Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Re: Re: zelený sekret bléé

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Pavle, já měla taky hned po operaci vypůjčenou akrylku z nemocnice. Šlo jen o to, aby si důlek zvykal. Po nějaké době jsem si jela udělat svoji na míru. Je to tím, že si důlek po operaci musí nejprve sednout. Hodně se mění a i první udělaná protéza na míru nemusí po čase sedět. Proto půjčují v nemocnicích erární oči. Dokonce i můj protetik, co oči vyrábí říkal, že je vyrábí i do nemocnic, jen tak různé druhy právě pro tyhle potřeby.

Re: zelený sekret bléé

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Leni, občas akrylky zlobí a je na ně alergie právě tím, že se dělají zelené a bílé hleny. Pak stačí nechal si udělat protézku skleněnou, která je antialergenní.

mám jit na opraci

Datum: 02.08.2016 | Vložil: LENKA

Zdravím všechny pravě se mám rozhodnout zda si nechat vyoperovat oko stím že bych dostala protézu protože moje oko (slepý už od narození) mě začalo strašně zlobit.Kde jake prach my vadi pořad my to draždí oko a stašně to bolí tak my doporučujou vyndat.Ale když to tu čtu tak se uplně děsím tím,že si asi moc nepomužu to je samy zánět a hleny.ACH JOOOOOOOOOOOOOOOO

Re: mám jit na opraci

Datum: 03.08.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Lenko, měl jsem ty samé problémy. Před 22 lety jsem byl na enakluaci a nosím skleněnou i akrylátovou protézku. Jsou s tím daleko menší problémy, než s "živým - mrtvým" okem. To jen tady to vypadá tak hrůzostrašně, Neboj se a jdi do toho.
Držím palečky !
Jirka

Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 03.08.2016 | Vložil: LENKA

Jiři, diky moc za podporu zitra tedy 4.8.2016 mám jet do Prahy na konzultaci a strašně se bojim toho, že to pak bude ještě horší samy zanět atdd. Že si vlastně nepomužu je my 40r mam 3děti a manžela už 22let stejného takže kvuli krase to fakt nechci dělat ,ale prej je to už nevyhnutelny

Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 04.08.2016 | Vložil: Jirka66

Lenko, jde hlavně o to oko zdravé, které může být ohroženo tím druhým.
Neboj se toho. Držím pěstičky !!! :-)
pa Jirka

Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 04.08.2016 | Vložil: LENKA

Jiříku za hodinu odjíždim tak uvidim co my řeknou a jaky my daj ternim.pak se určitě ozvu

Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 05.08.2016 | Vložil: Jirka66

tak jak ? :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 05.08.2016 | Vložil: LENKA

No nic moc v utery musím na Bulovku do Prahy znovu protože tak zničené oko ještě pan primář neviděl a chce se ještě poradit s jiným doktorem a pak my dají teríin a musí to ven cely bohužel :( jediny co my chtěly ted dát proti bolesti píchnout pod oko kortikoidy a to jsem odmítla

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 13.08.2016 | Vložil: LENKA

Tak operace naplanová na 21.9.2016 na Bulovce

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 15.08.2016 | Vložil: Jirka66

byl jsem na Mácháči a tak reaguji až nyní...
Leni, držím palečky a věř, že to bude vše OK !!!!
pa Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 16.08.2016 | Vložil: LENKA

Mo co děkuji za podporu :) ted už necouvnu až bude po všem tak se určitě ozvu a napíšu co a jak.Zatím hezky užívejte poslední letní dny

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 04.10.2016 | Vložil: LENKA

Tak už mám 14dni po operaci nic už mě nebolí stehy jsou už také venku ted už to jen dohojit a pak šup pro nové očko.Doktoři i sestřičky na Bulovce prostě nej.vřele doporučuji.Jinak první 3dny po operaci děsná bolest ani jsem netušila,že taková vůbec existuje sáhla jsem si hodně na dno už jen kvůli narkoze která my vůbec sedla. Ale jsem štastná,že to mám za sebou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 06.10.2016 | Vložil: Jirka66

jupííííí ... máš to Lenko za sebou.
Ty pocity znám. Po zákroku mě bolela půlka hlavy, až jsem bouchal hlavou o zeď a sestřičky mi nalepily na čelo náplast... :-)
Po aplikaci protézky jsem jí vydržel jen pár hodin a ven s ní. A za pár hodin znovu. Za 14 dní už jsem byl sám sebou okouzlen :-)
Lenko, ať se Ti daří !!!
ahoj Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mám jit na opraci

Datum: 10.10.2016 | Vložil: LENKA

Jiří moc děkuji zitra my jdou zkusit náhradní protézu opět se bojim toho jak moc to bude či nebude příjemný,ale zvladnout to musim.Diky moc za upřímná slova

zelený sekret

Datum: 21.03.2016 | Vložil: Petr Horák

Ahoj, mam problém s okem, teče mi z něj zelenej sekret byl jsem třikrát na výtěrech a infekci nemam. Jen tak pro radost antibiotika v kapkách, framikoinovou mastičku a přešel jsem z akrylátu na skelný. Naštěstí to nepálí je to jenom nepříjemní že to musím furt otírat a mam takovou dost zarudlou jamku. Kdyby vás někoho napadlo co s tím, tak pište, beru každou radu :).

Re: zelený sekret

Datum: 29.03.2016 | Vložil: Jirka66

ahoj Petře, mě od podobných problémů úspěšně pomáhá mast Maxitrol, je na předpis, tak to prober s lékařem.
čauky Jirka

Re: Re: zelený sekret

Datum: 25.04.2016 | Vložil: Petr Horák

Děkuju moc určitě vyzkouším

Re: zelený sekret

Datum: 28.04.2016 | Vložil: Kamil

Jsem po úrazu a už od školy (tzn. cca 30 let) mám protézu. Nosím sklo - je přirozené. Na sport potom akryl (je to celkem průšvih, když skleněná praskne). A i v zimě, pokud jsem venku (otdoorové aktivity) je lepší akryl, sklo rychle jímá chlad a je to dost nepříjemné (nehledě na skutečnost, že i tady může hrozit "puknutí" protézy).
K tvému problému: Mám vypozorované, že pokud jsem někde nastydnul (jen trochu) začne se mi ten sekret taky tvořit. I s ohledem na to, že píšeš, že infekce tam žádná není, je možná souvislost s nachlazením a nebo na to může mít vliv i alergie.
Každopádně to chce nechat v noci oko odpočinout bez protézy a důkladně vyplachovat oční jamku.
Zítra jedu shodou okolností do nemocnice v Pardubicích (na oční), tak zjistím co o tom vědí nového a jaké to může mít souvislosti.
Pěkný den
S pozdravem
Kamil

Re: Re: zelený sekret

Datum: 19.05.2016 | Vložil: Kamil

Tak jenom doplnění. Jesou to cca tři dny co jsem si pořídil novou protézu. Mám informaci, že tvorba sekretu může být zapříčiněná i opotřebením protézy(škrábance, rýhy), kterou nosíte (já mám sklo). Víčko je citlivé a reaguje na nepříjemné podněty, jako jsou právě ty rýhy apod. Pokud jste již nezkusili, vyměňte protézu za novou a vydržte cca 5 dní. Jamku proplachujte "borovou vodou".

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek