktory prisli o oko.
Ja som pred 2 rokmi utrpel velmi vazny uraz oka kde mi spadla hruba doska do okuliarov sklenenich a totalne mi oko rozrezalo sa.
Hned som isiel do nemocnice kde ma operovali, oko zasisili a vybrali 42 ulomkov skla!
Samozrejme prisiel som o duhovku, sosovku , rohovku. V oku mam silikonovy olej.
Oko je skalene , vyzera otrasne na prvy pohlad. Rozmyslam nad enukleaciou v poslednich dnoch nakolko nevidim na neho skoro vobec maximalne nejake tiene.
Prekonal som neuspesnu transplataciu rohovky. Najhorsie je to ze oko je cele cervene uz 2 rok. Cievy prerastaju hore dole. Je hlboko vaskularizovane.Sanca na zachranu je nulova skoro.
Zacina mi to esteticky prekazat ale kedze neboli ma to , tak stale vaham s vybratim tohto oka ale dal som si podmienku , ze do konca roka ak sa bude stav zhorsovat , nevaham a oko si dam vybrat.
Bojim sa len toho co bude po operacii, ci sa prijme implamntat atk.
Rad by som bol za kazde vase rady.

Dan so Slovenska

Re: Rozrezane oko

Datum: 30.10.2020 | Vložil: Silvia

Aj ja som zo Slovenska.10 rokov som žila s malignym melanomom cievovky.Pred4mesiacmi som sa rozhodla dať si oko vybrať.Nie som spokojná s protezkou.Inak to zvládam dobre

Re: Re: Rozrezane oko

Datum: 13.06.2021 | Vložil: Iva

Ahoj, som presne tvoj prípad. O oko som prišla v januári a 10 rokov som žila Y melanomom. Tiež nie som spokojná s protezkou. Nápis alebo zavolaj. 0905939385 ivamat@centrum. cz

výrobce protéz

Datum: 06.05.2016 | Vložil: Marcela

Ahoj všichni, včera jsem dostala poukaz na mou první akrylátovou protézu a zároveň kontakt na pana Jaroslava Holuba v Praze. Na těchto stránkách není o něm ani zmínka. Máte s ním někdo zkušenosti?Děkuji za informace Marcela

o naději a tak ...

Datum: 12.04.2015 | Vložil: Jirka privilegium

Vážení přátelé, právě začal můj 560. den v pracovní neschopnosti a tento den je zvláštní tím, že je poslední. Od pondělí jsem opět zapojen do výrobního procesu a normálního občanského života, protože jsem zdráv. Děkuji za podporu a zároveň vyzývám ty, kteří se trápí nad svým údělem, pište. Sdělená starost je poloviční a projevená radost je dvojnásobná. Přeji vám všem, aby vaše naděje skutečně nikdy neumřela. Jirka

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek