Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Zkušenosti při ztrátě oka

Datum: 23.04.2017 | Vložil: Ondra

Dobrý den, je mi 38 let a před půl rokem jsem měl úraz, při řezáni dřeva mi poleno poupravilo obličej a přitom došlo k oboustrannému prasknutí pravého oka (ruptura bulbu s vyhřeznutím vnitřních tkání). Oko bylo po prvním sešití slepé, po 4 měsících jsem se dostal do Prahy do FN, kteří byli jediní ochotni se se mnou zabývat. Po všech vyšetřeních mi udělali operaci, pokusili se opravit vnitřní část oka, rohovku, sítnici dali na místo a objevil se slabý černobílý světlocit. Oko napustili silikonovým olejem, čočku mi nedali,až možná někdy později. Super, rekonvalescence také poměrně rychlá, po 6 ti měsících od úrazu jsem byl schopen opět fungovat a dokonce bez problému řídit auto. Nyní asi 3 týdny, kdy oko začalo hodně otravovat život. Hrozná světloplachost, pracovně mohu fungovat tak max. 5 hodin, pak začne hrozná bolest hlavy, nemohu pořádně řídit, nejde mi se soustředit před sebe. Také koukání nad sebe mi dělá velký problém a jako elektrikář s tím hodně bojuji. Oko stále hrozně slzí a teče mi z toho stále z nosu. Kapu si do oka 6 x denně silné kortikoidové kapky Flucon. Příští týden jedu do Prahy na kontrolu a moje oční doktorka mi napsala doporučení na zákrok, kdy se do zadní části píchne injekce a umrtví se oční nerv, nebo po dohodě enukleace oka. Máte s tímto umrtvením nervu nějaké zkušenosti? Myslím že mě stejně čeká ta enuklece, jelikož oko je stejně nefunkční, ošklivé a dost šilhá. Děkuji za odpovědi.

Re: Zkušenosti při ztrátě oka

Datum: 28.04.2017 | Vložil: Jirka68

Ahoj Ondro, měl jsem podobný úraz v 28 letech. Levé oko rozbité, utržená čočka, prolaps sklivce do přední komory a několik měsíců v nemocnici. Oko bylo na pohled přímo hnusné a tak jsem nosil tmavé brýle. I ty bolesti hlavy znám. Podstoupil jsem dost různých zákroků, vše bylo na nic. Po 17 letech jsem o to hnusné oko stejně přišel. Souhlasil jsem s enukleací a po pár týdnech jsem konstatoval, že jsem byl pěkně hloupej, že jsem na enukleaci nešel dřív. S umělým okem žiji již 24 roků a jsem v pohodě.
Ondro jdi do toho. Držím Ti palečky !
čauky Jirka 68 r.

oko

Datum: 10.03.2017 | Vložil: Anita

Prosím o radu jak dlouho bude trvat bolest slepého oka někdy je to fajn ale někdy mně bolí víčko a koutek děkuji

Re: oko

Datum: 11.03.2017 | Vložil: Jirka66

ahojky Anito, máš protézku a nebo "jen" vlastní oko, ale slepé ?
pa Jirka

Re: Re: oko

Datum: 11.03.2017 | Vložil: Anita

Slepé dekuji

Re: Re: Re: oko

Datum: 11.03.2017 | Vložil: Anita

Slepé a vlastní

jednoocka od narozeni

Datum: 17.02.2017 | Vložil: Ilona

Ahoj,

jak uz i tytul naznacuje, nevidim na jedno oko od doby co jsem zacala vnimat tento svet... asi od narozeni(?). Ale nemela jsem v planu se tady o mem pribehu rozpovidat ;) Spise se chci zeptat, jestli na soc.siti je najaka uzavrena ci neuzavrena skupina, ktera sdili stejny problem?

Predem dekuji za vase odpovedi.

Re: jednoocka od narozeni

Datum: 17.02.2017 | Vložil: Ilona

Omlouvam se za pravopis. Nesem ceska a neziji v CR. !...TITULEK ...

Re: jednoocka od narozeni

Datum: 20.04.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj Ilonko,poku je mně známo,tak tohle je asi jediná webová stránka co se týče našeho problému,,jestli jsou nějaké zahraniční webovky mně není známo.....Hezký den a slunce v duši.....:-) Pavel.

co mám děla

Datum: 04.02.2017 | Vložil: Anita

Přišla jsem o levé oko a nevím si rady dostanu nějakej důchod nebo nějaké omezení děkuji

Re: co mám děla

Datum: 05.02.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj,tak předem Tě yklamu,důchod ani částečný zřejmně nedostaneš,a jestli vůbec máš nárok na nějakém omezení,záleží na Tvé, ošetřujícím lékaři,ale co vím z vlastní skušenosti,tak dokud nedoneseš hlavu v podpaží...:-),tak jsi zdravá......:-)....tak hodně štěstí do další práce...a pozor!!! Máme už jen jedno oko,tak si ho hled! Pavel.

Re: Re: co mám děla

Datum: 05.02.2017 | Vložil: jihočeška

Anito, já bych to tak beznadějně neviděla, při posuzování invalidity záleží na okolnostech z jakého důvodu jste o oko přišla (úraz, nádor), jak dobře vidíte na "zdravé" oko, věk atd. Toto by vám měl vše vysvětlit posudkový lékař. Pročtěte si také starší příspěvky z loňského roku na toto téma.

Re: bolest slepého oka

Datum: 07.02.2017 | Vložil: Anita

Prosím o radu jak dlouho bude trvat bolesti oka na které nevidím děkuji

videni na jedno oko.

Datum: 28.08.2016 | Vložil: Vaclav

Po uraze pred 10 lety vidim jen na jedno oko. Prcoval jsem jako remeslnik.Jakoukoli manualni praci nemuzu delat normalne a na vsechno co mam v rukou ziram a snazim se divat z ruznych uhlu abych to nejak odhadl.Za chvili me z toho zacne bolet hlava a je to neprijemne.Rizeni me taky dela problemy, nevidim vlevo a po pul hodine me taky zacne trestit hlava.Hruza

Re: videni na jedno oko.

Datum: 02.10.2016 | Vložil: Katka

Vsetko vyriesi cas, zvyknete si. Drzim palce

Re: videni na jedno oko.

Datum: 29.11.2016 | Vložil: Karel

Je mi 35 a po retinoblastomu ve 4 letech mě zůstalo jen jedno oko, jásně míčové hry jsem nedával nikdy, prostě až tak se to prostorové vnímání nenaučí... Jinak do ničeho nevrážím, manualně jsem zručný, auto řídím. Akorát to chce šetřit to zdravé oko, jinak nastane únava a bolest hlavy, žádné dlouhé čtení, koukání do PC nebo TV. Je důležité navštívit schopného očaře který správně změří korekci vad na zdravém oku i malá vada bez správné korekce má vliv na tu únavu, brýle nosím -0,45 a velká korekce cylindru

Re: Re: videni na jedno oko.

Datum: 03.05.2017 | Vložil: Andrea s Kačenkou

Dobrý den Karle, dcera 11 let také po retinoblastomu, od 3 let bez jednoho oka, chci se zeptat,jak je to s kartou ZTP, má nárok i dospělý člověk když s korekcí je virus na zdravém oku dobrý, jen občasná únava a omezené zorné pole...zajímá nás zkušenost dospělého... Děkuji

protézky z Uśtí

Datum: 03.08.2016 | Vložil: eva

Máte někdo zkušenosti s. panem Štovíčkem, sedí jeho protézy, jak vypadají_? Jablonec se nějak zhoršil, tlačí, barevně taky nesedí.

Re: protézky z Uśtí

Datum: 15.08.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Evo, taky by mě zajímala kvalita od p. Šťovíčka, Jablonec mě zklamal. Užívám pár roků akrylku od pí. Klíčníkové z Brna, ale potřebuji už novou. Tak se pídím.
pa Jirka od TP

Re: Re: protézky z Uśtí

Datum: 26.08.2016 | Vložil: Jarmila

Já jsem si jela nyní pro protézu do Ústí, dosud jsem měla akrylku, ale moc neseděl tvar. Barva ale byla super. Pán v Ústí je příjemný, tvar se podařilo najít správný. Bohužel s barvou je potíž. Já mám oko šedozelené a to prý ze skla vyrobit nejde. Takže protézu mám zářivě modrou a úplně odlišnou, než zdravé oko. nosím ji jako pracovní a "na doma". Mezi lidi jsem si nechala akrylku. Skleněné oko vypadá jako od panenky. Také bělmo je zářivé. Údajně se barevné shody nedá u skleněnek dosáhnout. Asi záleží na Vaší barvě, hnědé oči jsou prý nejjednodušší.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek