Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: OZZ

Datum: 16.03.2016 | Vložil: Zdeněk

Přišel jsem o levé oko...od komise mne vždy vyhodili, ale dle posudků "očařů" nesmím dělat nic...jsem v důchodu, zadlužen, musím makat dál jak čert, syn studuje, atd...ale za totáče jsem zažil i to, že měl někdo prach v oku, jezdil do lázní ap.? No, však to známe...o stejném metru to u nás asi nikdy nebude, ale to se doví jen někdo a málokdy...

Re: OZZ

Datum: 17.10.2016 | Vložil: Pavel47

Pokud vidíte na jedno oko tak do dostanete já to taky dostal.

Re: Re: OZZ

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

edná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

Re: OZZ

Datum: 17.10.2016 | Vložil: Pavel47

Já nevidím na jedno oko. dostal jsem to...

Re: Re: OZZ

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.

Re: OZZ

Datum: 26.10.2016 | Vložil: Pavel

Já taky nevidím na jedno oko,posudkový lékař mě uznal jako osobu zdravotně znevýhodněnou mám to doživotně.Pavel

Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: Jarka

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jak je to s invalidní duchodem, když jedno oko nemám, ale na druhé vidím dobře...?

Re: Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: JIrka66

ahojky Jarko, bylo mi kdysi řečeno, že je to jen do cca 30% poškození a tudíž nárok na částečný důchod nemám. Neví jak je to nyní.
pa Jirka

Re: Invalidní důchod

Datum: 19.01.2016 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj,musím Vás zklamat,ale jak píšete že na druhé oko vidíte dobře,tudíž podle směrnic posudkových lékařů nemáte nárok.

Re: Re: Invalidní důchod

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

Re: Invalidní důchod

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Já důchod mám, asi záleží na tom, jak se o oko přišlo...jestli úrazem nebo po nádoru...

Re: Re: Invalidní důchod

Datum: 26.04.2016 | Vložil: Honza

Dobry den - toto mne zajima. Muzete prosim upresnit? O oko jsem prisel diky nadoru v jednom roce (po narozeni). Tudiz jsem o nej neprisel "urazem". Je tedy rozdil mezi: uraz - ne a nador - ano? Respektive ano x ne uznani inv.duchodu? Diky!!

Re: Invalidní důchod

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

plastika

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj všem ! Moje doktorka mi po dlouhém váhání konečně vypsala poukaz na plastiku - nemrkám, oko není nijak chráněné a já mám neustále záněty a infekce. A obrovské trápení s tím spojené ( viz. příspěvek v diskuzi problémy při nošení ).
Chci se vás zeptat, máte někdo nějaké zkušenosti s plastikou po enukleaci ?? Doporučil by mi někdo nějakou kliniku či doktora ? Jednalo by se o úpravu víčka horního a případné výplně víčka spodního. Doktorka mi doporučila FN Motol nebo Královské Vinohrady. Díky za vaše rady, mějte se všichni krásně, Peťule :)

Re: plastika

Datum: 13.12.2015 | Vložil: Jana48

Mně zůstaly po enukleaci jen zbytky víček. Moje přání před operací bylo , abych alespoň nepřišla o víčka. Leč zákrok byl rozsáhlý...pan doktor mi řekl, že se víčka nahradit nedají, že to plasticky upravit nejde a když, tak to nebude pěkné. Stejně nosím epitézu a pod ní mi víčka mokvala, tak jsem si je nakonec nechala odstranit úplně. Raději bych nemrkala a měla je své.

Re: plastika

Datum: 23.12.2015 | Vložil: Lenny

Ahoj Peťa,
mám podobný problém a tiež som ho chcela riešiť plastikou. Na Slovensku sú len dvaja protetici a obaja mi povedali to isté. Pri plastike mäkkých tkanív je priveľké riziko pooperačných zrastov a iných deformácií.
Kontaktovala som aj chirurga v Motole, ktorý sa tomu venuje ale podľa jeho "záujmu" o môj problém usudzujem, že má rovnaký názor.
Choď do toho len ak je to úplne nevyhnutné a moc ti prajem aby ti to vyšlo :) Lenny

Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 24.11.2015 | Vložil: Anna

Ahoj všichni, ale hlavně vy, kdož jste ze Zlínského kraje. Inspirovala mě Ilona, která tady hledala a našla pro svou maminku parťačku na sdílení. Našel by se někdo od Zlína, Vsetína, Luhačovic, příp. i Uh. Brod, Uh. Hradiště a Valmez, kdo by se chtěl občas sejít a popovídat? Zdraví Anna

Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 29.12.2015 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj neznámá,rád se s Váma sejdu a klidně si můžem popovídat o našem ůdělu,mám také protézu již od dětsví.Tak budete-li chtít,písněte...budu rád! Pavel.......Moje emailová adresa: paj47@email.cz

Re: Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 25.02.2016 | Vložil: Vladimír

Ahoj Pavle,
mám taky problém, jako ty, stojím před problémem, kde si ji nechat udělat- Opava, nebo Brno. Jaké máš zkušenosti. Jsem na Moravě 7 let, žil jsem v Čechách.
Napiš mi na FB - jsem tam jako Vladimír Vladimírovič Keřkin- heslo napiš OKO, abych věděl.
Velmi se těším za tvůj kontakt.

Vláďa z Kroměříže

Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 19.12.2020 | Vložil: Marcela

Ahoj Anicko,jsem kousek od UH a moc rada pokecam o vsem. sice prispevek je 5 let stary,ale byla bych moc rada. Je mi 52 let a silnymi zanety po borelioze jsem prisla na pravem oku o zrak. Ve zlinske nemocnici mi navrhuji evisceraci nebo jak se to pise. muj email: marcelarezek@seznam.cz

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Přidat nový příspěvek