Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 20.11.2015 | Vložil: Jirka66

Ahoj Marcelo, mám levou protézku a po několika skoro průšvihách jsem přestal řídit. Odhad vzdálenosti se vycvičit nedá, jen s tím musíš počítat. U mne problém s předjíždějícími auty zleva, často jsem se lekl a dělal chyby. Proto za volant už nevlezu. Naštěstí jsem nikomu neublížil.
Mací, držím palečky, ať se Ti daří !!!
Jirka

Re: Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 04.12.2015 | Vložil: Marcela

Ano, chápu, mám taky levou. Děkuji!

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj, mně je 27, řídím od 18. Jezdím každý den a moc mě to baví. Pravda, s tím odhadem mám někdy taky problém - prostě ale radši počkám. Mám protézu pravého, tak se mi jen někdy špatně couve a parkuje na pravou stranu, jinak ale v pohodě ;)

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 15.12.2015 | Vložil: Jana74

Ahojky, ja som si robila vodičák skoro 13 rokov po tom, ako som zostala na lave oko uplne nevidiaca - našla som si svoje "uhly" zrkadielok, tak aby som videla cez zadné okno do vedlajsieho pruhu za seba, celkom to ide .. nie som žiadny "dravý" jazdec, ale diaľkové trasy aj mesto dávam v pohode a bez odmedzovania okolitých vozidiel

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 17.02.2016 | Vložil: julo

Ahoj. ja mam vodicak 13r. jazdim kazdy den do prace. Nemal som este problem s tym ze by som si nejake auto nevsimol ani s odhadom vzdialenosti. Nevidim na prave. Myslim ze tym, ze my mame lavostranne riadenie auta tak nevidiet na lave je horsie ako na prave.
Podla mna si treba na to len zvyknut a nemoze to robit problem. Tak isto ako jazda na bicykli alebo aj pesia chodza. Problem s jazdenim bude asi len vec skusenosti. Ved kolki ludia s dvomi ocami maju problem so soferovanim:) A potom keby bolo jedno oko nejako obmedzujuce tak by nam nedali vodicaky.

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 14.03.2016 | Vložil: Jasto

Ja uz mam protezu prave oko asi 12 rokov a zatial v pohode, zvykol som si ako co sa tyka odhadu tak ak mam chytit kluce tak to nedam ale soferovat , to nie je problem a najradsej v noci, asi som fakt zvykol a jazdim denne....

Re: Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 16.03.2016 | Vložil: Zdeněk

Zdravím!
Řídím 30 let, nevidím na levé oko, někdy mrtvý úhel, dle typu auta, Renault O.K., jsem opatrnější při předjíždění...musím více vyjíždět vlevo...

Re: Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 25.04.2016 | Vložil: romana2

Ahoj na leve oko nevidim uz 15 let.ridicak jsem delala uz na oko slepa a nemuzu rict,ze bych mela problem s odhadem. Jen nekdy pri parkovani s velkym autem (dodavka). A pak jen vzdalenosti pri chytani hozenych malych veci.

hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 26.10.2015 | Vložil: Ilona

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda zde není někdo, kdo by byl z Jižních Čech? Nejlépe z Českých Budějovic a byl by ochotný předat trošku zkušeností, sil a psychické podpory mojí mamince. Mamince (63)byl před 14 dny nalezen melanom (šok obrovský, rychlé rozhodnutí pana primáře a do týdne byla na operaci) nyní je již po zákroku a včera se vrátila domů. Tuším, že nyní bude asi ještě brzo, ale do budoucna by bylo moc fajn objevit paní či pána, kteří jsou na tom podobně a nebáli by se s maminkou u kafe o tom promluvit. Mamka je statečňák se vším se v životě poprala a vím, že že i tohle zvládne. Jen by ji k tomu určitě lépe pomohlo sdílení s někým dalším. Ač bych jí ráda pomohla, to jak se cítí a s čím se bude muset srovnat netuším a ani jí s tím nemůžu nijak pomoci. Děkuju za případný kontakt.IP

Re: hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 05.11.2015 | Vložil: jihočeska

Dobrý den, jsem na tom stejně, ráda si s maminkou popovídám, napište mi, prosím, e-mail.

Re: Re: hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 09.11.2015 | Vložil: Ilona

Dobrý den, moc děkuji, že jste se ozvala. Zasílám email:
ilona.paulatova@gmail.com. Budu se těšit na kontakt od Vás.
IP

Re: hledám pro maminku parťačku na sdílení

Datum: 24.02.2021 | Vložil: Eva

Dobry den mohu se zeptat jak je vase maminka na tom? Vim ze je to stary prispevek, ale moji mamoince 63 byl take pred skoro rokem zjisteny melanom cca 1cm a zatim ponecham v oku.. Klidně na muj meil evat-aukro@seznam.cz dekuji

tupozrakost a na druhe oko 8.5dioptt

Datum: 25.10.2015 | Vložil: Jana

Chci se zeptat? Muze si clovek udelat ridicsky prukaz kdyz je na jedno oko tupozraky a na druhem ma 8.5 dioptrii? Jedna se mi o mou dceru?!

Kam na enukleaci???

Datum: 25.10.2015 | Vložil: Světluška

Dobrý den,

potřebuji poradit. Od narození vidím na jedno oko. Oko na které nevidím mě strašně trápí. v Roce 2001 mi oko bylo vyplněno solikonovým olejem z důvodu odchlípnutí oční sítnice a častých glaukomových záchvatů. Do letošního února byl klid a od té doby se mi to opět rozjelo. záchvaty, vysoký oční tlak, 2x do týdně na leisru, v oku už mám otvory, stále mi to zarůstá a jeden se snad trochu ujal, ale asi nic moc, protože ráno se probudím tlak dobrý-nic mě nebolí, odpo už se cítím opět pod psa. Silikon mi v oku putuje jak procesí............Do toho všeho jsem už 3x musela odložit kataraktu zdravého oka a mám strach co bude dál.
Učinila jsem rozhodnutí oko si dát vzít, ale ráda bych se svěřila opravdu odborníkovi. přeci jen jsem žena chodím do práce, tak abych chtěla i toto relativně mít ke koukání..............
Poraďte mi kam se obrátit a na koho.
Jinak ráda se připojím k Vám všem a předem D2KUJI za jakoukoliv dobrou radu.

Světluška

Tupozrakost

Datum: 06.09.2015 | Vložil: Barbora

Ahoj chtěla jsem se zeptat od narození jsem tupozraka na leve oko a zjistili mi to az v 11 letech. Nevím kolik mám dioptrií ale chtěla jsem si dělat řidičský průkaz ale nevím jestli mi to povolej. Děkuji za každý názor

enukleace

Datum: 21.08.2015 | Vložil: johana

Zdravím všechny,
v lednu jsem tady psala, že jde meminka na brachyterapii, bohužel nepomohla, karcinom se stále zvětšuje a oko musí ven. Jsme z Ostravy, brachyterapii dělali v Praze, kde jezdíme i na kontroly, tak nás automaticky opět objednali do Prahy.Jeszdit stále na otočku Ostrava-Praha je už pro maminku téměř neúnosné, tak bych chtěla operaci zajistit u nás v Ostravě.
Nenáte někdo zkušenost s enukleací v Ostravské nemocnici? A je to po zákroku hodně bolestivé?

Díky za každou odpověď a hezký zbytek léta přeje Johana

Re: enukleace

Datum: 05.09.2015 | Vložil: Martina

Hezký den Johanko, v prvé řadě mě mrzí že to mamince nepomohlo. Jinak já jsem v lednu podstoupila evisceraci oka v Ostravě -Porubě a můžu jenom říct perfektní přístup lékařů i sestřiček. Mohu jenom doporučit.Pokud budeš mít zájem tak se ozvi. Přeji hezký den Martina

Re: Re: enukleace

Datum: 05.09.2015 | Vložil: johana

Martinko moc díky za informaci a zpřízněnou duši tady v Ostravě. Byly jsme min. týden v Porubě na konzultaci a trochu jsme narazily-termín nejdříve za 2 měsíce a navíc jsme zjistily, že v Praze přišívají rovnou u operace oční svaly k jakési kouličce-protézce, která pak hýbe vyrobenou oční protézou- jak jsem pochopila, toto dělají jen v Praze. Takže nakonec jedeme tedy do té Prahy 16.9. Nezbývá než doufat, že to bude dobré.

I Vám hezký den, pozdravení posílá Johana

Re: Re: enukleace

Datum: 25.10.2015 | Vložil: Světluška

Přeji pěknou neděli Martinko,

čtu tady, že jste v lednu byla na evisceraci oka. Chci to také podstoupit, viz můj příspěvek nahoře, kde vše popisuji.
Nevím, kde bydlíte, já v Praze, ráda bych se s Vámi třeba setkala, aby jste mi pověděla co to vše obnáší, či je možno mi napsat do mailu. Potřebuji nějaké informace co a jak. Klidně bych Vás pozvala na návštěvu nebo přijela já, dle toho kde bydlíte a pokud by jste chtěla.

Pokud by jste byla ochotna mi napsat tak na mail Svetluska28@seznam.cz

Mocinky Vám děkuji¨

Světluš

Důlek bez implantátu

Datum: 10.08.2015 | Vložil: Jarmila

Zdravím všechny a obracím se s dotazem. Už jsem na tyto stránky několikrát přispívala, to jsem ještě měla naději na život s protézkou. Nyní mám za sebou od ledna 7 operací a dochází síla, naděje a lékařům trpělivost. Důlek ne a ne srůst, vydrží měsíc a rozjede se jizva, teď dokonce po 14 dnech. Nepomáhá Wobenzym, homeopatika, relaxace, meditace ani bylinky. Prosím, je někdo, kdo má důlek bez implantátu a nosí protézu? Jak taková vypadá, jde ji dát do úplně zapadlého víčka? Nehýbe se vůbec? Jsem zoufalá, děsím se další pracovní neschopnosti (teď zákroky zvládám ambulantně) a případných dalších komplikací. Není lepší oko nechat zašít? Díky za odpovědi.

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

Přidat nový příspěvek