Výrobci protézoční protézy

 

Skleněné

 • Šťovíček - sklářská dílna, Ústí nad Labem, ČR

Sklářská dílna Šťovíček byla založena v roce 1992. Vít Šťovíček je foukač skla, vyučený v Železném Brodě. Firma se od počátku zaměřuje na kusovou a malosériovou výrobu. Jejich specialitou je výroba skleněných očních protéz. Firma sídlí v Herbenově ulici v Ústí nad Labem.

Oční protézy (správněji epitézy) vyrábí výhradně ze skla, konkrétně od fy FarbeglashütteLauscha.de. Mají přirozený lesk, větší než protézy plastové. Proto jsou skleněné oční protézy u zákazníků vyhledávanější.

Více na: www.foukanesklo.cz

Článek v LN

 

 • Výroba očních protéz - Petr Adamovský, Jablonec nad Nisou, ČR

Firma byla založena v roce 1992 a její hlavní náplní je zhotovování očních protéz – ze skla. Tato firma navazuje na dlouholetou výrobu skleněných očních protéz, která se v Jablonci traduje již od II. světové války. Majitel  Petr Adamovský, se seznámil s výrobou očních protéz v roce 1987 v Jablonci nad Nisou.

Firma se zaměřuje především na zhotovování očních protéz lidem, kteří přišli o oko následkem úrazu nebo nemoci. Dále zhotovují oční protézy i konformery (dočasné protézy) pro nemocnice, kde se operacemi očí zabývají.

Více na: www.ocniprotezy-sklo.cz/

 

 • Výroba skleněných očních protéz - Jiřina Hykmanová, Jablonec nad Nisou, ČR

Sklářská firma byla založena v roce 2001 majitelkou Jiřinou Hykmanovou, která se v roce 1991 vyučila na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou v oboru mačkářka speciálních skleněných kamenů a následně vystudovala obchodní ekonomii. Nyní se firma specializuje na výrobu skleněných očních protéz.

Více na: www.ocni-proteza.cz

 

Akrylátové

 

 • Ronald Szarvas, Praha, ČR

Firma Ronald Szarvas – výroba očních protéz byla založena v roce 2006 a její hlavní náplní je zhotovování akrylátových očních protéz. Provozovna je umístěna na Praze 2 v ulici Vinohradská 65. Nabízí i možnost úprav stávajících očních protéz, jako je přeleštění, nebo dotvarování, (pokud je to technicky možné) v případě, že protéza špatně sedí.

Kromě běžných očních protéz, chce také v blízké budoucnosti začít zhotovovat oční protézy s použitím otisku oční jamky, při kterém je zadní strana oční protézy přizpůsobena tak, že přesně kopíruje povrch oční jamky a tím pádem lépe a pohodlněji sedí a je i lépe zachována její pohyblivost.

Více na: www.ocni-protezy.cz/

 

 • Optik Grueber, Opava, ČR

Tato optika se věnuje i výrobě akrylátových očních protéz. Sídlí v Sušilově ulici v Opavě.

Více na: www.optika-opava.cz

 

 • Oční protézy Jitka Klíčníková, Brno, ČR

Zabývají se výrobou očních akrylátových protéz - jsou individuálně zhotovovány tradičním způsobem na základě dlouholetých zkušeností. Nabízí snadnou dostupnost v centru Brna, jednoduché telefonické objednání a poradenství v oboru očních protetik.

Více na: ocniprotezy.cz/

 

 

Z A H R A N I Č Í

 

 • Juraj Kalapoš - LABOP - očné protézy, Košice, Slovensko

U tohoho výrobce jsem nenalezla www stránky. Údajně se zabývá akrylátovými očními protézkami na Slovensku. Kontakt na telefon 0421 055 632 48 20 nebo e-mail: labop-ocneprotezy@eccenet.sk

 

 • Ivana Kazíková - Prieložná, Bratislava, Slovensko

Dcera pana Prieložného, který vyráběl akrylátové protézy na Slovensku několik dlouhých let. Sídlí v Bratislavě, Gorkého 11. Kontakt přes e-mail: ocneprotezy@ocneprotezy.sk nebo na telefonním čísle: 0903576366.

 

 • Mgr. Andrej Slaninka - LOOK očná optika, Prešov, Slovensko

Oční optik - optometrista vyrábí a aplikuje individuálně zhotovené akrylátové oční protézy už víc jak 25 roků. Zabývá se i pomůckami pro slabozraké. Sídlí v Prešově, Kováčska 15. Kontakt přes e-mail: andrej.slaninka@gmail.com nebo na telefonním čísle: 905 259 807 nebo 517 714 392.

 

 • Asprion Augenprothetik, Vídeň, Rakousko

Nejstarší rakouský institut založený v roce 1925. Firma se specializuje na výrobu očních protéz ze speciálního skla a ze syntetického skla. Stránky rozhodně stojí za návštěvu (jsou i v češtině), je na nich spousta důležitých a zajímavých informací, vč. obrázků lidí, mající protézky.

Více na: www.asprion.at/ocni_protezy/index.htm

 

 • Institut Arnold Greiner, München

Institut pro výrobu umělých a skleněných očí v Mnichově. Stránky jsou v němčině. Obsahují i informace, jak protézky vyndávat, jak se o ně starat apod.

Více na: www.arnold-greiner.de/

 

 

 

Znáte ještě někoho dalšího z ČR nebo zahraničí, kdo protézy vyrábí a nenašli jste ho tady? Napište mi.


oční protézy