Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: Oko

Datum: 03.11.2019 | Vložil: Franta

Ahoj, mě operovali v nemocnici na Vinohradech. Protéza se hýbe tak, že kdo neví že ji mám tak to nepozná.

Eviscerace nebo enukleace?

Datum: 03.09.2019 | Vložil: Arelis

Ahoj. Je mi 29let. Už 17 let mám slepé oko. Dost jsem si vytrpěla (operace, glaukomové záchvaty). Nyní zvažuji evisceraci z kosmetických důvodu. Zajímalo by mě, jak dlouho jste byli po zákroku v pracovní neschopnosti? A našel by se někdo ochotný mi poradit a zodpovědět mé otázky na Facebook? Popřípadě i klidně posedět u piva nebo kávy? Plzeňský kraj. Děkuji <3

Re: Eviscerace nebo enukleace?

Datum: 15.09.2019 | Vložil: Martin

Ahojky, máš instagram?

Re: Re: Eviscerace nebo enukleace?

Datum: 10.10.2019 | Vložil: Arelis

Ahoj,promiň za pozdní odpověď, nevšimla jsem si. Instagram nemám. Mám pouze faceboo a email :) V úterý jsem byla u dr a už jsem mu sdělila že to chci podstoupit a on říkal že mě chápe a souhlasí..

Waw

Datum: 24.08.2019 | Vložil: Ievgenii

Dobrý den, možné je tady někdo kdo dělal se evisceraci, z další použitím měkki kontaktní čočkou? Dekuju za odpověď a pomoc.

Esteticka úprava oka

Datum: 18.08.2019 | Vložil: Vera

Dobrý den, mám dotaz.. Syn v necelých dvou letech oslepl na pravé oko, následkem úrazu.. Prorazil si sítnici..Očko je modré, bez zornicky, okamžitě to každý zaregistruje... Je to již sedm let, syn začíná být velký kluk, líbí se mu holky a já bych ráda, kdyby byla možnost oko esteticky upravit.. Ma přes ně jizvu, ta by se musela nejspíš nejdřív odstranit a pak...? Lze našít údajně čočku na pevno, či jsem viděla, že vyrábějí čočky na míru, ktere jsou sundávaci..
Muj dotaz zní,zda máte někdo nějaké rady... kdo máte zkušenost s něčím podobným, jak jste to snášeli, co to obnaselo...a jak jste spokojeni..
Dekuji a krásný večer. Vera

Kde robia enukleáciu?

Datum: 16.08.2019 | Vložil: Andrea

Pozdravujem vás všetkých.
Neviete, kde na Slovensku robia enukleáciu čo možno najlepšie? Alebo u vás v Česku?
A to by mi asi nepreplatila zdravotná poisťovňa, ak by mi to robili v Česku, že?

Ďakujem veľmi pekne za prípadné odpovede

Re: Kde robia enukleáciu?

Datum: 15.11.2019 | Vložil: Zuzana

Bratislava, Univerzitná nemocnica Ružinov, Dr. Furdová. Práve som po, môžem len odporučiť.

ZF

Re: Re: Kde robia enukleáciu?

Datum: 05.07.2020 | Vložil: Andrea

Dobry deň, ďakujem za odpoveď.

Re: Re: Kde robia enukleáciu?

Datum: 29.07.2020 | Vložil: Andrea

Dobrý deň pani Zuzka. Máte facebook/instagram?...
Mohla by som poprosiť kontakt na vás? Popripade mi napíšte vy

Re: Re: Kde robia enukleáciu?

Datum: 06.02.2023 | Vložil: Mika

Dobrý deń pani Zuzka, protézka sa Vám hýbe?Ja mám celý život statickú a nejak stále túžim po tom, aby to nebolo tak vidno. Ďakujem za odpoveď

Problémy se zdravým okem

Datum: 23.05.2019 | Vložil: Klára

Zdravím všechny, jsem strašně ráda, že jsem objevila tyto stránky a tedy někoho, kdo pochopí.
28.5.2011 jsem následkem úrazu oslepla na jedno oko, proletěla mi skrz něj kovová střepina, která je dosud uložena v levé očnici, je zapouzdřená, takže je zbytečné znovu zasahovat a vyndavat. Nicméně v září to budou dva roky, kdy mě začalo zlobit to zdravé oko. (zrovna jsem pracovala v excelu a najednou začaly mizet řádky) Od té doby mám pocit, jak kdybych na část oka viděla zamlženě nebo jako přes kapku vody, občas se na periferiích obraz "tetelí" někdy vidím lehké stíny tam, kde ve skutečnosti nejsou. Dioptrický problém není, peritest v naprostém pořádku, CT hlavy v pořádku, evokované potenciály v pořádku, oční pozadí v pořádku... vidělo mě za tu dobu už sedm lékařů na různých pracovištích, včetně pana Diblíka a nikdo neshledal, kromě drobné drůzy papily, která toto ale nezpůsobuje, žádný problém. Můj dotaz tedy zní, zda někdo z vás zažil něco podobného.. zda je to normální při vidění na jedno oko a je to třeba pouze únava. Někdy je to lepší, někdy horší, ale je to tam stále. Tato situace nastala dva měsíce po tom, co byl můj přítel napaden, já jsem byla u toho a bylo mi vyhrožováno, ať se do toho nepletu nebo přestanu vidět i na to druhé oko... všichni mi teda říkají, že je to psychosomatika. Myslíte si, že je to skutečně možné.
Děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji krásné dny, Klára

Nádor zrakového nervu

Datum: 12.04.2019 | Vložil: Petra

Ahoj. Mám dceru, která má diagnostikovaný nádor zrakového nervu. Má někdo zkušenosti nebo je tady někdo se stejnou diagnózou? Moc děkuji.

Schopny ocni lekar na Zlinsku

Datum: 31.03.2019 | Vložil: Zaneta

Dobry den,chtela bych poprosit,zda-li by jste nevedeli o schopnem ocnim lekari na Zlinsku pro naseho 3-leteho syna,ktery nosi protezku.Uz jsme se parkrat spalili,zkouseli jsme i vetsi vzdalenost...Olomouc atd.Vetsinou neslo o to,ze by lekar nebyl kvalitni,ale spis jsme se setkali s aroganci a neochotou konzultovat.Napr.opakovany zanet spojivek (bakterialni) a lekar nevidel duvod,proc by mela probehnout kontrola po dokonceni lecby,abychom take vedeli,kdy muzeme opetovne nasadit protezku.Dekuji predem za doporuceni kontaktu.

Re: Schopny ocni lekar na Zlinsku

Datum: 26.04.2019 | Vložil: Eva

Zdravím, my navštěvujeme strabologii v nemocnici Zlín, přešli jsme sem právě kvůli špatnému přístupu lékařů v brněnské černopolní dětské nemocnici. Přístup zde je jiný, jen dlouhé objednací doby. Nicméně doporučuji.

Re: Re: Schopny ocni lekar na Zlinsku

Datum: 26.04.2019 | Vložil: Eva

pardon, (dětská) oční ambulance (strab. por.) 577 552 977, Dr. Erika Dugová

Re: Re: Schopny ocni lekar na Zlinsku

Datum: 18.08.2019 | Vložil: Veronika

Také se mi zdá, že se přístup lékařů v dětské nemocnici v Brně zhoršil... Nedala jsem na ně dopustit, ale poslední rok, dva koukám...

Poskodeny zrakovy nerv

Datum: 27.01.2019 | Vložil: Fera

Dobry den, ma tu niekto atrofiu zrakoveho nervu od narodenia?

dôchodok

Datum: 28.11.2018 | Vložil: Kristina

Ja poberam dôchodok, nevedela som o tom ale spatne mi vyplatili ( socialna poistovna) 5000 eur! pekne treba ist za lekarom, dat sa vysetrit a ist na soćialku a ziadat si to co vam patri

Re: dôchodok

Datum: 05.12.2018 | Vložil: Pavel

ahoj,domnívám se že zde v čechách máme docela odlišné zákony na Slovensku,tudíž ce na nás nevztajují...bohužel....:-(

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek