Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Vyndávání protezky

Datum: 12.09.2017 | Vložil: Tom

Dobrý den všem,
rád bych se Vas zeptal jakou máte zkoušenost s frekvencí vyndávání protezky?
v nemocnici jste dostali informaci, že nový trend je vyndávat 1xmesicně.
Paní co nám vyrábí protezky, tvrdí, že to je hrozně málo a doporučuje min 1x týdně.

Děkuji za rady

Tom

Re: Vyndávání protezky

Datum: 14.09.2017 | Vložil: Jirka68

Tome, nové trendy u protézek....to je asi nějaká ptákovina. Někdo si jí vyjme denně, třeba na noc, já tak 2x týdně jen opláchnu pod tekoucí vodou.
Zajímalo by mne, která paní Ti dělala protézku, případně jak dlouho jsi byl objednán ke zhotovení nové.
ahojky Jirka

Re: Vyndávání protezky

Datum: 18.09.2017 | Vložil: LENKA

Já vyndavám každý den na noc opláchnu dam do hrnečku s vodou a důlek vyčistit borovou vodou a ráno zase nasadim.Bylo my to tak řečeno protézakem.A zatím bez problému mám ji rok

Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 18.09.2017 | Vložil: Jirka68

Leni, Ty jí moc rozmazluješ... :-)

Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 19.09.2017 | Vložil: LENKA

Jiřiku já ji ,ale musím vyndat protože pokaždý mám pod tím zelený fuj jak my to slzí od větru atdd. Třeba to vy nemate já to tam mám pořad každý večer mám plný důlek pak my to teče všude když to nevyčistim.A jinak kdyby někdy něco mě už na operační sál ani heverem :)

Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 19.09.2017 | Vložil: Jirka68

Lenko, já měl to zelený bléééé asi 2 roky. Pak se to zklidnilo a protézku mám nasazenou ve dne i v noci. Jen jí občas opláchnu.

Re: Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 19.09.2017 | Vložil: LENKA

Tak je supr mě to strašně vadí když my to pak vytéka a mam toho plný oči nevypada to pěkně.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 20.09.2017 | Vložil: Jirka68

vydržať :-) :-) :-)

Re: Vyndávání protezky

Datum: 25.09.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj Jirko,protézu nosím padesát roků a každodenně ji na noc vyjímám,a to Ti doporučí každý profesionální lékař,u nás ve Zlíně je to dr,Stodůlka,známý oční chirurg i v zahraničí.A co se týče té paní co Ti vyrábí protézu,tak musí být naprostý amatér......je to naprostý nesmysl,oční důlek potřebuje každodenní očistu! Pavel.

Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 25.09.2017 | Vložil: LENKA

Jééé takže dělám dobře.Já zkoušel sní spat,ale nejde my to mám pak oko celý zalepení prostě podstivě čistim a myju

Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 26.09.2017 | Vložil: Jirka68

ahoj Pavle, fakt nekecám, prostě jí jen 2x týdně opláchnu. Protézku mám 25 roků a problém jedině, když jsem lempl a nejsem schopný zajít pro poukaz. Pak už trochu škrábe. Skleněné mi dělá pan Adamovský, akrylku paní Klíčníková. Nyní chci vyzkoušet výrobu u paní Hykmanové.
čauky Jirka

Opotrebovaná spojovka neudrží protézu?

Datum: 02.09.2017 | Vložil: Zuzi

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mal niekto skúsenosť s tým, že mu protéza nechcela držať následkom opotrebovanej spojovky. Riešili ste to nejakou plastikou? Ďakujem za odpoveď

Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Tak i já mám na vás dotaz. Asi hlavně na dlouhodobé nositele. Stalo se někdy někomu, že by se vám udělala vlivem nošení oční protézy v důlku boule? Od května mám novou protézku a já blbec si důlek včas nezkontrolovala. Začaly se mi dělat hleny, tak jsem začala kapat kapky, poté mě důlek trošku pálil a škrábal, přičítala jsem to, jako mnohokrát před tím, té infekci. Jinak protézu normálně nevytahuju (krom čištění) a teď jsem se zděsila, že na vnitřní straně víček mám jeden velký shluk malých bouliček. A to samé o kus dál hlouběji do víčka. Má s tím někdo zkušenost???? Bojím se, aby to nebyl nějaký nádorek, uklidňuju se tím, že by to mohl být jen nějaký zduřelý vystouplý otlak od nošení protézy, která třeba tak úplně neseděla. Díky všem za vaše zkušenosti…

Re: Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 17.08.2017 | Vložil: Jirka68

ahojky JednoOčko,
protézku mám 23 roků a díky Bohu žádný problém nemám. Jsem na sebe docela flink, protézku mám už dost starou, jsem línej dojít k očaři pro poukaz a nechat udělat novou.
Přeji Ti zdárné vyřešení Tvého problému.
pa Jirka

Re: Re: Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 17.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Ahoj Jířo, moc diky za reakci, tak to máš fakt kliku, je super, že tě nic netrápí. Ty bouličky u mě - prý se to stává, zřídka ale stává, tak snad se ozve někdo s podobným problémem...

propadnutí očního důlku

Datum: 28.07.2017 | Vložil: Sabina

Zdravím a mám zvídavý dotaz :-) Jsem 4 měsíce po odstranění oka a dva měsíce nosím protézku bez větších problémů (ještě mě čekají závěrečné úpravy). Byla jsem ale lékařkou upozorněná (i jsem o tom četla) že časem dojde (nebo může dojít) k propadnutí očního důlku. Protože si ještě živě pamatuji pooperační bolest, představa další operace odstraňující tenhle defekt mě trochu děsí a tak se chci zeptat, máte s tím někdo zkušenost a je to stav, který nastane u každého a nebo se to stane jen někomu? Díky za odpovědi a mějte se krásně :-)

Re: propadnutí očního důlku

Datum: 01.08.2017 | Vložil: LENKA

Ahoj Sabino já budu v září rok po operaci a nikdo my nic takového neříkal jen vím ,že my tam v operovaly na zadní stěnu implantát,aby se to nepropadalo tak doufám ,že to bude ok .Díky tomu implantátu se my protéza hýbe

Re: propadnutí očního důlku

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Milá Sabino,
myslím si, že k propadnutí očního důlku dojde ve většině případů, u někoho skoro neznatelně, u někoho znatelněji. Bude to asi tím, jak se tuk, který je v očním víčku a okolí, postupně po operaci vstřebává. Já mám očičko dost zapadlé a moje kamarádka to má krásné, že by člověk nepoznal, že má protézku. Myslím, že další operace na odstranění tohoto defektu, jak jste psala, se asi moc nedělá, musela by to být nějaká plastika a doktoři se do toho neradi pouští, mohlo by se to totiž pokazit daleko víc. Já byla na operaci 3x (nesrůstal mi důlek), pokaždé mi to vyplnili tukem, pokaždé se vstřebal. Sabinko, netrapte se tím, jste na začátku, uvidíte, jak to všechno bude. Důležité je, abyste se teď měla ráda taková, jaká jste :-) Uvidíte, že až na to budete koukat s odstupem času, bude to lepší :-)

Klimatizace

Datum: 14.07.2017 | Vložil: Vivi

Zdravím vás, chci se zeptat, jestli někdo máte nějaký tip, jak se poprat s klimatizací. Zvlášt teď v létě je to pro mě osobně peklo, kdykoliv s ní přijdu do styku, okamžitě mi začnou vysychat oči a následně se mi tvoří hlen. Teď jsem strávila 3 dny jen v klimatizovaném prostředí a myslela jsem, že zešílím :D Jak jste na tom vy? A pomohly by třeba zvlhčovací kapky?
Děkuji :-)

Re: Klimatizace

Datum: 20.07.2017 | Vložil: LENKA

Já jsme na tom stejně mě okamžitě slzí oči štípou a pak to mam zahlenění to samy mám s větrem a prúvanem.Děsny

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek