Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně

PF 2018

Datum: 29.12.2017 | Vložil: Jirka68

Milé jednoočky, milí jednoočáci,
přeji nám do nového roku co nejméně problémů s naším zrakem, pevné zdraví a báječné lidičky okolo sebe ! :-)
Jirka

Re: PF 2018

Datum: 03.01.2018 | Vložil: LENKA

Jiříku tobě také pevné zdraví, spokojenost po celý rok

Re: Re: PF 2018

Datum: 05.01.2018 | Vložil: Jirka69

Leni, díkes :-)

protéza Vídeň

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Předloni v létě jsem si nechala vyrobit protézu ve Vídni. Bohužel mi vůbec mi neseděla a nakonec jsem ji vůbec nenosila. Domlouvala jsem se s pojištovnou, že mi proplatí částku, která je běžná pro výrobu v ČR až dodám doklad o zaplacení v Rakousku (bylo to hodně, asi okolo 4000 Kč). A ve výsledku mi pojišťovna poslala neuvěřitelných 80 Kč. Nechala jsem to být, neměla jsem kapacitu to řešit, narodila se mi dcera atd, ale vkládala jsem do Vídeňského výrobce velké naděje a potom tohle. Tak snad info pro ostatní.

Nemáte náhodou zkušenost s výrobcem skleněných protéz v Mnichově, prosím.

3D tisk protéz

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Prosím nemáte někdo zkušenost s 3D tiskem protéz? V zahraničí například?

pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Datum: 12.12.2017 | Vložil: bonpary

Dobrý den, chci se jenom optat. Nevím jestli jsem jediná divná, ale mám hrůzu z pana Adamovského jakožto člověka. Protézy nejsou to co bývala, ještě za pana Pivrnce, ale jde to.
Ale pan Adamovský stihne během deseti minut ponadávat na uprchlíky, geye, neočkující rodiče a dát vám dost najevo, že vlastně nesnáší lidi. Každý rok, když se mám vypravit do Jablonce, tak je to stejné. Nulová etika.
Jak na to prosím pohlížíte, jak se u něj cítíte? Je paní Hykmanová v Jablonci lepší varianta? (přichází u mě v úvahu jen sklo). Předem děkuji.

Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Datum: 13.12.2017 | Vložil: Jirka68

ahojky Bonpary,
je fakt, že je pan Adamovský docela nepříjemný chlap, ale "sklo" umí dobře. Také chci příště vyzkoušet paní Hykmanovou.
Jirka

Strach z operace.............poraďte

Datum: 21.06.2017 | Vložil: Světluška

Zdravím všechny lidičky na těchto stránkách.
Chci se optat. Asi budu muset jít na zákrok vyjmutí LO z důvodu glaukomových záchavtů, následného vypuštění silikonového oleje z oka a zmenšení. Větší problém ale je, že oko je stále červené, pokud nekapu mám nízký tlak a vypadam jak po bitvě..............a hlavně už neví co by mi nasadili za léky.
Neumím se rozhodnout co je lepší a kam na tuto operaci jít, aby se povedla co nejlépe, poradíte mi?


Děkuji Světla

Re: Strach z operace.............poraďte

Datum: 30.06.2017 | Vložil: Jirka68

Ahojky Světlo,
to je těžké poradit. Já měl kdysi podobný problém. Styděl jsem se za to jak vypadám se zdeformovaným okem po úrazu. Nakonec mě očařka přesvědčila a já si nechal oko odebrat. Dobře jsem udělal. Cítím se daleko sebevědoměji, než s tím "masakrem."
Myslím, že v dnešní době není s enukleací oka problém. To zvládnou asi všude. Hlavně pak vybrat dobrého výrobce protézky. Mám dobré zkušenosti s paní Klíčníkovou z Brna. Ale i jinde jsou dobří.
Držím palce !
pa Jirka

Re: Strach z operace.............poraďte

Datum: 08.09.2017 | Vložil: LENKA

Zdaví já byla v Praze na Bulovce o parada personál velmi pozorní a ochotní.Jinak já měla taky glaukom a musel minuly rok ven tlakem my začaly praskat cevky.Vlastně to ted 22.9. 2017 bude rok od operace a jsme spokojená vypadam hezky nikdo se už neposmívá protože nic nepoznáááá.Držím palečky .Jooo a protézak praha našla jsme ho na těchto strankach ten je taky supr a mladej kluk

Re: Strach z operace.............poraďte

Datum: 14.09.2017 | Vložil: Rastislav

Mal som ten istý problém silikón vytekal , slzilo mi to , tak som sa rozhodol isť na operáciu a vybrať to von....a urobil som dobre sú to bolesti a tak mam teraz protezku v pravom oku a život pohoda...nič neboli nič neslzí....akurát je to cudzí predmet a tak sa musí telo s tým vysporiadať...preto ak máš mať bolesti tak radšej si to daj vybrať....teda ak tam nie je šanca že na to niekedy ešte budeš vidieť....

WEBKY

Datum: 18.04.2017 | Vložil: Jirka68

Milá adminko,
díky za opětovné oživení těchto báječných stránek !!!
Jirka v.v.

Re: WEBKY

Datum: 19.04.2017 | Vložil: LENKA

JJ to jre pravda já též děkuji pořad sleduji co je tu nového

Re: WEBKY

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

:-) Rádo se stalo.... Doufám, že už se takový problém nebude opakovat :-)

dotaz?

Datum: 09.03.2017 | Vložil: LENKA

Můžu se zeptat mají tyto stánky facebook.Děkuji moc myslim,že by to bylo fajn.Děkuji

Re: dotaz?

Datum: 06.04.2017 | Vložil: JednoOčka

Hezký den Leni, FB zatím Život bez oka nemá. Jsem ráda, že aspoň trochu stíhám web a hromady mejlíků, který mi posíláte :-) Snad se třeba někdy do budoucna zadaří, že k webu založím i FB :-)
Přeji prima den. J.

Re: Re: dotaz?

Datum: 07.04.2017 | Vložil: LENKA

Ou tak to je škoda tam by ,alespon člověk věděl kdo je online a poradil rychleji a lidi by si byli ještě blíž a mohlo nás být i vice.No nic je my jasný že toho máte hodně.

hybnost protézky

Datum: 14.10.2016 | Vložil: Petr

Hezký den,
rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s hybností protézek oproti vlastnímu oku, tj. jak moc se liší rozsah pohybu protézky vůci zdravému?
Všímají si protézky lidé např. v práci, nebo třeba vůbec nic netuší?

děkuji

Re: hybnost protézky

Datum: 15.10.2016 | Vložil: Jirka66

ahoj Petře,
nevím jak ostatním, ale mě se protézka nehýbe vůbec. Naučil jsem se hýbat celou hlavou, něco jako když střílíš třeba z pistole. To jdeš taky hlavou za muškou :-) Tím se trochu eleminuje "šilhavost." Lidé v mém okolí to o mě vědí, ale neřeší to.
zdarec Jirka

Re: Re: hybnost protézky

Datum: 14.02.2017 | Vložil: LENKA

Jé tak to mě se hybe mám ji 5měsicu od zaří a lidé vubec netuší že je to protéza a rodina je ztoho uplně natčená.Sice se to nehybe nějak hodně nesmím hodně šilhat do stran,ale při normalním pohybu oka supr!!!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek