Na co mám nárok?

Často se ptáte, na co máte při svém "handicapu" nárok. Ne každý se v úředním šimlovi tak dokonale vyzná, proto tu vznikla nová diskuze, kde si můžete vzájemně poradit, kdo o co zažádal a jak uspěl. Můžete zkoušet invalidní důchod, průkaz ZTP, příspěvek na benzín, či jiné výhody nebo úlevy. Bylo by fajn psát i z jakého kraje/okresu jste, protože přeci jen každá posudková komise je jinak přísná.

Neplatí to ale tak, že pobírá-li důchod jeden, bude ho pobírat i druhý. Závisí to na řadě dalších skutečností ohledně Vaše zdravotního stavu. Všeobecně ale platí, že pokud máte vidoucí pouze jedno oko a nemáte na něm žádný zásadní zdravotní problém, nemáte nárok na nic.

Diskusní téma: Na co má jednooký nárok?

Invalidní důchod

Datum: 26.02.2020 | Vložil: Eva

Dobrý den,chci se jaká je šance na invalidní důchod,když po vyšetření mám na pravé oko -12,75 a na levé oko -16,5.Máte s tím někdo zkušenost?Jsem z Frýdku-Místku.Děkuji všem.Eva

na co

Datum: 20.04.2018 | Vložil: Dvouoký

Mám dotaz, mám dvě oči a chci jen jedno abych patřil do vaší komunity co mám dělat ? Jak nejlépe přijít o oko? Nestačí pouze páska a předstírat že jsem jednooký ? A rád bych založil klubovnu v Jičíně je jich tu dost.
S láskou a lehkým zamrkáním se loučím díky frajeři :)

Re: na co

Datum: 05.12.2018 | Vložil: Pavel ze Zlína

no ,nechápu Váš přízpěvek kde uvádíte že chcete přijí o jedno oko...aby jste se dostal do naší komunity jednookých.. budtě rád že máte obě oči zdravé a poohlédněte se po jiné komunitě...Vřele doporučuji!!!

Re: na co

Datum: 19.12.2018 | Vložil: Marta z Jičína

Člověče, jste cvok, anebo zkoušíte nepovedený černý humor ? Ano v Jičíně je nás dost. Máme tu aktivni SONS a jsme zaněj rádi.

Re: na co

Datum: 16.01.2019 | Vložil: Karl

Pane Dvouoký, jsou dva způsoby, jeden je klasický a to přijít o oko, je to nudný proces a hodně papírování. Druhý a pro Vás rychlejší je, že jsem si všimnul Vašeho členství (dokonce jste zakladatel) Komunity jednovaječných.
Zde se tedy nemusí vyplňovat nová kartička, ale pouze žádost o čestné členství.
Zašlete fotku Vašeho vejce pro účely kartičky a Vaší identifikace.

S láskou a lehkým poškrábáním na obě se loučím :-)

Re: na co

Datum: 24.08.2019 | Vložil: Petr

Tak ty ses dobrej pitomec.

bez vodičáku atd....

Datum: 14.09.2017 | Vložil: Rastislav

Tak potom ako som absolvoval konzultáciu s mojím lekárom žiaden invalidný dôchodok nehrozí a ešte k tomu by som stratil vodičský preukaz...takže pre nás jednookých žiadna výhoda...len sa tráp ďalej ako vieš..štát na Teba zvysoka......
P.S tak ako píše Katka....

odpověd

Datum: 02.09.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj Katko,ani se nedivím,že Ti neuznali změnu pr.schopnosti...mám protézu od ůtlého věku,když jsem po vyučení v roce 1970 nastoupil do zaměstnání,bylo mně doporučeno at požádám o změnu pr.schopnosti,a bylo mně to zamítnuto,ted je mi 70.let celý život jsem pracoval jak zdravý člověk mám řidičský průkaz jezdil jsem i s kamionem,zkrátka pohoda,tím chci říct,že pokud nedoneseš hlavu pod páždí,tak jsi zdravá jak řípa.....:-) Přeji hodně štěstí!!! Pavel.

Změna pracovní schopnosti

Datum: 25.08.2017 | Vložil: Katka Geržová

Dobrý den,
chci se podělit o zkušenost s žádostí změny pracovní schopnosti.
Žádali jsme spolu s obvodní lékařkou. Lékařka byla přesvědčena, že to nebude problém. Byl !! Na úřadě práce kde jsem žádala mi tuto žádost zamítli. Lékařka se divila, ale na úřadě mi řekli, že s protézou žiji celý život (asi od 1 roku) a v ničem mi to nebrání. Nechápali jsme, ale ani odvolání nepomohlo.

Re: Změna pracovní schopnosti

Datum: 02.10.2017 | Vložil: LENKA

Tak já si zkusila zažádat o inval.důchod letos cca pul roku po operaci enuklace mám protézu v pravém oku je my 41let a nic.Bylo my řečeno ,že jsem pouze 20% postižená což je málo na jakýkoliv důchod a mám přijít až budu mít i na 2oku alespon 3dioptrie.Takže takto jsem dopadla já v Litoměřicích.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek