Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

informace o výrobci

Datum: 06.05.2016 | Vložil: Marcela

Zdravím všechny, chci se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s výrobcem protéz panem Jaroslavem Holubem v Praze. Dostala jsem poukaz na první akrylátovou protézu a a kontakt na pana Holuba a ráda bych se o něm dozvěděla víc informací .Děkuji na info Marcela

protézka v Rakousku

Datum: 25.04.2016 | Vložil: Anna

Zdravím všechny a především Nany se chci zeptat, jestli už ses objednala na protézku do Rakouska. Taky o tom uvažuju, prosím napiš mně na e-mail annagabikova@seznam.cz, děkuji.

čeká mě enukleace

Datum: 25.04.2016 | Vložil: romana2

Dobry den,chtela jsem se zeptat jak dlouho trva rekonvalescence po zakroku? Jake byly pocity po operaci a celkove jak rychle je clovek schopen normalne fungovat? Na leve oko uz nevidim 15 let. Dekuji

Re: čeká mě enukleace

Datum: 10.05.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Romčo, já byl po enukleacii asi 2 měsíce doma a pak se zapojil do procesu. Měl jsem trochu obavy, jak mě přijme okolí a známí, ale vše bylo a je OK.
pa Jirka

OZZ

Datum: 02.02.2016 | Vložil: Biafra

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli nekdo z Vas byl uznan jako OZZ (Osoba zdravotně znevýhodněna) pokud nevidite na jedno oko.

Re: OZZ

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Ne, neuznávají to.

Re: OZZ

Datum: 14.02.2016 | Vložil: Jarmila

Ahoj. Já jsem si žádala o posouzení invalidity, protože i na druhém oku mám 7 dioptrií. Invalidní důchod jsem nedostala, ale posudková lékařka mi sama navrhla podat žádost o statut osoby trvale zdravotně znevýhodněné. Žádá se také na správě soc. zabezpečení. Do 2 týdnů jsem měla rozhodnutí doma. Nejsou z toho žádné finanční příspěvky, ale je to spíš pro zaměstnavatele, který dostane nějakou korunu např. na úpravu pracovního prostředí atd. A navíc mě pak nemůže jen tak propustit z práce. I při hledání nového zaměstnání mají tito lidé přednost.

Re: OZZ

Datum: 16.03.2016 | Vložil: Zdeněk

Přišel jsem o levé oko...od komise mne vždy vyhodili, ale dle posudků "očařů" nesmím dělat nic...jsem v důchodu, zadlužen, musím makat dál jak čert, syn studuje, atd...ale za totáče jsem zažil i to, že měl někdo prach v oku, jezdil do lázní ap.? No, však to známe...o stejném metru to u nás asi nikdy nebude, ale to se doví jen někdo a málokdy...

Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: Jarka

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jak je to s invalidní duchodem, když jedno oko nemám, ale na druhé vidím dobře...?

Re: Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: JIrka66

ahojky Jarko, bylo mi kdysi řečeno, že je to jen do cca 30% poškození a tudíž nárok na částečný důchod nemám. Neví jak je to nyní.
pa Jirka

Re: Invalidní důchod

Datum: 19.01.2016 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj,musím Vás zklamat,ale jak píšete že na druhé oko vidíte dobře,tudíž podle směrnic posudkových lékařů nemáte nárok.

Re: Invalidní důchod

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Já důchod mám, asi záleží na tom, jak se o oko přišlo...jestli úrazem nebo po nádoru...

Re: Re: Invalidní důchod

Datum: 26.04.2016 | Vložil: Honza

Dobry den - toto mne zajima. Muzete prosim upresnit? O oko jsem prisel diky nadoru v jednom roce (po narozeni). Tudiz jsem o nej neprisel "urazem". Je tedy rozdil mezi: uraz - ne a nador - ano? Respektive ano x ne uznani inv.duchodu? Diky!!

plastika

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj všem ! Moje doktorka mi po dlouhém váhání konečně vypsala poukaz na plastiku - nemrkám, oko není nijak chráněné a já mám neustále záněty a infekce. A obrovské trápení s tím spojené ( viz. příspěvek v diskuzi problémy při nošení ).
Chci se vás zeptat, máte někdo nějaké zkušenosti s plastikou po enukleaci ?? Doporučil by mi někdo nějakou kliniku či doktora ? Jednalo by se o úpravu víčka horního a případné výplně víčka spodního. Doktorka mi doporučila FN Motol nebo Královské Vinohrady. Díky za vaše rady, mějte se všichni krásně, Peťule :)

Re: plastika

Datum: 13.12.2015 | Vložil: Jana48

Mně zůstaly po enukleaci jen zbytky víček. Moje přání před operací bylo , abych alespoň nepřišla o víčka. Leč zákrok byl rozsáhlý...pan doktor mi řekl, že se víčka nahradit nedají, že to plasticky upravit nejde a když, tak to nebude pěkné. Stejně nosím epitézu a pod ní mi víčka mokvala, tak jsem si je nakonec nechala odstranit úplně. Raději bych nemrkala a měla je své.

Re: plastika

Datum: 23.12.2015 | Vložil: Lenny

Ahoj Peťa,
mám podobný problém a tiež som ho chcela riešiť plastikou. Na Slovensku sú len dvaja protetici a obaja mi povedali to isté. Pri plastike mäkkých tkanív je priveľké riziko pooperačných zrastov a iných deformácií.
Kontaktovala som aj chirurga v Motole, ktorý sa tomu venuje ale podľa jeho "záujmu" o môj problém usudzujem, že má rovnaký názor.
Choď do toho len ak je to úplne nevyhnutné a moc ti prajem aby ti to vyšlo :) Lenny

Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 24.11.2015 | Vložil: Anna

Ahoj všichni, ale hlavně vy, kdož jste ze Zlínského kraje. Inspirovala mě Ilona, která tady hledala a našla pro svou maminku parťačku na sdílení. Našel by se někdo od Zlína, Vsetína, Luhačovic, příp. i Uh. Brod, Uh. Hradiště a Valmez, kdo by se chtěl občas sejít a popovídat? Zdraví Anna

Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 29.12.2015 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj neznámá,rád se s Váma sejdu a klidně si můžem popovídat o našem ůdělu,mám také protézu již od dětsví.Tak budete-li chtít,písněte...budu rád! Pavel.......Moje emailová adresa: paj47@email.cz

Re: Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 25.02.2016 | Vložil: Vladimír

Ahoj Pavle,
mám taky problém, jako ty, stojím před problémem, kde si ji nechat udělat- Opava, nebo Brno. Jaké máš zkušenosti. Jsem na Moravě 7 let, žil jsem v Čechách.
Napiš mi na FB - jsem tam jako Vladimír Vladimírovič Keřkin- heslo napiš OKO, abych věděl.
Velmi se těším za tvůj kontakt.

Vláďa z Kroměříže

Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 01.11.2015 | Vložil: Marcela

Zdravím, od dětství nosím oční protézu a s prostorovým viděním jsem se vyrovnala tak, že se sama necítím nijak znevýhodněna vůči ostatním. Druhé oko mám díkybohu zdravé.
Kvůli nutnosti dojíždění do zaměstnání jsem si udělala řidičák. Možná je to díky mým řidičským "nezkušenostem", ale příjde mi, že je pro mě řízení skutečně obtížnější než pro ostatní. Trápí mě, což není překvapivé, odhad vzdálenosti. Trochu zavidím dvouokým řidičům na křižovatce, protože mám pocit, že si mohu krk vykroutit:). Chtěla jsem se zeptat řidičů, kteří jsou na tom podobně jako já...
Myslíte, že můj odhad vzdálnosti při řízení se vycvičí jako v běžném životě? Omezuje vás postižení oka při řízení nebo si to nepřipouštíte?
Děkuji za odpověď a mnoho šťastných kilometrů! M.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek