Zeptejte se ostatních

 

Tato diskuze je určena všem, kteří mají nějaký problém se svým buď nevidoucím okem a nebo jsou již po enukleaci či evisceraci. Pokud vás trápí různé otázky například ohledně transplantací, glaukomů, očních nervů, sítnice a kdo ví, čeho ještě, pokud vás zajímají zkušenosti s lékaři či nemocnicemi, a jiné, zkuste se zeptat ostatních. Třeba už si někdo jiný tím samým problémem, který vás právě teď trápí, prošel, a bude vám moci poradit. Pomáhejme si, buďme rádci sami sobě. Třeba nám někdo poradí něco, o čem jsme ani neměli tušení a pro nás to bude nová naděje.....

Diskusní téma: Zeptejte se ostatních

Doporučení

Datum: 12.03.2013 | Vložil: Jana48

V Olomouci je výborná oční paní primářka Marešová.

Petr

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Petr

Dobry den chtel jsem se zeptat,take nemam uz 10 let oko(rakovina) mam na nej invalidni duchod 1 stupne a ted v kvetnu jdu znovu ke komisi nevite nekdo jestli mi duchod zustane?A jak to mate vy?Dekuji moc za odpoved.

Re: Petr

Datum: 23.02.2013 | Vložil: Pavel

invalidní důchod na jedno oko? Tak to je mně divné,já mám protézu celý život.´,vykonávám všechny druhy práce včetně řízení auta,vzpomínám si že asi před deseti lety jsem na něčí radu žádal o invalidní důchod abyl jsem komisí slušně psané vypoklonkován s tím,že jsem naprosto zdravý....:-))) Tak nevím,jak je to ve Vašem případě,ale víte jak je to dnes se šetří všude tedy i ve zdravotnictví,tak je možné že Vás čeká částečný důchod....pokud tam nedonesete hlavu pod paždí,tak......:-)))

Re: Petr

Datum: 27.02.2013 | Vložil: JednoOčka

Souhlasím s Pavlem a docela se divím, že důchod máte, to jste ten šťastnější... Dokonce i člověk s epitézou oka o důchod přišel. Pokud se Vám bude chtít, uvítám po návštěvě komise nějakou informaci o tom, jak jste dopadl. Bude to určitě zajímat i ostatní...:-)

Re: Re: Petr

Datum: 01.03.2013 | Vložil: Petr

Urcite dam vedet jak jsem dopadl,mozna me ho na nejakej cas daly kvuli tomu,ze jsem v mel v oku nador nez me ho vzaly.

Re: Petr

Datum: 12.03.2013 | Vložil: Jana48

Myslím, že by měl zůstat, na ztrátu oka je 1. stupeń,je to směšné chodit ko komisi, když se už nic nemůže změnit.

Re: Petr

Datum: 30.03.2013 | Vložil: Pavel

Ahojky
Chci reagovat k problému invalidních důchodů pro lidi se ztrátou jednoho oka.
Tito lidé se rozdělují do dvou skupin.
1.lidé se ztrátou jednoho oka s normálním videm na druhém oku.
2.lidé se ztrátou jednoho oka s dobrým videm na druhém oku.

V prvním případě jde o lidi kteří vidí na druhé oko normálně to znamená,že nepotřebují žádnou korekci.
Tito lidé mohou mít i profesní řidičský průkaz,mimo skupiny D.
Co se týče pracovního zařazení jsou omezeni "jen" v činnostech kde je potřeba prostorové vidění,např: práce ve výškách.
Těmto lidem není přiznávána invalidita žádného stupně,pouze(ZPS)změna pracovní schopnosti.
člověk se ZPS má o něco málo sníženou daň,pokud si o to požádá a předloží příslušný doklad o ZPS v účtárně.

Ve druhém případě se jedná o lidi se ztrátou jednoho oka s korekcí oka druhého.
Korekcí je myšleno úprava (sebemenší!) ostrosti či vidu do dálky i blízka,astigmatismus ap oční vady.
Tito lidé mohou mít i řidičský průkaz většinou jen skupiny B a to jen v případě,že s korekcí přečtou poslední řádek při vyšetření oka.
Pracovní omezení je ovšem mnohem větší.
Mimo práce ve výškách i zákazu práce na obráběcích strojích a profesionálním využití řidičského průkazu sk.B např:txislužba či rozvoz dodávkou,pokud jim byl vůbec vydán.
Nesmí dělat ani svářeče,jeřábníky,vazače,lešenáře a mnohé další.
Těmto lidem může být přiznán částečný invalidní důchod,ovšem posudkový lékař má možnost procenta udané zákonem,korigovat 10% dle svého posouzení,což v praxi znamená,že částečnou invaliditu nezíská ani tato skupina lidí.
Nárok na ZPS mají stejně jako první skupina.

Lékaři taky přihlížejí k tomu co jste dělali před ztrátou jednoho oka a jak dlouho bez oka žijete.
To znamená,že člověk který nevidí na jedno oko od narození či ranného mládí,je posuzován mnohem přísněji,neboť je tohle pro něj prakticky normální stav má například vypěstován mnohem lepší odhad vzdáleností než člověk který přišel o oko v pozdějším věku,taky jeho prostorové vidění je posuzováno lehčeji.
Lékaři přistupují k pacientům individuálně a proto jsou mezi námi jednookými obrovské rozdíly v tom co kdo z nás může a nemůže.
Jak vaši vadu posoudí jeden lékař,neznamená,že stejně vás posoudí i další specialista.
Moje zkušenost je,že jsem se objednal ke třem očním specialistům v jiných okresech a nechal jsem si posoudit svůj zdravotní stav.
Výsledkem byli tři rozdílné posudky a dokonce i tři rozdílné poukazy na brýle s rozdíly až 1,5 dp.(které jsem samozřejmě nevyužil :D)
Tohle všechno mohu doložit,neboť si všechno ukládám.
V oblasti sociální je to pro nás jednooké,ovšem mnohem horší.
Zde se uplatňují různá privilégia,známosti a korupce,ale hlavně špatné hospodaření našich vlád a následných škrtů,které nejvíce postihují právě lidi se zdravotním postižením.
Abych si udělal jasno jak se věci mají,obrátil jsem se i na kancelář ombusmana Pavla Varvařovského.
Tento kontaktoval ředitele odboru posudkové služby MPSV MUDr.BC.Rostislava Čevelu Ph.D z jehož odpovědi,jsem vám vypsal výše uvedené rozdíly.
Výňatek z těchto dokumentů zašlu jako přílohu "jednoočce" a je na ní,zda najde na svých stránkách vhodné místo pro jeho umístění.
S pozdravem Pavel.

Re: Re: Petr

Datum: 16.04.2013 | Vložil: Pavel

Tak tady je vidět,jak se s postupem času mění zákony a různá nařízení.....

Re: Re: Petr

Datum: 25.07.2013 | Vložil: juraj

som občan SR a poberám invalidní dochodok na slovensku kde mi lekár priznal invaliditu na stratu zraku jedneho oka 50%.kedže mám odpracovaný nejaké 2 roky v čr ,požiadal som českú správu soc. zabezpečenia o invalidní dochodok. z prahy my prišla zamietavá odpoveď že moja invalidita je len 15%.dva štáty dva pohlady na tú istú diagnozu :-D

Re: Re: Re: juraj

Datum: 27.08.2013 | Vložil: Pavel

Kdyby jste měl Juraji, lupénku,propité játra nebo byl obézní,tak na tyhle diagnózy bez problémů invalidní důchod v české republice dostanete.

Re: Re: Petr

Datum: 04.09.2013 | Vložil: Roman

Nevim,kde jsi na to rozdeleni prisel.Ja mam protezku 7let,a tak dlouho i duchod 1stupne,neco prez 6000.Makam na pile,ridic sk.B,u komise jednou a nikdo mi nic nesebral.Levy oko normalne 100procent funguje.Cus

Re: Petr

Datum: 16.09.2013 | Vložil: Mirka

Ahoj já nemohu moc soudit já mám teprve rok po operaci oka/nádor/,ale moje zkušenost je taková. Tento první rok jsem měla důchod plný a teď mne lékařka řekla na komisi,že ho musí snížit na částečný,ale z důvodu onko onemocnění,že bych ho měla mít až do starobního důchodu tak uvidím co bude. Jinak pokud chceš jiné info přikládám e-mail. podzim.jaro@seznam.cz. Mirka

Re: Re: Petr

Datum: 24.02.2021 | Vložil: Eva

Dobry den mohu se zeptat jaky druh nadoru? Moje maminkae ted tuto dg. A hledat nekoho je jako jehlu v kubce sena, ma melanom a je to vzacny na tomto miste dekuji

Re: Petr

Datum: 25.09.2013 | Vložil: Karol

Já mám částečný invalidní důchod a zatím vždy mi ho posudková komise schválila. Za týden jdu k ní znovu a vzhledem k tomu, jak se šetří, tak nevím, nevím. :D

Re: Re: Petr

Datum: 10.10.2013 | Vložil: Dana

Hezký večer,zajímalo by mě jak jste dopadl u komise.Mě byl ČID odebrán.Levé oko protézka,PO-vidím dobře na dálku-tak důchod nepotřebuju,přitom se zdravotní stav nikdy nezlepší-ba naopak...Ale jak správně píšete,šetří se všude,jen na nesprávných místech,a taky je důležité,aby člověk chodil,,hekat a plakat,,k doktorovi,to já jsem bohužel nedělala,.Na to se taky hodně hledí.D.

Re: Re: Re: Petr

Datum: 27.10.2013 | Vložil: Petr

Dobry den,takjsem byl u komise a duchod 1 stupne me zustal.

SKLO

Datum: 13.02.2013 | Vložil: Jirka63

ahojky lidičky, má někdo zkušenosti s prací pana Víta Šťovíčka z UL ? Jezdíval jsem do Jablonce, u Klíčníků nechal udělat akrylku a s pomocí těchto báječných stránek jsem objevil pana Šťovíčka, necelých 12 km ode mě.
Díky za případné info.
Jirka

Re: SKLO

Datum: 13.02.2013 | Vložil: JednoOčka

Já jezdím pouze do Jablonce, nikdy jsem nikde jinde nebyla. Mohu se zeptat, co Vás vedlo k tomu, že chcete změnu? Případnou reakci prosím na mejl (na úvodní stránce nebo v kontaktech). Děkuji moc :-)
Jinak pan Šťovíček je vidět v reportáži v TEPu24, na kterou jsem před několika dny upozorňovala:-)

Re: Re: SKLO

Datum: 14.02.2013 | Vložil: Jirka63

ahojky, s panem Adamovským naprostá spokojenost, ale p. Šťovíček sídlí takřka za rohem, tak to pro jednou zkusím. Teď se ještě dokopat na oční odd. do TP a vydržet v čekárně celé dopoledne kvůli vypsání poukazu. To čekání, to je můj největší problém.... :-)
pa Jirka

Re: SKLO

Datum: 13.03.2013 | Vložil: Libuše

Pana Šťovíčka mohu vřele doporučit. Je velice šikovný a vstřícný. Stalo se mi, že jsem si protézku promáčkla a náhodou jsem objevila tyto stránky. Zavolala jsem s pláčem panu Šťovíčkovi a byla jsem velice mile překvapena jeho přístupem a klidem. Za dva dny jsem k němu jela a během hodiny jsem odjížděla s novou protézkou. To by se u pana Adamovského v Jablonci nestalo.

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>

Přidat nový příspěvek