Na co mám nárok?

Často se ptáte, na co máte při svém "handicapu" nárok. Ne každý se v úředním šimlovi tak dokonale vyzná, proto tu vznikla nová diskuze, kde si můžete vzájemně poradit, kdo o co zažádal a jak uspěl. Můžete zkoušet invalidní důchod, průkaz ZTP, příspěvek na benzín, či jiné výhody nebo úlevy. Bylo by fajn psát i z jakého kraje/okresu jste, protože přeci jen každá posudková komise je jinak přísná.

Neplatí to ale tak, že pobírá-li důchod jeden, bude ho pobírat i druhý. Závisí to na řadě dalších skutečností ohledně Vaše zdravotního stavu. Všeobecně ale platí, že pokud máte vidoucí pouze jedno oko a nemáte na něm žádný zásadní zdravotní problém, nemáte nárok na nic.

Diskusní téma: Na co má jednooký nárok?

odpověd

Datum: 02.09.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj Katko,ani se nedivím,že Ti neuznali změnu pr.schopnosti...mám protézu od ůtlého věku,když jsem po vyučení v roce 1970 nastoupil do zaměstnání,bylo mně doporučeno at požádám o změnu pr.schopnosti,a bylo mně to zamítnuto,ted je mi 70.let celý život jsem pracoval jak zdravý člověk mám řidičský průkaz jezdil jsem i s kamionem,zkrátka pohoda,tím chci říct,že pokud nedoneseš hlavu pod páždí,tak jsi zdravá jak řípa.....:-) Přeji hodně štěstí!!! Pavel.

Změna pracovní schopnosti

Datum: 25.08.2017 | Vložil: Katka Geržová

Dobrý den,
chci se podělit o zkušenost s žádostí změny pracovní schopnosti.
Žádali jsme spolu s obvodní lékařkou. Lékařka byla přesvědčena, že to nebude problém. Byl !! Na úřadě práce kde jsem žádala mi tuto žádost zamítli. Lékařka se divila, ale na úřadě mi řekli, že s protézou žiji celý život (asi od 1 roku) a v ničem mi to nebrání. Nechápali jsme, ale ani odvolání nepomohlo.

Re: Změna pracovní schopnosti

Datum: 02.10.2017 | Vložil: LENKA

Tak já si zkusila zažádat o inval.důchod letos cca pul roku po operaci enuklace mám protézu v pravém oku je my 41let a nic.Bylo my řečeno ,že jsem pouze 20% postižená což je málo na jakýkoliv důchod a mám přijít až budu mít i na 2oku alespon 3dioptrie.Takže takto jsem dopadla já v Litoměřicích.

Re: Re: Změna pracovní schopnosti

Datum: 02.10.2017 | Vložil: Jarmila

Ahoj všem, je to přesně, jak píšete. Pouze 20% snížená prac.sch., a nestačí ani 6 dioptrií na druhém oku, pokud to lze korigovat brýlemi. Ale můžu poradit zažádat si o statut Osoby trvale zdravotně znevýhodněné. Ten dostanete doživotně. Žádá se opět jako o důchod na OSSZ. Neplynou z toho sice žádné finanční příspěvky ani jiné nároky, ale pomůže vám to udržet si pracovní místo či získat jiné zaměstnání. Zaměstnavatel má z vás pak výhody a tudíž má zájem vás zaměstnávat.

<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek