Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

OZZ

Datum: 02.02.2016 | Vložil: Biafra

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli nekdo z Vas byl uznan jako OZZ (Osoba zdravotně znevýhodněna) pokud nevidite na jedno oko.

Re: OZZ

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Ne, neuznávají to.

Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: Jarka

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jak je to s invalidní duchodem, když jedno oko nemám, ale na druhé vidím dobře...?

Re: Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: JIrka66

ahojky Jarko, bylo mi kdysi řečeno, že je to jen do cca 30% poškození a tudíž nárok na částečný důchod nemám. Neví jak je to nyní.
pa Jirka

Re: Invalidní důchod

Datum: 19.01.2016 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj,musím Vás zklamat,ale jak píšete že na druhé oko vidíte dobře,tudíž podle směrnic posudkových lékařů nemáte nárok.

Re: Invalidní důchod

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Já důchod mám, asi záleží na tom, jak se o oko přišlo...jestli úrazem nebo po nádoru...

plastika

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj všem ! Moje doktorka mi po dlouhém váhání konečně vypsala poukaz na plastiku - nemrkám, oko není nijak chráněné a já mám neustále záněty a infekce. A obrovské trápení s tím spojené ( viz. příspěvek v diskuzi problémy při nošení ).
Chci se vás zeptat, máte někdo nějaké zkušenosti s plastikou po enukleaci ?? Doporučil by mi někdo nějakou kliniku či doktora ? Jednalo by se o úpravu víčka horního a případné výplně víčka spodního. Doktorka mi doporučila FN Motol nebo Královské Vinohrady. Díky za vaše rady, mějte se všichni krásně, Peťule :)

Re: plastika

Datum: 13.12.2015 | Vložil: Jana48

Mně zůstaly po enukleaci jen zbytky víček. Moje přání před operací bylo , abych alespoň nepřišla o víčka. Leč zákrok byl rozsáhlý...pan doktor mi řekl, že se víčka nahradit nedají, že to plasticky upravit nejde a když, tak to nebude pěkné. Stejně nosím epitézu a pod ní mi víčka mokvala, tak jsem si je nakonec nechala odstranit úplně. Raději bych nemrkala a měla je své.

Re: plastika

Datum: 23.12.2015 | Vložil: Lenny

Ahoj Peťa,
mám podobný problém a tiež som ho chcela riešiť plastikou. Na Slovensku sú len dvaja protetici a obaja mi povedali to isté. Pri plastike mäkkých tkanív je priveľké riziko pooperačných zrastov a iných deformácií.
Kontaktovala som aj chirurga v Motole, ktorý sa tomu venuje ale podľa jeho "záujmu" o môj problém usudzujem, že má rovnaký názor.
Choď do toho len ak je to úplne nevyhnutné a moc ti prajem aby ti to vyšlo :) Lenny

Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 24.11.2015 | Vložil: Anna

Ahoj všichni, ale hlavně vy, kdož jste ze Zlínského kraje. Inspirovala mě Ilona, která tady hledala a našla pro svou maminku parťačku na sdílení. Našel by se někdo od Zlína, Vsetína, Luhačovic, příp. i Uh. Brod, Uh. Hradiště a Valmez, kdo by se chtěl občas sejít a popovídat? Zdraví Anna

Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 29.12.2015 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj neznámá,rád se s Váma sejdu a klidně si můžem popovídat o našem ůdělu,mám také protézu již od dětsví.Tak budete-li chtít,písněte...budu rád! Pavel.......Moje emailová adresa: paj47@email.cz

Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 01.11.2015 | Vložil: Marcela

Zdravím, od dětství nosím oční protézu a s prostorovým viděním jsem se vyrovnala tak, že se sama necítím nijak znevýhodněna vůči ostatním. Druhé oko mám díkybohu zdravé.
Kvůli nutnosti dojíždění do zaměstnání jsem si udělala řidičák. Možná je to díky mým řidičským "nezkušenostem", ale příjde mi, že je pro mě řízení skutečně obtížnější než pro ostatní. Trápí mě, což není překvapivé, odhad vzdálenosti. Trochu zavidím dvouokým řidičům na křižovatce, protože mám pocit, že si mohu krk vykroutit:). Chtěla jsem se zeptat řidičů, kteří jsou na tom podobně jako já...
Myslíte, že můj odhad vzdálnosti při řízení se vycvičí jako v běžném životě? Omezuje vás postižení oka při řízení nebo si to nepřipouštíte?
Děkuji za odpověď a mnoho šťastných kilometrů! M.

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 20.11.2015 | Vložil: Jirka66

Ahoj Marcelo, mám levou protézku a po několika skoro průšvihách jsem přestal řídit. Odhad vzdálenosti se vycvičit nedá, jen s tím musíš počítat. U mne problém s předjíždějícími auty zleva, často jsem se lekl a dělal chyby. Proto za volant už nevlezu. Naštěstí jsem nikomu neublížil.
Mací, držím palečky, ať se Ti daří !!!
Jirka

Re: Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 04.12.2015 | Vložil: Marcela

Ano, chápu, mám taky levou. Děkuji!

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj, mně je 27, řídím od 18. Jezdím každý den a moc mě to baví. Pravda, s tím odhadem mám někdy taky problém - prostě ale radši počkám. Mám protézu pravého, tak se mi jen někdy špatně couve a parkuje na pravou stranu, jinak ale v pohodě ;)

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 15.12.2015 | Vložil: Jana74

Ahojky, ja som si robila vodičák skoro 13 rokov po tom, ako som zostala na lave oko uplne nevidiaca - našla som si svoje "uhly" zrkadielok, tak aby som videla cez zadné okno do vedlajsieho pruhu za seba, celkom to ide .. nie som žiadny "dravý" jazdec, ale diaľkové trasy aj mesto dávam v pohode a bez odmedzovania okolitých vozidiel

hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 26.10.2015 | Vložil: Ilona

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda zde není někdo, kdo by byl z Jižních Čech? Nejlépe z Českých Budějovic a byl by ochotný předat trošku zkušeností, sil a psychické podpory mojí mamince. Mamince (63)byl před 14 dny nalezen melanom (šok obrovský, rychlé rozhodnutí pana primáře a do týdne byla na operaci) nyní je již po zákroku a včera se vrátila domů. Tuším, že nyní bude asi ještě brzo, ale do budoucna by bylo moc fajn objevit paní či pána, kteří jsou na tom podobně a nebáli by se s maminkou u kafe o tom promluvit. Mamka je statečňák se vším se v životě poprala a vím, že že i tohle zvládne. Jen by ji k tomu určitě lépe pomohlo sdílení s někým dalším. Ač bych jí ráda pomohla, to jak se cítí a s čím se bude muset srovnat netuším a ani jí s tím nemůžu nijak pomoci. Děkuju za případný kontakt.IP

Re: hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 05.11.2015 | Vložil: jihočeska

Dobrý den, jsem na tom stejně, ráda si s maminkou popovídám, napište mi, prosím, e-mail.

Re: Re: hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 09.11.2015 | Vložil: Ilona

Dobrý den, moc děkuji, že jste se ozvala. Zasílám email:
ilona.paulatova@gmail.com. Budu se těšit na kontakt od Vás.
IP

tupozrakost a na druhe oko 8.5dioptt

Datum: 25.10.2015 | Vložil: Jana

Chci se zeptat? Muze si clovek udelat ridicsky prukaz kdyz je na jedno oko tupozraky a na druhem ma 8.5 dioptrii? Jedna se mi o mou dceru?!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek