Na co mám nárok?

Často se ptáte, na co máte při svém "handicapu" nárok. Ne každý se v úředním šimlovi tak dokonale vyzná, proto tu vznikla nová diskuze, kde si můžete vzájemně poradit, kdo o co zažádal a jak uspěl. Můžete zkoušet invalidní důchod, průkaz ZTP, příspěvek na benzín, či jiné výhody nebo úlevy. Bylo by fajn psát i z jakého kraje/okresu jste, protože přeci jen každá posudková komise je jinak přísná.

Neplatí to ale tak, že pobírá-li důchod jeden, bude ho pobírat i druhý. Závisí to na řadě dalších skutečností ohledně Vaše zdravotního stavu. Všeobecně ale platí, že pokud máte vidoucí pouze jedno oko a nemáte na něm žádný zásadní zdravotní problém, nemáte nárok na nic.

Diskusní téma: Na co má jednooký nárok?

Dotaz

Datum: 11.12.2022 | Vložil: Pavel že Zlína

Po delším pobytu v zahraničí,jsem si vzpomněl na tyto webové stránky,a zjišťuji že tu pomalu není žádná komunikace mezi námi jednookými, že by už nebyl zájem????

bc

Datum: 20.02.2022 | Vložil: jan

dobry den nevidim na lave oko od narodeni a pracuji v ostrahe mam prispevok nejaky ked sem slovak v cz na koho sa mam obratit

bc

Datum: 20.02.2022 | Vložil: jan

dobry den nevidim na lave oko od narodeni a pracuji v ostrahe mam prispevok nejaky ked sem slovak v cz na koho sa mam obratit

Invalidný dochodok

Datum: 06.01.2022 | Vložil: Juraj

No ja mám inú skúsenosť. Po úraze z mladosti som stratil zrak na jedno oko. Pracoval som v minulosti v českej republike tak som zažiadal o invalidný dôchodok a bol my zamietnutý. Pritom na Slovensku my bol hneď schválený a poberám necelých 500 €.

Invalidní důchod

Datum: 26.02.2020 | Vložil: Eva

Dobrý den,chci se jaká je šance na invalidní důchod,když po vyšetření mám na pravé oko -12,75 a na levé oko -16,5.Máte s tím někdo zkušenost?Jsem z Frýdku-Místku.Děkuji všem.Eva

na co

Datum: 20.04.2018 | Vložil: Dvouoký

Mám dotaz, mám dvě oči a chci jen jedno abych patřil do vaší komunity co mám dělat ? Jak nejlépe přijít o oko? Nestačí pouze páska a předstírat že jsem jednooký ? A rád bych založil klubovnu v Jičíně je jich tu dost.
S láskou a lehkým zamrkáním se loučím díky frajeři :)

Re: na co

Datum: 05.12.2018 | Vložil: Pavel ze Zlína

no ,nechápu Váš přízpěvek kde uvádíte že chcete přijí o jedno oko...aby jste se dostal do naší komunity jednookých.. budtě rád že máte obě oči zdravé a poohlédněte se po jiné komunitě...Vřele doporučuji!!!

Re: na co

Datum: 19.12.2018 | Vložil: Marta z Jičína

Člověče, jste cvok, anebo zkoušíte nepovedený černý humor ? Ano v Jičíně je nás dost. Máme tu aktivni SONS a jsme zaněj rádi.

Re: na co

Datum: 16.01.2019 | Vložil: Karl

Pane Dvouoký, jsou dva způsoby, jeden je klasický a to přijít o oko, je to nudný proces a hodně papírování. Druhý a pro Vás rychlejší je, že jsem si všimnul Vašeho členství (dokonce jste zakladatel) Komunity jednovaječných.
Zde se tedy nemusí vyplňovat nová kartička, ale pouze žádost o čestné členství.
Zašlete fotku Vašeho vejce pro účely kartičky a Vaší identifikace.

S láskou a lehkým poškrábáním na obě se loučím :-)

Re: na co

Datum: 24.08.2019 | Vložil: Petr

Tak ty ses dobrej pitomec.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek