Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně

Male mimi

Datum: 06.12.2014 | Vložil: tom.k

Dobry den vsem, moje mala dcera prisla pred nekolika dny z duvodu nemoci o oko. Je ji 10 mesicu, mate nekdo zkusenost s nasazovanim protezky u tak malych deti? Chceme byt pripraveni na to co nas ceka. Diky moc vsem za rady

Re: Male mimi

Datum: 07.01.2015 | Vložil: petra

Vim o jedne pani,jeji syn s protezkou take vyrustal.Ten muj ji ma od 14let,Dobre je použivat při nasazovani i sundavani tzv.špuntik,takova přisavečka.Každy vyrobce očnich protez ji ma k prodeji.Přeji Vam moc sil a štěstička

Re: Re: Male mimi

Datum: 05.02.2015 | Vložil: Tom

Uz to male davame a vyndavame, bylo to nejdriv pomerně težke, ale už to snáší docela dobře, někdy ani neplače, je to mala hrdinka.

Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 26.02.2014 | Vložil: Marie

Dobrý den.Prosím Vás o vyjádření jak jste byli spokojeni při aplikaci protézky v Opavě nebo Brně.Moji maminku to taky čeká a zatím se rozhodujeme,kde pojedeme.Děkuji za každý Váš názor.

Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 27.02.2014 | Vložil: MM

Zrovna si tu pročítám a v odkazu "Vaše příběhy" je 13.2.2014 vložen příběh, kde pán píše, že má dva týdny protézku z Opavy a je velmi spokojen.

Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 04.03.2014 | Vložil: JednoOčka

Myslím, že je to hodně individuální... Jako s lékaři. Někdo je spokojen tady, jiný na to zase nadává... Opravdu co člověk, to názor. Myslím, že můžete vyzkoušet jednu nebo druhou variantu a pokud to nebude vyhovovat, nic nebrání tomu, abyste si protézku nechali příště udělal jinde :-) Buďme rádi, že máme v republice pět výrobců, na Slovensku mají jen dva.

Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 09.03.2014 | Vložil: Ivča

Já jezdím už léta do Opavy. Můžu říct že v průběhu těch asi 20 let co tam jezdím pozoruji stálé zdokonalování a oproti začátkům jsem teď spokojena. Ale taky bych někdy chtěla zkusit protézku z Brna protože do Opavy se musí jet dvakrát. Někdy se mi stalo že jsem musela přijet i víckrát - ale to bylo někdy zezačátku co jsem tam začala jezdit. Tady jsem se v nějakém příspěvku dočetla že v Brně ji měl pán zhotovenou během dopoledne. Tak to bude asi hlavní rozdíl. Možná v Brně používají jinou technologii. Vím, že v Opavě ji pan Grueber dává někam vytvrdit do nějakého přístroje k zubařům. Možná proto to trvá déle.

Re: Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 14.05.2014 | Vložil: Petra

Dobry den,přišti tyden se chystame do Brna.Bylo nam ale zděleno,že taky musime přijet ještě znovu.Pani toho ma moc.Tak uvidime.

Tv Nova

Datum: 01.12.2013 | Vložil: Peťule88

Reportáž v dnešních Střepinách naprosto super !!! Moc se mi líbila :)

Menší oprava

Datum: 27.09.2013 | Vložil: Karol

Můžeme tu číst, že Kód výrobku u p. Šťovíčka v Ústí nad Labem, je 91613, ještě tam chybí dvě nuly před tímhle číslem.

Re: Menší oprava

Datum: 15.10.2013 | Vložil: JednoOčka

Karole díky:-) Opravíme :-)

vyroba protezy

Datum: 17.09.2013 | Vložil: Julo

Ahoj. Som rád že som našiel túto stránku. Aspoň pár ludí s rovnakým osudom ako mam ja...
Neviete niekto či sa dá študovať výroba protéz alebo kde sa to dá naučiť?

Re: vyroba protezy

Datum: 18.09.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Zajímavý dotaz, už se mě na to jednou někdo ptal... Zatím jsem to nezjišťovala, ale co vím například u skleněných protéz, tak tato profese se předává s žáka na učitele. V Jablonci protézy před x lety dělal tuším pan Pivrnec, který svůj um předal panu Pokornému a panu Adamovskému. Pan Pokorný pak předal um panu Šťovíčkovi.... Ostatní se pokusím zjistit :-)

Re: Re: vyroba protezy

Datum: 18.09.2013 | Vložil: Julo

Keďže ja nosím akrylát tak mňa zaujíma skôr toto. Hladal som všeliaké zdravotnícke školy a nič také som nenašiel. Je to dosť "tajná" výroba. Na nete som nenašiel ani postup ako sa výrába ani materialy aké sa používajú... ja to asi dobre strážené remeslo:) Každý výrobca má aj svoje tajné postupy:)

Re: Re: Re: vyroba protezy

Datum: 29.11.2013 | Vložil: Pavel T

Tvůj dotaz mě docela pobavil Julo :-)
Zdá se mě, že se chceš stát výrobcem očních protézek. No nevím jestli je to legálně možné bez studia,ale co si uděláš sám pro sebe je čistě tvá věc. Ve filmu "Piráti z karibiku" si ji tam jeden pirát vyřezával nožem z nějakého dřeva, ale tohle asi nebude to pravé ořechové jak sa říká u nás na slovácku.
Já jsem byl u pí.Klíčníkové v Brně pro akrylátovou protézku, tak ti popíšu jak to probíhalo a co jsem se mezi řečí dozvěděl. První pani Klíčníkova otevřela dřevěnou kazetu rozdělenou na přihrádečky, vyložené sametem. V každé přihrádce byl jiný druh protézky. Velké, střední, malé, kulaté, oválné, protáhlé s nejrůznějšími vybrání a taky různě silné i různě vypouklé. Zkoušel jsem jednu po druhé až jsem našel tu která mě seděla nejlépe, ale přesto to ještě nebylo ono. Nato jsem se musel zahledět na daný bod a pí.Klíčníkova si udělala na vzorku fiksem tečku středu mého nového oka. Tento vzor dala stranou a vzala takový malý špalíček, který odpovídal průměru duhovky mého oka a na ten začala barvami ručně a štětečkem malovat duhovku výsledek porovnávala se zdravím okem. Na můj dotaz jaké barvy se na to používají, mě řekla jen to, že si je objednává z německa a jsou mnohem kvalitnější než ty co používala dříve a taky už neblednou,ani se jinak nemění. Potom jsem šel do města s tím, že se mám za zhruba tři- čtyři hodiny vrátit pro protézku. Když jsem přišel byla protézka hotová. Po nasazení a kontrole v zrcadle jsem byl udiven dokonalostí a to včetně lehoulinkých žilek v bělmu, jen při horním víčku mě protézka na hrance trochu dráždila. Pani Klíčníkova ji v mnou označeném místě přebrousila a přeleštila. Výsledek je ten, jak už jsem uvedl v jiném příspěvku, že protézku vůbec nevyndávám.
Než jsme se rozloučili, zeptal jsem se ještě na materiál z něhož se protézky vyrábí. Je to akrylát tedy pexisklo a s tím já občas dělám i s lexanem což je kvalitnější plexisklo, ale nedovedl jsem si představit jak by se to z toho dělalo. Z toho prvotního vybraného vzorku se totiž musí odlít forma. Samotná protézka je složena ze tří dílů. Bělma neboli bílého akrylátu,toho špalíčku na němž je namalována duhovka, ten se musí umístit přesně dle předtím označeného středu. Potom se domalují žilky v bělmu a celé se to opět přeleje ve formě tentokrát čirým akrylátem, no a potom leštění eventuálně doladění jako v mém případě. Jak jsem psal s plexisklem občas dělám, ale o bílém nevím jen o čirém jenže taky díky tomu vím,že plexisklo takzvaně vypaluje slunko zkrátka matní a je víc náchylné na poškrábání, lexan je odolnější,ale je to podobné. Jenže taky vím,protože s ním opět občas pracuji, že existuje Dentakryl a ten je jak čirý tak i barevný,je to dvoudílný přípravek k odlévání, je pevný a tvrdší než klasický akryl, dá se koupit v každé drogerii nebo prodejnách s lepidly a tmely. Zeptal jsem se pí.Klíčníkové na tenhle přípravek a ona se zasmála s tím, že tak nějak to bude, možná, že to není přímo Dentakryl, ale každopádně to jde tímhle směrem. No a co se týče samotné výroby je to znalost chemie, je to i manuální práce, ale hlavně je umělecká práce.

platba

Datum: 09.09.2013 | Vložil: Oldřich Polák Hulín

Nevim, proč mám připlácet na protezu oka, když mi zubař dělá protézu, taky je individuálni, každý máme jinou pusu, a nic nebere od pacienta. Podle mne jsou zuby přednější. Jsou snad očaři lepší mistři?

Re: platba

Datum: 17.09.2013 | Vložil: Julo

Pre teba sú zuby prednejšie ako oko?? Keby som mohol vymeniť zuby za oko hneď by som si ich aj sám vytrhal:) a určite sú lepší majstri. Zubárov máš ako maku.

Re: platba

Datum: 18.09.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Milý Oldřichu,
zřejmě jste nikdy neviděl, jak se vyrábí třeba taková skleněná protéza. Je to precizní práce, která vyžaduje, aby byl výrobce maximálně zručný, měl cit pro barvy a měl dlouholetou praxi... Výroba takové protézy je mistrovské dílo! Osobně se neřadím do vrstev s vyššími příjmy, ale i tak nemám problém za protézu jednou za rok zaplatit.

Re: platba

Datum: 15.12.2013 | Vložil: Pavel T

Nemáte pravdu, že zubař za svou práci nic nebere!
Má jen víc možností.
Buďto Vám udělá zuby na pojišťovnu a zrovna tak zatím zdarma černou plombu.
Pokud, ale budete chtít plombu bílou tak si ji taky doplatíte a tady je cena srovnatelná s akrylátovou protézkou.
Za zuby na pevno, bílé a například s titanovým čepem do dásní zaplatíte deset tisíc za jeden zub.
Já chci oko které odpovídá tomu druhému, ne nějakou černou náhradu, proto jsem ochoten si to oko zaplatit, nebo nějakou částku připlatit.
Ostatně i tady existuje levná varianta, nikdo mě do protézky nenutí můžu nosit pásku.
Otázkou je spíše to, že si lidé platí zdravotní pojištění a co za to vlastně dostanou.
Spoluúčasti nebo nějakému doplatku za můj osobní výběr se rozhodně nebráním.

Deprese s protézy

Datum: 08.08.2013 | Vložil: Iva

Narodila jsem se s nevyvinutým pravým okem.Od jednoho roku se mnou jezdila máma do Jablonce,pro skleněnou protézu.Většinou protéza seděla.Nyní,co protézy dělá jen pan Adamovský,tak protéza vypadá opravdu hrozně-jiná barva,oko vyvalené,panenka kdesi v koutku.Opravy vždy odmítl.Bojím se někam chodit,protože na mě každý doslova zírá,nebo slyším komentáře,které opravdu bolí.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek