Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

videni na jedno oko.

Datum: 28.08.2016 | Vložil: Vaclav

Po uraze pred 10 lety vidim jen na jedno oko. Prcoval jsem jako remeslnik.Jakoukoli manualni praci nemuzu delat normalne a na vsechno co mam v rukou ziram a snazim se divat z ruznych uhlu abych to nejak odhadl.Za chvili me z toho zacne bolet hlava a je to neprijemne.Rizeni me taky dela problemy, nevidim vlevo a po pul hodine me taky zacne trestit hlava.Hruza

protézky z Uśtí

Datum: 03.08.2016 | Vložil: eva

Máte někdo zkušenosti s. panem Štovíčkem, sedí jeho protézy, jak vypadají_? Jablonec se nějak zhoršil, tlačí, barevně taky nesedí.

Re: protézky z Uśtí

Datum: 15.08.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Evo, taky by mě zajímala kvalita od p. Šťovíčka, Jablonec mě zklamal. Užívám pár roků akrylku od pí. Klíčníkové z Brna, ale potřebuji už novou. Tak se pídím.
pa Jirka od TP

Re: Re: protézky z Uśtí

Datum: 26.08.2016 | Vložil: Jarmila

Já jsem si jela nyní pro protézu do Ústí, dosud jsem měla akrylku, ale moc neseděl tvar. Barva ale byla super. Pán v Ústí je příjemný, tvar se podařilo najít správný. Bohužel s barvou je potíž. Já mám oko šedozelené a to prý ze skla vyrobit nejde. Takže protézu mám zářivě modrou a úplně odlišnou, než zdravé oko. nosím ji jako pracovní a "na doma". Mezi lidi jsem si nechala akrylku. Skleněné oko vypadá jako od panenky. Také bělmo je zářivé. Údajně se barevné shody nedá u skleněnek dosáhnout. Asi záleží na Vaší barvě, hnědé oči jsou prý nejjednodušší.

Ústí a Jablonec

Datum: 22.09.2016 | Vložil: Standa

Zákaznicky je dle mého názoru méně příznivý Jablonec, produkt (barevně) je však lepší. Rozdíl v tech. zpracování je zřejmě nastaven v původní pracovní orientaci obou sklářů.

Kolo

Datum: 14.06.2016 | Vložil: Broskas

Dobrý den lidičky,
chtěl jsem se zeptat těch, kteří nevidí na jedno oko již od útlého dětsví, zda se naučili jezdt na kole. Já přišel o oko v 6-ti letech a jizdu na kole jsem nikdy nezvládl. V dětsví jsem to zkoušel mnohokrát ale prostě neudržím rovnováhu a v dospělosti jsem to už nějak nezkoušel ale pořád mě to láká ale dost se bojím, ono když už mám jen jedno, jsem na sebe velmi opatrný. Jak jste na tom vy? Děkuji za odpovědi.

Re: Kolo

Datum: 21.06.2016 | Vložil: Lenny

Ahoj Broskas, prišla som o oko v rovnakom veku a jazda na bicykli pre mňa nebol problém. Dnes sa venujem aj horskej cyklistike a jediné pri čom si dávam väčší pozor sú náročné zjazdy v úzkom teréne. Samozrejme na cestách som opatrná a radšej sa dva krát obzriem kým zmením smer. Tvoj problém je možno viac v hlave, máš obavy z toho či neurobíš chybu. Jediný spôsob ako na to prídeš je ten, že to vyskúšaš. Začni v tebe známom prostredí aby si mal istotu a uvidíš či ti to pôjde.... držím palce Lenny ;-)

Re: Kolo

Datum: 23.06.2016 | Vložil: Jirka66

Ahojky chlape,
to kolo není určitě kvůli oku. To je v Tvé hlavě. Hoď to za hlavu a koukej začít šlapat. Taky jezdím jen s jedním a problém jen ve složitějším prostředí, špatný odhad a pod. Hlavně jsem na kole poznal hafo milých lidí, kteří náš problém vůbec neřeší.
Nasedni a šlapej !!!
čauky Jirka

Re: Re: Kolo

Datum: 23.06.2016 | Vložil: any

No, já nevím, do toho kola bych ho tak nehnala, každý máme něco, a pro něho to třeba může být hodně riskantní. Já na kole sice též jezdím, ale o oko jsem přišla až v dospělosti, když už jsem jezdit na kole uměla. Netroufám si říct, že bych se to naučila bez oka, spíš ne. Vnímám teď to omezení vidění dost, napravo vlastně nevím, co se děje, a to je ještě lepší varianta než nevidět nalevo. Je to často trochu na hraně v dnešním provozu.

Re: Re: Re: Kolo

Datum: 25.06.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Any,
s tou levou stranou máš pravdu. Já kvůli tomu přestal před x roky jezdit autem. Mrtvým úhlem vlevo jsem dostal sebe i pár nevinných řidičů do prekérních situací a tak jsem to raději zabalil a ani si řidičák neobnovil.
pa Jirka

informace o výrobci

Datum: 06.05.2016 | Vložil: Marcela

Zdravím všechny, chci se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s výrobcem protéz panem Jaroslavem Holubem v Praze. Dostala jsem poukaz na první akrylátovou protézu a a kontakt na pana Holuba a ráda bych se o něm dozvěděla víc informací .Děkuji na info Marcela

protézka v Rakousku

Datum: 25.04.2016 | Vložil: Anna

Zdravím všechny a především Nany se chci zeptat, jestli už ses objednala na protézku do Rakouska. Taky o tom uvažuju, prosím napiš mně na e-mail annagabikova@seznam.cz, děkuji.

čeká mě enukleace

Datum: 25.04.2016 | Vložil: romana2

Dobry den,chtela jsem se zeptat jak dlouho trva rekonvalescence po zakroku? Jake byly pocity po operaci a celkove jak rychle je clovek schopen normalne fungovat? Na leve oko uz nevidim 15 let. Dekuji

Re: čeká mě enukleace

Datum: 10.05.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Romčo, já byl po enukleacii asi 2 měsíce doma a pak se zapojil do procesu. Měl jsem trochu obavy, jak mě přijme okolí a známí, ale vše bylo a je OK.
pa Jirka

OZZ

Datum: 02.02.2016 | Vložil: Biafra

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli nekdo z Vas byl uznan jako OZZ (Osoba zdravotně znevýhodněna) pokud nevidite na jedno oko.

Re: OZZ

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Ne, neuznávají to.

Re: OZZ

Datum: 14.02.2016 | Vložil: Jarmila

Ahoj. Já jsem si žádala o posouzení invalidity, protože i na druhém oku mám 7 dioptrií. Invalidní důchod jsem nedostala, ale posudková lékařka mi sama navrhla podat žádost o statut osoby trvale zdravotně znevýhodněné. Žádá se také na správě soc. zabezpečení. Do 2 týdnů jsem měla rozhodnutí doma. Nejsou z toho žádné finanční příspěvky, ale je to spíš pro zaměstnavatele, který dostane nějakou korunu např. na úpravu pracovního prostředí atd. A navíc mě pak nemůže jen tak propustit z práce. I při hledání nového zaměstnání mají tito lidé přednost.

Re: OZZ

Datum: 16.03.2016 | Vložil: Zdeněk

Přišel jsem o levé oko...od komise mne vždy vyhodili, ale dle posudků "očařů" nesmím dělat nic...jsem v důchodu, zadlužen, musím makat dál jak čert, syn studuje, atd...ale za totáče jsem zažil i to, že měl někdo prach v oku, jezdil do lázní ap.? No, však to známe...o stejném metru to u nás asi nikdy nebude, ale to se doví jen někdo a málokdy...

Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: Jarka

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jak je to s invalidní duchodem, když jedno oko nemám, ale na druhé vidím dobře...?

Re: Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: JIrka66

ahojky Jarko, bylo mi kdysi řečeno, že je to jen do cca 30% poškození a tudíž nárok na částečný důchod nemám. Neví jak je to nyní.
pa Jirka

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek