Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Re: Re: SKLO

Datum: 24.03.2013 | Vložil: Jirka63

Líbo, díky za postřehy. U p. Šťovíčka to zkusím.
pa Jirka

Re: SKLO

Datum: 09.09.2013 | Vložil: Tomáš

Zdravím Vás Jirko i další lidičky,
oční protézu mám 24 let, léta jsem jezdil k panu Pokornému do Jablonce a ten mi cca před 5ti lety doporučil pana Šťovíčka a je fakt dobrý a i příjemný člověk, a poněvadž jsem též z Teplic, mám to k němu o dost blíže, než do Jablonce.
Mějte se všichni prima

děkuji za radu

Datum: 20.01.2013 | Vložil: Marcelina

Dobrý den, Jsem ze Zlína a od malička nemám oko a nosím oční protézu celé roky sem jezdila si nechat dělat oko do Brna . Letos sem tam byla a už je dělá někdo jiný tvar atd super ale barva je jiná a spokojená nejsem .Můžete my prosím poradit kde se ještě oční protéza dělá ? kam se obrátit děkuji za radu . Pěkný den všem
s Pozdravem Marcelina

Re: děkuji za radu

Datum: 23.01.2013 | Vložil: JednoOčka

Vlevo v menu je sekce Výrobci očních protéz. Najdete tam pět výrobců v naší republice. Tři dělají akrylát a dva sklo. Můžete se domluvit přímo s nimi na zhotovení nové protézy. Nutno ale počítat s nějkaou tou kačkou navíc. Držím palce, ať jste krásná! :-)

Re: děkuji za radu

Datum: 28.01.2013 | Vložil: Pavel.

Dobrý den paní Marcelino!Otázkou je jakou protézu nosíte,zda-li máte skleněnou nebo akrylovou,já mám skleněnou a jezdím pro ni do Jablonce nad Nisou. Vše mně hradí pojištovna!!! Pavel. Zlín.

Re: Re: děkuji za radu

Datum: 31.01.2013 | Vložil: JednoOčka

Nevím, kdy jste byl naposledy v Jablonci pro protézku, ale loni se změnil ceník VZP a pacienti na protézy doplácí.

Re: Re: Re: děkuji za radu

Datum: 05.02.2013 | Vložil: Pavel

Naposledy jsem byl v Jablonci vloni v listopadu.....hradil jsem si pouze jízdné...

Brno

Datum: 28.01.2013 | Vložil: radek

Taky jsem vcelku zklamán z práce paní Klíčníkové. Protézu mi zaslala poštou a jen jsem ji vybalil, koukl na ni a strčil ji do šuplíku. Bělmo bylo růžové namísto bílé a duhovka šedá namísto modrá. Bylo to obrovské zklamání. Nosím už dvanáctým rokem tu od pana Klíčníka.
Teď zvažuju, jestli nezkusit skleněnou... Ale nemám moc referencí, jen tento web a tady je zatím žalostně málo informací. Škoda, že sem nepřispívá víc lidí

Re: Brno

Datum: 29.01.2013 | Vložil: Pavel

Nechápu,jak Vám mohl někdo poslat poštou oční protézu.....vždyt při výrobě protézy by mněl pacient u tohoto procesu.....

Re: Re: Brno

Datum: 31.01.2013 | Vložil: JednoOčka

I protézy se zasílají poštou. Neposílá se jen akryl, ale i pan Adamovský z Jablonce posílá skleněné protézy poštou. Většinou člověk pošle svou starou protézu a podle ní se zhotoví nová (takto se protézy posílají i do nemocnic). Dělá se to převážně u starších lidí a nebo lidí, kteří nejsou z jakéhokoliv důvodu schopni dojet pro protézu osobně. Samozřejmě že osobní konzultace, sezení a to, že Vás protetik prohlédne, tomu se nic nevyrovná.
Osobně jezdím pro skleněné protézy do Jablonce a práci pana Adamovského si nemohu vynachválit. Ráda bych se na těchto stránkách vyhnula jakékoliv rubrice, kde by se lidé vyjadřovali ke schopnostem výrobců protéz. Jak to tak bývá, někdo je u toho či onoho spokojený a nedá na něj dopustit, druhý zase spokojený nebyl a v životě by se tam už nevrátil. Tak to prostě chodí všude. Není výrobce ten, aby se zavděčil lidem všem :-)
Doufám, že po distribuci propagačních materiálů tento web objeví více lidí a bude zde i více příspěvků.

Re: Re: Brno

Datum: 14.02.2013 | Vložil: Jirka63

ahojky Pavle, já si nechal udělal akrylku u pí. Klíčníkové na dálku. Poslal jsem poštou starou skleněnku jako vzorek a dostal novou akrylku. Naprostá spokojenost. Mám jí už 4 roky a začíná malinko drhnout.Nechám si udělat, pro změnu, skleněnou a akrylku pošlu přeleštit. Jsem sám zvědavý, jak to dopadne. Jediný důvod přes poštu je ten, že mám do Brna daleko a jsem hlavně hrozně línej....:-)
Jirka

Re: děkuji za radu

Datum: 10.10.2013 | Vložil: Dana Švejdová

Hezký večer,já jezdila do Liberce ,kde mi dělal specialista skleněné oko,ale teď jezdím do Prahy,kde dělají akrylátové-nerozbije se...nechte si to napsat u očařky,a nic neplatíte!Musíte to mít od svého lékaře napsaný!Hezký večer.

Eviscerace

Datum: 05.12.2012 | Vložil: Pavel

Dobrý den paní Evo! Mohu Vám doporučit evropskou špičku v tomto oboru,který se nachází u nás ve Zlíně a je to Mudr Pavel Stodůlka...adresa je:Oční klinika"Gemini" tel: 577202202 email: info@gemini.cz vřele doporučuji!!!! Přeji hodně štěstí! Pavel.

Re: Eviscerace

Datum: 06.12.2012 | Vložil: Anna

Tohoto lékaře nedoporučuji.

Re: Re: Eviscerace

Datum: 06.12.2012 | Vložil: Eva

Dobrý večer paní Anno,

děkuji za Váš krátký komentář. Mohu se zeptat, proč nedoporučujete? Budu moc ráda za pozitivní i negativní reference - vědět, kam se obrátit a čemu se vyvarovat.

Bohužel se ale obávám, že toto rozhodování nebude velmi jednoduché. Jeden lékař - hodně pacientů - hodně zkušeností - pozitivních i negativních.

Přesto děkuji i za Váš krátký komentář, pokud budete ochotna napsat více, budu moc ráda.

Hezký večer,

Eva

Re: Re: Eviscerace

Datum: 12.12.2012 | Vložil: JednoOčka

MUDr. Stodůlka úspěšně VELICE úspěšně!! odoperoval moji sestru, od které všichni doktoři dávali ruce pryč... toliko jen reakci na Annu.
Pro paní Evu: já vím pouze o lékařích z Hradce Králové, např. také o světové špiččce panu MUDr. Rozsívalovi, který se mimo jiné enukleacemi a evisceracemi zabývá. Můžete zkusit. Držím pěsti!!

Re: Re: Eviscerace

Datum: 15.06.2014 | Vložil: Pavel1

Z čeho tak usuzuješ?

Re: Eviscerace

Datum: 06.12.2012 | Vložil: Eva

Dobrý večer pane Pavle, moc děkuji za kontakt, pana Stodůlku jsem se již pokoušela před pár dny kontaktovat, bohužel mi sdělili, že nedělá větší zákroky - pouze v částečné narkoze. Podle toho, co nám řekli v pražské nemocnici, potřebuje nyní přítel větší zákrok - reoperaci.

Každopádně moc děkuji za kontakt, velice si toho vážím.

Přeji krásný večer a ještě jednou, moc děkuji.

Eva

Eviscerace - Doktori

Datum: 04.12.2012 | Vložil: Eva

Krasny dobry vecer vsem,

byla bych moc rada za jakekoliv doporuceni na lekare, co provadeli evisceraci. Nas operovali v Praze, Prim. Diblik - ani 2. operace nedopadla dobre... Proste uz jen chci to nejlepsi pro pritele, jen posledni operaci a pak at uz ma klid.

Pomuzete mi? Budu rada za jakykoliv kontakt.

Dekuji,

Eva

Re: Eviscerace - Doktori

Datum: 02.01.2013 | Vložil: Ann.

Dobrý večer Evo,

mrzí mě, že se operace u vašeho přítele nezdařila, mě prováděl před šesti lety evisceraci také Prim. Diblík a naštěstí - jak to tu čtu- dopadla dobře.
Moc vám i vašemu příteli držím palce aby jste našli lékaře, který provede operaci úspěšně. Vím, že je to opravdu náročné tohle podstupovat zvlášť když je to provázeno komplikacemi.
Hodně štěstí!
Anna

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17

Přidat nový příspěvek