Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: OZZ

Datum: 17.10.2016 | Vložil: Pavel47

Pokud vidíte na jedno oko tak do dostanete já to taky dostal.

Re: Re: OZZ

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

edná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

Re: OZZ

Datum: 17.10.2016 | Vložil: Pavel47

Já nevidím na jedno oko. dostal jsem to...

Re: Re: OZZ

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.

Re: OZZ

Datum: 26.10.2016 | Vložil: Pavel

Já taky nevidím na jedno oko,posudkový lékař mě uznal jako osobu zdravotně znevýhodněnou mám to doživotně.Pavel

Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: Jarka

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jak je to s invalidní duchodem, když jedno oko nemám, ale na druhé vidím dobře...?

Re: Invalidní důchod

Datum: 18.01.2016 | Vložil: JIrka66

ahojky Jarko, bylo mi kdysi řečeno, že je to jen do cca 30% poškození a tudíž nárok na částečný důchod nemám. Neví jak je to nyní.
pa Jirka

Re: Invalidní důchod

Datum: 19.01.2016 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj,musím Vás zklamat,ale jak píšete že na druhé oko vidíte dobře,tudíž podle směrnic posudkových lékařů nemáte nárok.

Re: Re: Invalidní důchod

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

Re: Invalidní důchod

Datum: 06.02.2016 | Vložil: Jana48

Já důchod mám, asi záleží na tom, jak se o oko přišlo...jestli úrazem nebo po nádoru...

Re: Re: Invalidní důchod

Datum: 26.04.2016 | Vložil: Honza

Dobry den - toto mne zajima. Muzete prosim upresnit? O oko jsem prisel diky nadoru v jednom roce (po narozeni). Tudiz jsem o nej neprisel "urazem". Je tedy rozdil mezi: uraz - ne a nador - ano? Respektive ano x ne uznani inv.duchodu? Diky!!

Re: Invalidní důchod

Datum: 20.10.2016 | Vložil: Posudkový lékař

Jedná se o nejméně závažný stupeň invalidity a patří do něj ti, u kterých z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 20 - 34 %.P

plastika

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj všem ! Moje doktorka mi po dlouhém váhání konečně vypsala poukaz na plastiku - nemrkám, oko není nijak chráněné a já mám neustále záněty a infekce. A obrovské trápení s tím spojené ( viz. příspěvek v diskuzi problémy při nošení ).
Chci se vás zeptat, máte někdo nějaké zkušenosti s plastikou po enukleaci ?? Doporučil by mi někdo nějakou kliniku či doktora ? Jednalo by se o úpravu víčka horního a případné výplně víčka spodního. Doktorka mi doporučila FN Motol nebo Královské Vinohrady. Díky za vaše rady, mějte se všichni krásně, Peťule :)

Re: plastika

Datum: 13.12.2015 | Vložil: Jana48

Mně zůstaly po enukleaci jen zbytky víček. Moje přání před operací bylo , abych alespoň nepřišla o víčka. Leč zákrok byl rozsáhlý...pan doktor mi řekl, že se víčka nahradit nedají, že to plasticky upravit nejde a když, tak to nebude pěkné. Stejně nosím epitézu a pod ní mi víčka mokvala, tak jsem si je nakonec nechala odstranit úplně. Raději bych nemrkala a měla je své.

Re: plastika

Datum: 23.12.2015 | Vložil: Lenny

Ahoj Peťa,
mám podobný problém a tiež som ho chcela riešiť plastikou. Na Slovensku sú len dvaja protetici a obaja mi povedali to isté. Pri plastike mäkkých tkanív je priveľké riziko pooperačných zrastov a iných deformácií.
Kontaktovala som aj chirurga v Motole, ktorý sa tomu venuje ale podľa jeho "záujmu" o môj problém usudzujem, že má rovnaký názor.
Choď do toho len ak je to úplne nevyhnutné a moc ti prajem aby ti to vyšlo :) Lenny

Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 24.11.2015 | Vložil: Anna

Ahoj všichni, ale hlavně vy, kdož jste ze Zlínského kraje. Inspirovala mě Ilona, která tady hledala a našla pro svou maminku parťačku na sdílení. Našel by se někdo od Zlína, Vsetína, Luhačovic, příp. i Uh. Brod, Uh. Hradiště a Valmez, kdo by se chtěl občas sejít a popovídat? Zdraví Anna

Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 29.12.2015 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj neznámá,rád se s Váma sejdu a klidně si můžem popovídat o našem ůdělu,mám také protézu již od dětsví.Tak budete-li chtít,písněte...budu rád! Pavel.......Moje emailová adresa: paj47@email.cz

Re: Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 25.02.2016 | Vložil: Vladimír

Ahoj Pavle,
mám taky problém, jako ty, stojím před problémem, kde si ji nechat udělat- Opava, nebo Brno. Jaké máš zkušenosti. Jsem na Moravě 7 let, žil jsem v Čechách.
Napiš mi na FB - jsem tam jako Vladimír Vladimírovič Keřkin- heslo napiš OKO, abych věděl.
Velmi se těším za tvůj kontakt.

Vláďa z Kroměříže

Re: Hledám někoho ze Zlínského kraje na sdílení

Datum: 19.12.2020 | Vložil: Marcela

Ahoj Anicko,jsem kousek od UH a moc rada pokecam o vsem. sice prispevek je 5 let stary,ale byla bych moc rada. Je mi 52 let a silnymi zanety po borelioze jsem prisla na pravem oku o zrak. Ve zlinske nemocnici mi navrhuji evisceraci nebo jak se to pise. muj email: marcelarezek@seznam.cz

Jak se Vám řídí s jedním okem?

Datum: 01.11.2015 | Vložil: Marcela

Zdravím, od dětství nosím oční protézu a s prostorovým viděním jsem se vyrovnala tak, že se sama necítím nijak znevýhodněna vůči ostatním. Druhé oko mám díkybohu zdravé.
Kvůli nutnosti dojíždění do zaměstnání jsem si udělala řidičák. Možná je to díky mým řidičským "nezkušenostem", ale příjde mi, že je pro mě řízení skutečně obtížnější než pro ostatní. Trápí mě, což není překvapivé, odhad vzdálenosti. Trochu zavidím dvouokým řidičům na křižovatce, protože mám pocit, že si mohu krk vykroutit:). Chtěla jsem se zeptat řidičů, kteří jsou na tom podobně jako já...
Myslíte, že můj odhad vzdálnosti při řízení se vycvičí jako v běžném životě? Omezuje vás postižení oka při řízení nebo si to nepřipouštíte?
Děkuji za odpověď a mnoho šťastných kilometrů! M.

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Přidat nový příspěvek