Když si s protézkou hledám ideální protějšek

Seznamování není lehká věc. Samo o sobě je hledání ideálního partnera velice komplikované. A co teprve potom, když nosíte oční protézu. Mnoho z nás se může s protézou při seznamování cítit handicapovaně. Možná se ptáte: Pozná to na mě? Jak zareaguje nový protějšek, když se dozví, že mám umělé oko? Kdy mu/ji to mám říct? A tak se možná před schůzkou ale i při ní necítíte ve své kůži a otázky se vyrojují jak houby po dešti. A nebo jste otrlejší a naopak si říkáte, že to k Vám prostě patří a že s tím protějšek holt musí smířit. Nebo to neřešíte vůbec, což je nejideálnější přístup. Jak jste na tom Vy? Brání Vám protéza v seznamování či komunikaci s jinými lidmi? Jak se s tím srovnal Váš partner/partnerka a Vaše okolí? 

Diskusní téma: Protézky a hledání partnera či partnerky - podělte se o své zkušenosti?

Re: moje skusenosti

Datum: 13.01.2014 | Vložil: Regie

Můžu se zeptat jak teda řešíš takové ty normální věci, jako že si sedáš v hospodě, tak abys viděl a chodíš na jedné straně abys když jdeš s někým po ulici viděl a nenarážel do ní... nebo, že občas nechytíš něco když Ti někdo něco hodí a pod... :)
Upřímně si neumím představit, že bych to svým přátelům nebo přítelovi neřekla... ať se s tím popere jak chce, to není vada na charakteru a může se to stát komukoliv...
Moji přátelé mě už sami třeba obchází aby šli z levé strany (jsem slepá na pravé oko)...
Každopádně se nemáš zaco stydět! Problém je to pouze pokud ho z toho uděláš... Přeju hodně štěstí :)

Kolik nás je takto postižených

Datum: 09.08.2013 | Vložil: Maja

Chtělo by to seznamku!!!Zdravých lidí se bojím.

Re: Kolik nás je takto postižených

Datum: 21.08.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Milá Majo,
to víte, že mě i takováto věc napadla :-) Seznamka by byla super. Bohužel ale šablona těchto stránek by neumožňovala kvalitní seznamku tak, jak je většina lidí zvyklá z jiných serverů. I proto jsem nechala tento diskuzní prostor volný pro vás, kdož se chtějí seznámit. Můžete si sem vpisovat mejly i telefony s texty, koho byste rádi našli. Meze se nekladou :-) Tento web je ale specificky zaměřený, takže se tak trochu předpokládá, že návštěvníci webu jsou většinou lidé, co mají stejný problém. Pokud se chcete seznámit i s jinými lidmi, můžete si dát inzerát na veřejných seznamovacích webech :-) Zdravých lidí se vůbec nebojte. Z osobní zkušenosti vím, že existuje spousta skvělých zdravých lidí, kteří "naše postižení" berou úplně normálně! Dokonce nás někteří obdivují, jak silní jsme :-)
Držím palce!!

Re: Re: Kolik nás je takto postižených

Datum: 05.09.2013 | Vložil: Karol

Problém ani nevidím tak v tom, že tu není seznamka(dnes se dá vcelku snadno, udělat na jiném serveru seznamka zadarmo a sem na ní hodit odkaz), ale spíše v tom, že to zas tak ani není potřeba. Jednak zas tolik jednookých v ČR asi nebude a ani není nutné mít takto specializovanou seznamku. Člověk s protézou vlastně ani není postižený, když se to srovná třeba s člověkem na vozíku či s tím, kdo příšel o ruku. V podstatě jen jedna věc může člověka s protézou strašit a to, jaká bude reakce, až to ten, s kým randí, zjistí. Pokud odejde, tak to ale asi nebyla dost silná láska. Jednoduché... :D

Re: Re: Re: Kolik nás je takto postižených

Datum: 11.09.2013 | Vložil: JednoOčka (autorka stránek)

Přesně moje řeč! :-) Souhlasím naprosto se vším, co jsi napsal :-)

Re: Re: Re: Kolik nás je takto postižených

Datum: 18.09.2013 | Vložil: An.

Také s tím naprosto souhlasím. Je to i o tom jak mi sami přijímáme tento " problém".

Re: Kolik nás je takto postižených

Datum: 27.08.2013 | Vložil: Jirka63

jj...to by fakt chtělo, ale zas tak moc nás není.
pa Jirka

Startuji seznamku

Datum: 06.09.2013 | Vložil: Roman

Zdravim vsechny'normalni'spoluobcany CR,a hlavne ty nezneho pohlavi.Touto cesto hledam krasnou bytost,se kterou bych zvladl cestu zivotem.Ja Roman,plesaty/ne skinhead/,trochu udelany,36let,Vychodni cechy.auto k dispozici.Tel.731 456679,tak se zkuste ozvat

Re: Kolik nás je takto postižených

Datum: 13.01.2014 | Vložil: Regie

Postižených???
Já jsem slepá na jedno oko, ne postižená... :) Nevím jak Ty, teda... :D

Krásný večer Bobino.

Datum: 20.06.2013 | Vložil: Jiří

Bobno ty máš také protézu a nebo jsi se na tyto stránky dostala jen náhodou jako já?
Krásný večer přeje Jiří

dodatek k předešlému příspěvku...

Datum: 05.12.2012 | Vložil: Pavel

Zapomněl jsem napsat k mému hledání kontakt na mně : paj47@email.cz Pavel. Zlín.

Hledám.....

Datum: 05.12.2012 | Vložil: Pavel

Přeji všem hezký den! I já patřím mezi ty kteří mají tento hendykep....je mně 60.let,oční protézu mám již od svých tří let. Tak touto cestou hledám paní se stejným problémem,jsem ze Zlína,a tak se budu těšit,na někoho kdo se mně ozve! Pavel.

Re: Hledám.....

Datum: 05.06.2014 | Vložil: ester

Pavel,
váš príspevok som si prečítala až teraz, nakoľko som dnes surfovala po internete ohľadom sklenenej protézky v Jablonci nad Nisou a narazila som na túto stránku, na diskusie a pod.
Mám 61 rokov a protézku mám vyše 2 rokov. Pred 3 rokmi som ovdovela a tento stav som veľmi zle znášala, keďže som sa nemala s kým podeliť o môj hendykep. Dnes sa na to pozerám triezvejšie-nejako sa tým nezaoberám, ale asi keby som si našla partnera, tak prvé čo by som mu vychrlila, by bol problém s mojím okom. Som naplno v pracovnom pomere a tak nemám čas nad tým ani rozmýšľať. Napadne ma to až večer, keď si vyberám protézku. Rozpísala som ako spisovateľ, ktorému ušiel vlak a možno že už nie ste ani na stránke .... Som z Nitry.

100 % člověk

Datum: 04.12.2012 | Vložil: Eva

Dobry den vsem,

aktualne hledam informace pro meho partnera, ma za sebou jiz nekolik operaci, bohuzel eviscerace nedopadla dobre... hledam doktora, ktery meho pritele zoperuje a uz nebude muset znovu podstupovat tu bolest... A tak jsem se dostala az sem a jsem udivena vyse uvedenymi prispevky.

Pritel ma protezku, uz kdyz jsem ho poznala, tak ji mel. Ale to preci neni handycap. Je to nadherny muz, uzasny clovek, nejlepsi, co znam s tim nejkrasnejsim pohledem. Nikdy jsem ani na chvili nepremyslela, ze by mel nejaky handycap. Vidite, muzete delat vse a muzete mit i jakehokoliv partnera.

Neni spise handycapem lidska blbost a omezenost? Proc se zabyvat necim tak povrchnim.

Vsem preji moc stesti a zivotnich radosti.

Eva

Re: 100 % člověk

Datum: 12.12.2012 | Vložil: JednoOčka

Milá Evi,
máte naprostou pravdu. Je povrchní soudit člověka jen podle toho, jak vypadá (protézou počínaje a bůhví čím konče). Nošení protézy představuje pro člověka řadu omezení, přesto se tyto stránky snaží ukázat, že i když se toto někomu může zdát jako handicap, život s protézou je stejně plnohodnotný jako život jiných zdravých lidí. A já osobně si myslím, že lidé, kteří si prošli traumatem odstranění oka, mají jinak srovnané životní priority a proto mohou mít na život jiný "lepší" náhled... a od toho se pak odvíjí celá řada dalších věcí :-)
Držím Vám a hlavně Vašemu báječnému příteli pěsti, abyste našli odborníka, který mu pomůže! J.

hello

Datum: 18.01.2019 | Vložil: kristen

Ahoj drahý,
Jsem Capt.Kristen Marie Griest, z Orange, Connecticut, Spojené státy americké, jsem americký armádní tým Special Force pracující na americké vojenské základně v Lybii Viděl jsem váš profil dnes a já ho miluju a rozhodnu se, odpovídat typu osoby, se kterou budu chtít začít s vztahem. Rád bych vás kontaktoval prostřednictvím mého oficiálního e-mailu (kristenmariegriest1989@gmail.com), abych vám mohl říct více o mně, děkuji a máte pěkný den.
(kristenmariegriest1989@gmail.com)
Pozdravy,
Capt.Kristen M Griest
====================================

PROTÉZKA

Datum: 27.07.2012 | Vložil: Jirka63

rád bych "poplkal" s nějakou milou, sportovně založenou jednoočkou, věkem okolo 60ti let. Jsem z Ústeckého kraje.Nejlépe mailem, či na skype.
Můj mail: Jirka1949@seznam.cz

Krásný večer

Datum: 13.04.2012 | Vložil: skleneneocko

Přeji krásný večer. Náhodou jsem se dostal na tyto stranky,které mě docela překvapily.Překvapilo mě,že dnes ještě někdo takto nezjištně pomáhat a radit ostatním lidem. Není to asi snadný život žít s takovm handicapem.Moc těmto lidem fandím.Rád bych se i s takto postiženou seznámil. Děkuji za krásné stránky a moc děkuji za super nápad. Ahoj Jiří skleneneocko@atlas.cz

Re: Krásný večer

Datum: 14.04.2012 | Vložil: JednoOčka

Milý Jirko, děkuji za slova chvály, těší mě to. Stránky dělám opravdu moc ráda. Vím, že pomáhají a to mě těší! Budu Vám držet palce, abyste někoho našel. Také nosíte protézu? Jinak si totiž nedovedu představit, co Vás k tomu vede, že hledáte stejně "postiženou" dívku.

Na druhou stranu zde na této diskuzi klidně může vzniknout i jakási seznamka:-) Inu, proč ne? :-)) Je to na vás všech, jak si to tu zformujete...

Re: Re: Krásný večer

Datum: 07.08.2012 | Vložil: Jirí

Přeji všem zde krásný večer a krásný den.
Ne já nenosím protézu. Jen jsem náhodou oběvil tyto stránky které jsou určitě moc a moc prospěšné. Měl jsem již docela vážnou známost s takto postiženou dívkou a tak docela i znám potíže při seznamování.Protože to jestli má někdo obě oči a nebo jedno očko není pro mě vůbec podstatné,tak mě napadlo,že bych se s takto postiženou ženo mohl zase seznámit.
Krásný večer přeje Jiří

<< 57 | 58 | 59 | 60 | 61 >>

Přidat nový příspěvek