Poradna

 

Možná to dobře znáte, možná to zatím máte jen v myšlenkách, ale člověk, který přišel o své oko (nebo teprve přijde) se neubrání myšlence na to, co s ním potom bude. Možná si klade otázku, jak se zpátky začlení nejen mezi své kamarády a známé, ale jak ho přijme i jeho okolí v práci. Určitě vás dříve nebo později napadne, zda náhodou nemáte na něco nárok. Náš stát nás občas pěkně odírá, tak proč nevyužít výhod, které nabízí formou sociálních dávek pro lidi, kteří je potřebují. Jak se ale máte vy, laici, ve všem tom zmatku orientovat? Na co máte nárok? Kam se můžete obrátit? Vyplatí Vám nějaké peníze? Jaké máte další možnosti? Je mi jasné, že v situaci, v jaké jste se ocitli, člověk moc nepřemýšlí, máte starosti sami se sebou, se svou psychikou, není síla ještě hledat, co Vám kde mohou vyplatit...

Nezoufejte.

Právě pro Vás tu existují skupiny odborníků, kteří jsou schopni Vám v takovéto životní situaci s Vašimi otázkami pomoci. Nasměrují Vás, poradí Vám... A to není k zahození!

 

Je těžké tu obecně vypsat, na co má kdo nárok. To se liší případ od případu a tak se nebojte jednotlivé pracoviště po republice oslovit telefonicky nebo klidně i e-mailem. Ochotně Vám poradí. Na některých pracovištích Vám dokonce nabídnout zdarma i pomoc právníka.

 

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

poskytuje poradenskou činnost v jednotlivých krajích (každá poradna má svá specifika).

 

Více na https://www.nrzp.cz/