Na co mám nárok?

Často se ptáte, na co máte při svém "handicapu" nárok. Ne každý se v úředním šimlovi tak dokonale vyzná, proto tu vznikla nová diskuze, kde si můžete vzájemně poradit, kdo o co zažádal a jak uspěl. Můžete zkoušet invalidní důchod, průkaz ZTP, příspěvek na benzín, či jiné výhody nebo úlevy. Bylo by fajn psát i z jakého kraje/okresu jste, protože přeci jen každá posudková komise je jinak přísná.

Neplatí to ale tak, že pobírá-li důchod jeden, bude ho pobírat i druhý. Závisí to na řadě dalších skutečností ohledně Vaše zdravotního stavu. Všeobecně ale platí, že pokud máte vidoucí pouze jedno oko a nemáte na něm žádný zásadní zdravotní problém, nemáte nárok na nic.

Diskusní téma: Mám jako nositel protézky na něco nárok?

Změna pracovní schopnosti

Datum: 25.08.2017 | Vložil: Katka Geržová

Dobrý den,
chci se podělit o zkušenost s žádostí změny pracovní schopnosti.
Žádali jsme spolu s obvodní lékařkou. Lékařka byla přesvědčena, že to nebude problém. Byl !! Na úřadě práce kde jsem žádala mi tuto žádost zamítli. Lékařka se divila, ale na úřadě mi řekli, že s protézou žiji celý život (asi od 1 roku) a v ničem mi to nebrání. Nechápali jsme, ale ani odvolání nepomohlo.

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Přidat nový příspěvek