Jak ovlivňují protézky vaši pracovní činnost?

To, že nemáte jedno oko vás může značně znevýhodnit nejen v soukromém životě, ale i v pracovním procesu. V osobním životě vás omezuje periferní vidění, estetická stránka věci a spousta dalších drobností, které se ani neuvědomíte, dokud nezačnete protézu nosit. Pokud ale žádáte o práci a nehrnete se zrovna do křesla útulné kanceláře, můžete značně se svým handicapem narazit. Už párkrát jste se o tom nejen na stránkách zmínili. Zde můžete vyměňovat své zkušenosti.

 

Diskusní téma: Ovlivňují protézy vaši práci?

prace

Datum: 28.08.2016 | Vložil: Vaclav

Od vyuceni jsem pracoval rukama.Po uraze LO na nej nevidim a navic me po cca hodine soustredeni na predmetnebo naradi v rukou zacne bolet hlava.Pri rizeni nevidim temer levou stranu a prejizdeni z pruhu je osemetne .Jsem nezamestnany protoze nic jinyho nez remeslo jsem v zivote nedelal.Nevim co dal, zkousel jsem hlidace ale tam me malem zajelo auto u zavory .

Zdravotná sestra

Datum: 01.01.2016 | Vložil: Marci

Ahojte. O očko som prišla pre maligny melanom .po 2mes.som sa vrátila k práci zdravotnej sestry. Uz som aj po korekcnej plastike.Mám 39 a úžasnú protezu z Wiedne. Ak by niekto potreboval poradiť -konzultovať. Môžte mi napísať :-) sestricka@trask.sk. ..Všetkých krásne pozdravujem :-)

práce na NCN soustruhu

Datum: 30.07.2015 | Vložil: Pavel Fiala

Dobrý den, najde se někdo kdo mi poradí jak je to s možností práce na cnc soustruhu po úrazu oka?
15.4.2015 jsem měl úraz pravého oka. Při práci na konvenčním soustruhu - řezání závitu matky se mi zlomil závitník a přišel jsem o zrak na PO. V současné dob jsem ještě v PN, ale chtěl bych už jít do práce a mám obavy abych mohl povolání, které jsem dělal a které jsem i vyučen, dělat dál.
Za odpovědi děkuji.

Re: práce na NCN soustruhu

Datum: 05.08.2015 | Vložil: Jirka

ahoj Pavle, jsem sice už důchodce, ale před 38 r. se mi stalo něco podobného....taky závitník :-) Byl jsem pár měsíců doma a pak jsem šel makat. Je to o zvyku. Špatný odhad vzdálenosti mi dělal největší problém, pak taky "mrtvý" úhel....párkrát jsem se málem přerazil o překážku na té mrtvé straně.
Pavle, při Ti mnoho štěstí a držím palce. Musíš se s tím porvat, nikdo Ti v tom nemůže pomoci.
ahoj Jirka 66 r.

Opět v pracovním procesu

Datum: 12.06.2015 | Vložil: Jarmila

Ahojky. Tak jsem po skoro 5 měsících opět v pracovním procesu. Jako klinický logoped pracuji face to face s dětmi, rodiči i dospěláky a musím říct, že vše je - k mému údivu - v pohodě. Dokonce lepší než dřív. Oko mi před enukleací ujíždělo a bylo žlutozelené. Teď jsem modroočka a s make -upem a brýlemi nikdo nic nepozná. Dokonce všichni chválí, že vypadám skvěle (a ani netuší, že "koukám" akrylkou). Děkuji všem z vás, kteří mi drželi palce, reagovali na moje splíny a vzkazuji budoucím jednookým: Neklesejte na mysli, bojujte a nebojte se reakcí okolí. Důležité je zdraví a to jací jsme uvnitř. Pěkně udělanou protézu málokdo odhalí a pokud jo, většinou reaguje s obdivem a před vámi samotnými, protetiky i lékaři. P.S. Protézu nepoznala ani paní v Optice. :D

Re: Opět v pracovním procesu

Datum: 29.01.2018 | Vložil: Dana

Dobrý den Jarmilo, máme stejnou profesi, jsem 2 měsíce po úrazu oka, tuším, že o něj přijdu, neboť se s ním něco děje, zatím nevím, co. Moc ráda bych na Vás získala kontakt, protože si již sháním na netu informace, ale zatím se v tom špatně orientuji .A není nad osobní zkušenost. děkuji a zdravím Dana

Pracovní zařazení

Datum: 30.04.2015 | Vložil: JIrka63

Já sice už nepracuji, ale co by strojař jsem až tak problém neměl. Ovšem, při nějaké montáži, či seřizování velký problém s odhadem i při obyčejném nasazení např. šroubováku, či klíče. O oko jsem přišel v 28 letech a po pár skoro karambolech jsem přestal raději řídit auto. Špatný odhad, úhel vidění, zkrátka nejezdím a ani jsem si řidičák neobnovil. Ono jde i tak krásně žít !!!

Re: Pracovní zařazení

Datum: 30.07.2015 | Vložil: Pavel Fiala

Dobrý den, já jsem na tom trochu lépe i když na PO nevidím po úrazu. Píšete, že jste strojař. Já pracuji na cnc soustruhu. nyní jsem ještě v PN po úrazu PO chtěl bych vědět zda jste měl nějaké potíže při přijetí nebo návratu do zaměstnání.
Za odpověď děkuji.

Má práce v administrativě a protézka

Datum: 27.04.2015 | Vložil: JednoOčka

Mě osobně protézka v mé práci nevadí. Dělám v kanceláři, klimatizaci (která mi jinak kvůli osychání vadí) tu nemám. Vadí mi i vítr do očí a prašné prostředí, čemuž se snažím vyhýbat. Jinak krom zúženého úhlu vidění omezení při práci nevnímám.

aktivizační pracovnice

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Ivča

Ahoj, tak já jsem v posledním půlroce vyměnila práci hned třikrát. odešla jsem z pozice učitelky odborného výcviku, protože jsem měla jakýsi syndrom vyhoření a potřebovala jsem změnu. No a pak to začalo - první práci jsem opustila proto, že jsem zjistila že jsem udělala chybu - ale ta druhá byla práce ošetřovatelky v domově důchodců a tam mi hrozně vadily noční směny-já když se pravidelně nevyspím, alespoň 7 h denně tak mi oko vysychá, nemůžu mrkat. Tak jsem věděla že tam dlouho nevydržím. Pak se mi naskytla příležitost pracovat jako aktivizační pracovnice v jiném domově seniorů. Práce hezká, jen na ranní směny, už jsem začala věřit, že tam vydržím napořád, než po mě chtěli podepsat řízení služebního vozidla. To jsem odmítla, neboť si netroufám vozit velkým autem staroušky i s vozíčkama třeba do Polska na ples nebo po výletech. Tak se se mnou rozloučili. No - tak jsem se hecla, dala si žádost zpět do školství, a 4.5. se vracím zpět na své místo učitelky. Každopádně nelituji svého rozhodnutí, asi bych to udělala znova, zase mě to někam posunulo a uvědomila jsem si spoustu věcí. No a když to shrnu - takže vadí mi klimatizace, vadí mi kouř a prašné prostředí, vadí mi noční směny, nemůžu profesionálně řídit (bojím se i jako amatér) a všechna tato omezení mají vliv na výběr mého zaměstnání. A to nemluvím o psychice a stresech které mě provázejí v každodenním styku s ostatními v práci - nebo s žáky. Ale díky srazu a setkání na něm s Denčou jsem pochopila, že i učitelka o tom může mluvit s žáky otevřeně. PS - po cestování na sraz a zpět ve vlaku s naplno puštěnou klimatizací se budu asi taky dlouho vzpamatovávat a léčit.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek