Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Jak dlouho se zvyká?

Datum: 03.06.2018 | Vložil: Pavel

Ahoj, měl jsem úraz 4.5.2018 a oslepl jsem na pravé oko. Oko tam je, ale nevidím na ně. Dost mě deptá, jak to druhé oko chybí. Špatně se mi i loupou brambory. Docela děs. Za jak dlouho se na to dá zvyknout? Je mi 42 let. Jinak musím poděkovat oční klinice v nemocnici Brně Bohunice. Jsou šikovní a mají moc pěkný přístup k nemocným. Sestry také hodné.

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 21.11.2018 | Vložil: André

Dobrý den, potkala mně podobná věc v roce 2005, úraz levého oka. Zvykal jsem si asi 8 měsíců, už jsem by schopný i řídit . Po 2 letech jsem byl na keratoplastice v FN Olomouc, mimochodem skvělý přístup lékařů i sester naprostá spokojenost s veškerou péči., Vidění se zlepšilo, ale díky deformaci víčka,dnes opět bílá mlha. Ale člověk si opravdu zvykne na vše. Chce to čas.

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 28.11.2018 | Vložil: kristína

ahoj, ja som oslepla na jedno oko ( prave) v roku 2000, mala som 8 rokov takže som sa s tym asi lahsie vyrovnala, zijem absolutne 100 percentny zivot a nejako mi to v mojom sukromnom alebo pracovnom zivote nerobi problemy:) zvyknes si a nebudes to časom tak vnimat

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 16.01.2019 | Vložil: Karl

Slepota od 4 let, teď 38 a plnohodnotný život. Je pravda, že v tomto věku se s tím člověk vypořádá líp.
Řídím auto, postavil jsem dům.

Jediné omezení je na střelnici kdy nezamířím (jsem pravák a pravé oko)

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 22.02.2019 | Vložil: Martin

Zdravím, Pavle. To je téměř neuvěřitelné. Mi se úraz se stejnými následky stal v úplně stejný den, jen u Havířova....

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 09.03.2019 | Vložil: Jan Folprecht

Ahoj docela nahoda ja mel uraz 24.5.2018 a oslepl jsem na leve oko po treti operaci na totalni trakcni odchlipeni sitnice.
Akorat ja byl hospitalizovan v Praze v Karlove fakultni nemocnici.
Je mi 31 let a do ted si zvykam a zatim jsem nazoru ze dokazu vse jako pred urazem ale podstatne pomaleji,ale jde jen o veci tykajici se odhadu vzdalenosti a postrehu.
S tou vzdalenosti bojuju hledanim jineho zpusobu overeni,tak napriklad v dosahu ruky-dotykem,ve vetsich vzdalenosti-myslenkovou dedukci na zaklade velikosti objektu.
Nekde sem cetl,ze po pul roce by si mozek mel prijatelne zvyknout na obstojnou uroven bezneho zivota,ale mam dojem,ze zde mysleli mladi nactilety adepty mam skoro rok po urazu a pracovni uplatneni bez problemu nemam.

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 20.04.2019 | Vložil: Katka

Ahoj, také jsem po úraze oslepla na jedno oko. Trvá to docela dlouho, než se s tím člověk zžije a zvykne si, že má jen poloviční úhel. Dělalo mi to problém i v práci. Ale nakonec už mi to přijde skoro normální. Chce to čas, protože ze začátku je to opravdu těžký.

Re: Jak dlouho se zvyká?

Datum: 05.03.2023 | Vložil: Jaroslav

Dobrý den,, jsem šlépěj na levé oko,už 10 let a člověk si zvykne,,ale má strach pořád o to druhé. Ale život jde dál...

Označení auta

Datum: 04.04.2018 | Vložil: Jana48

No nějak se mi to odeslalo bez dopsání...všichni mi radí zetko, chtěla bych aby řidiči brali ohled na mou pomalejší jízdu. Invalida nejsem, tak nevím, co na auto nalepit? Jana

Označení auta

Datum: 04.04.2018 | Vložil: Jana48

Dobrý den, po delší době jsem začala jezdit autem, ale velice opatrně, jen do vesnice /10 km/ z bydliště do práce. Chtěla bych vědět, jestli je nějaká nálepka na auto,/ kromě ZETKA/, že člověk úplně super nevidí, , které mi všichni radí, aby ostatní řidiči věděli, že v autě asi nesedí někdo úplně zdravý a byli ohleduplnější k mé pomalejší jíz

Re: Označení auta

Datum: 19.07.2018 | Vložil: Pavel

Ahoj Jano, měl jsem letos úraz oka a také na ně nevidím. Mám zákaz řízení na půl roku a musí řídit manželka. Dlouho neřídila, tak jsem na auto nalepil ZETKO. Nechám si ho tam i pro sebe, také budu asi jezdit opatrněji. I se ZETKEM nás agresívní řidič vytroubil, když jsme jeli pomalu v objížďce, kde měli špatně označené místo odbočení. Prostě jsme zastavili bez blinkru :D Stejně tam byla 30, tak nevím, o co mu šlo.

dotaz ohledně natáčení

Datum: 02.04.2018 | Vložil: OndrejLukes

Dobrý den,

jsme studenti FAMU, a v rámci školní klauzurní práce budeme v dubnu točit krátký pětiminutový dokument o panu Szarvasovi a jeho práci.

Do dokumentu hledáme někoho, kdo používá akrylovou protézku, a byl by ochotný nám v jednom záběru "zahrát". Scéna by vypadala zhruba tak, že by si daný člověk nasadil protézku a mrknul do kamery, celé by nám to zabralo jen chvíli a na dlouho bychom vás nezdrželi. Dokument bude natáčen pro školní účely, takže pokud si to nebudete přát, nikdo ho, kromě našeho vedoucího, neuvidí.

Pokud by měl někdo chuť a šel by do toho, hodně by nám to pomohlo a byli bychom velmi vděční. V případě zájmu mi prosím napište na lukesondra@gmail.com a domluvíme se.

Díky moc a ať se všem daří,
Ondřej Lukeš (producent snímku)

Eviscerace,inplantát,nošení protezky...

Datum: 14.03.2018 | Vložil: Tomáš Rous

Dobrý den. Prosím o radu, diskuzi...Od narození mám vadu levého oka,nevidím na něja oko je nevzhledné.Po narození se mi uskřípl nějaký nerv.
Ve svých 43 letech jsem se rozhodl s tím něco udělat.Jsem již objednán na operaci do Vinohradské nemocnice k Panu dr. Krásnému.Mají mi dělat evisceraci + vložení inplantátu. Mám z toho že se implantát nechytne,nebo budou jakékoliv jiné problémy,že si nezvyknu na protézku atd.. že se objeví bolest hlavy ,cokoliv co mi znepřijemní život.Prosím poradte jaké máte zkušenosti.

Re: Eviscerace,inplantát,nošení protezky...

Datum: 12.11.2018 | Vložil: Ariel

AHOJ MAM podobný problém. Už jsi byl na te operaci? Na oko nevidím od 10 let. Teď mi je 28, žena. Oko je nevzhledné, bělmo, zornice, a tak celkově. Budu ráda když napíšeš. Jak to probíhalo a jaký z toho máš teď po operaci dojem. Nezkoušel si náhodou sklerální nebo akrylátové čočky co se nasazují na celé nevidoucí oko? Budu moc ráda když napíšeš. Jistě sám víš jak je těžké najít nějaké info o tomto problému. Děkuji :)

Re: Eviscerace,inplantát,nošení protezky...

Datum: 10.03.2019 | Vložil: Martina

Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste na tom?řeším podobný problém a mám otázky jako vy.....na oko nevidím od5a je už dost nevzhledné.....

průkaz ZTP

Datum: 10.03.2018 | Vložil: jihočeška

Jsem po enukleaci pravého oka, celodenně nosím multifokální brýle. Má někdo zkušenost, jestli je v tomto případě možnost získat průkaz ZTP?
Děkuji za reakci.

Re: průkaz ZTP

Datum: 12.11.2019 | Vložil: JanaKatka

Ja prukaz mam uz dlouho. po vyndani oka miho nechali protoze na druhe taky blbe vidim. posudkovi lekar rekl ze na nej mam narok.

odhalení orbitálního implantátu

Datum: 23.02.2018 | Vložil: Sabina

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak by měl správně vypadat oční důlek s orbitálním implantátem. Jsem 11 měsíců po enukleaci a všimla jsem si, že mi implantát prosvítá přes spojivku ... vlastně nejsem schopná posoudit, jestli jen prosvítá nebo je (částečně) odhalený .. ale v druhém případě bych asi měla i další komplikace a nesnesla bych protézu?

Re: odhalení orbitálního implantátu

Datum: 27.02.2018 | Vložil: LENKA

Ahoj Sabčo bud v klidu já mám po operaci rok a půl a taky my v jedno rohu prosvítá,ale prý je to normální kůže je tam slaboučká nic víc.Tak my to bylo řečeno odborníky.

Re: odhalení orbitálního implantátu

Datum: 06.02.2023 | Vložil: Mika

Dobrý deň pani Sabina, prosím Vás ako sa Vám darí s orbitálnym implantátom? Je všetko v poriadku? Ako dlho po operácií to už bolo zahojené. Ďakujem pekne za odpoveď.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek